Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket zavarna, ha a lányotok...

Titeket zavarna, ha a lányotok párja csak pár évvel lenne fiatalabb nálatok, vagyis veletek közel hasonló korú?

Figyelt kérdés
Az indoklás is érdekel.

2019. máj. 1. 07:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem, ha a lányom boldog vele, a pasi nem használja ki
2019. máj. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem zavarna.
2019. máj. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem zavarna,mert az én párom is csak pár évvel idősebb a lányomnál.
2019. máj. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Apám jól fogadta, és sikerült kissé megsértenem, mikor finoman próbáltam beadni neki, hogy a párom nem igazán fiatal, 4 évvel fiatalabb csak nála (apám '72-es, ő' 76-os). Szinte rám mordult, hogy mi van, ő talán nem fiatal? 😃 Alig tudtam megnyugtatni, hogy nem azt mondtam, hogy idős, csak nálam jóval idősebb (17,5 évvel egyébként, '94-es vagyok). Erre mondta, hogy az érett férfi szó lehet, amit kerestem. Bólogattam, nem mertem nevetni, azt se tudtam mit makogjak. Persze, hogy nem gondolom egyiküket sem idősnek, de mikor az ember apja próbálja beadni, hogy ő még fiatal, önkéntelenül abszurdnak és nevetségesnek találja a helyzetet. Relatíve az, attól függ honnan nézzük, és ő hogyan tartja és érzi magát, de a manóba, én-ő viszonylatban ezt hogyan fogalmazhattam volna meg jobban? Hozzám idős? Miért? Ezt meg én nem érzem így, csak sehogy máshogy nem tudtam röviden ismertetni a szitut. Na mindegy. Neki semmi kifogása, de sikerült megbántanom a világ egyik legfiatalosabb negyvenes apját 😅

Anyám más tészta, őt sokkolta, és nem érti, de nem igazán pörög a dolgon, mert látja, hogy rendes pasi, és ezért nem akar konfrontálódni ilyen apróságok miatt, hogy 42 éves, két gyermeket egyedül nevelő édesapa udvarol a lányának.

Viszont a környezetemben rajtuk kívül ez mindenkit zavar. A családot is, de csak a hátam mögött beszélnek ki, na jó, mamám kerek perec is kifejezte, hogy 10-ig oké, de majdnem 18 év van köztünk, biztos a hamvas alfelem a hapsi motivációja (na ne nevettessen, nekem is van gyerekem, nem olyan hamvas már az, és más sem), tuti apa komplexusos vagyok stb, szerette volna megérteni miért pont ő, hiába találkoztak és nem talált benne semmi kifogásolható, talán a büszkeségét (csak amire van miért), és a szófosását, ha nem érdekli az embert az adott téma amit felhoz, bizony kissé fárasztó, pedig okos és érdekes dolgokat tud mondani. Na de az ismerősi körből mindenki turbó szülő, aki szerint ez szégyen, és eltiltaná a lányát egy ilyen nagy körkülönbség esetén a férfitól, s ha nincs más mód, ki is tagadná, ha együtt marad vele, minden további indok nélkül, már csak ezért is. Szégyen. Nem tudom mi ezen a szégyen, de itt az oldalon is a napokban felfigyeltem egy anyára, aki szerint az. Egyszerűen kíváncsi lettem ki hogyan vélekedik erről, és milyen indokkal.

2019. máj. 1. 09:25
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

'94 vagyok

42 éves, két gyermeket egyedül nevelő édesapa udvarol a lányának.


Anyád helyében én is ideges lennék. A korkülönbség egy dolog - ennek lehet előnye és hátránya - de hogy van 2 GYEREKE AKIT EGYEDÜL NEVEL.


Gondolj bele, együtt vagy egy olyan férfival aki nálad 18 évvel idősebb, van már két gyereke és házas is volt. Te pedig 25 éves vagy még csak és mindez előtted van.

Nem tudom nekem tetszene ez a helyzet pedig nálad csak 3 évvel vagyok idősebb.

Hosszútávon a korkülönbség és a gyerekek/tartásdíj rengeteg problémát tud okozni főleg ha a párod nem is egy milliomos akinek csepp a tengerben a két gyereke anyagi támagotása.

2019. máj. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

*kimaradt hogy neked is van gyereked


Mozaikcsalád :D

Sok sikert :D

2019. máj. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Viszonylag jól keres, bár nem milliomos, és keményen meg is dolgozik érte. A gyerekekkel, pláne az exekkel nyilván nem egyszerű, de nem is azért választottam, mert egyszerű lenne, hanem mert szeretem őt. Egyébként a természete is nehéz, mert erős személyiség, borzasztóan domináns és makacs férfi, de valahol ez is jó, mert ő az első férfi, aki tud engem kezelni. Na azért néha én is meg tudom lepni 😃

Nyilván aki szerelmes nem az akadályokat keresi, hanem a megoldást. Persze hallom eleget, hogy aha, szép, de a szerelem elmúlik, aztán ő ottmarad pl. 52 én meg 35 évesen, akkor mit csinálunk? Egymásra pazaroltuk a legszebb éveinket. Ha meg együtt maradunk, teszem azt ő lesz 60, én 42-43,ha bármi lesz vele, és ittmaradok 3, 4 vagy mégtöbb gyerekkel, akkor mit csinálok? Hát nem fogok örülni, de addigra felnőttek lesznek és talán nyugodtan összeomolhatok, mielőtt beizzítom a nagyi üzemmódot és minden menne tovább. Talán nem a legszebb kilátások, de nem tudom már elképzelni nélküle az életem. Mi lenne, ha elhagynám, és én senki fiatalabbal nem lennék boldogabb? Csak azért kérdezem, mert tudom, hogy így lenne. Esténként majd ott fekszek egy nálam csak 10 évvel idősebb férfi mellett, vagy egyedül, és azon fog járni az eszem, hogy vele mi lehet, hogy jól elcsesztem.

2019. máj. 2. 06:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Kicsit kínos lenne,de a lányom miatt elfogadnám.
2019. okt. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem nagyon zavarna, annyira azért nem, hogy kitagadjam a lányom emiatt, hiába lenne velem egy idős (mondjuk 40), zsigerből az az érzés fogna el s fog is el ha belegondolok, hogy mi a szentszart akar ez a vén phasz a lányomtól, miért nem talált magával egyidőset, miért nem kell már a saját korosztályának, ezzel valami baj van ha ennyivel fiatalabbra/naivabbra gerjed stb stb, de ki nem tagadnám, szépen csendben megvárnám míg elmúlik, s ha nem múlik el hátha időközben megszeretem mint embert.
2019. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!

Én 18 vagyok, a barátom 34.

2 éve vagyunk együtt.

Anyukámnak először hazudtam, azt mondtam, hogy csak 27. Nem mertem elmondani az igazat. Később persze kiderült, de először is azt mondta, hogy szerinte ez azért sok, valószínűleg ki fog ütközni a korkülömbség, mert azért mégsem arról van szó, hogy én 30 vagyok ő meg 50, hanem én 16 voltam ő pedig 32.

Szerencsére nem lett igaza. Végülis azt mondta, hogy őt nem zavarja, ha én így boldog vagyok, akkor ő nem szab nekem határokat. Ha pedig esetleg rosszul alakul a dolog, akkor tanulok a hibámon. És szerintem ez egy jó dolog, hagy érvényesülni.

Persze nyilván normál esetben lehet félni egy nem kívánt terhességtől, de mind a ketten fiúk vagyunk, tehát ez a veszély nem fenyeget. :D

Ja, anyukám 3 évvel idősebb a barátomnál. :)

2019. okt. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!