Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek anyukám nagy...

Mit tehetek anyukám nagy elvárásaival szemben?

Figyelt kérdés

Biztos van már itt pár ilyen kérdés, de úgy érzem senkihez nem fordulhatok és szeretném ezt kiadni magamból.


Egész gyerekkoromban azt hallgattam otthon, hogy milyen okos vagyok, meg több is van bennem, csak lusta vagyok hozzá. Nem voltak középiskolában sem rossz eredményeim, bár kitűnő azért nem voltam.

Egyetem alatt úgy láttam anya elégedett egy-egy tárgyból a kettes eredményemmel is, de azért nem nagyon hangoztatta ismerősöknek hogy van olyan tárgy, amiből már negyedjére vizsgázom.

Idén viszont nem sikerült teljesítenem egy tárgy előfeltételét, és ezt nem fogadja el. Azt szeretné ha könyörögnék a tanárnak, hogy engedjen vizsgázni. Persze, ez lehetne megoldás, de úgy érzem ha vizsgázhatnék is, az a többi tárgyam rovására menne. Naponta beszélek anyával telefonon, és már mondtam neki hogy sajnálom de nem megy, de mindig felhozza a témát. Mindig kérdőre von hogy mikor mit csinálok és mennyit tanulok, és miért sz*rok az egészbe. Pedig ez egyáltalán nem így van, igyekszem teljesíteni minden egyéb tárgyam, egyedül ezt a tanárnak könyörgőset nem.

Úgy váltunk el legutóbb telefonon, hogy ő azt érzi hogy teher számomra és ne beszéljünk.


Nekem nagyon fáj az egész, hogy nem az a tökéletes okos lány vagyok, amilyennek ő elképzelt engem. Nem tudok megfelelni az elvárásainak, hiába mondtam neki a héten hogy 4-es meg 5-ös vizsgám is volt azóta. Azt mondta büszke, de ismét felhozta az előbb említett tárgyat.

Nem tudom mit tehetnék, nekem ő nagyon fontos, nem akarok haragban lenni vele, de így is elég stresszes ez az egész helyzet, és még otthonról is csak a nagy nyomást kapom.



2019. máj. 28. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ne másnak felelj meg, hanem magadnak és miért mondaná azt h szarsz tanulni? Én rácsapnám a telefont, ha jobbnak érzi magát akkor ö is csinálja ne csak prédikáljon. Meg amikor középiskolában voltál mindig 4-5 voltál. Bárki lehet 4-5, de egyetemen még a kettesért is küzdeni kell. Álj a sarkadra, ne hagyd elnyomni magad a megfelelösség miatt.
2019. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy anya sem csak prédikál. 2 diplomája van, és bár nem ezen a szakon, de ő is végignyomta az egyetemet.

Azért mondja hogy sz*rok a tanulásba, mert mondtam neki, hogy nem tudok egy szigorlat mellett 5 másik vizsgára készülni, 4 is épp elég.

Mindig jót akart nekem és hálás vagyok pl azért, hogy bár nagyon nem akartam, de középiskolában erőltette a nyelvvizsgát. Már örülök hogy nem most kell vele foglalkoznom.

Egyedül ez a mostani helyzet zavar, hogy tudja hogy mindig is mennyire megviselt a vizsgaidőszak, és még ő is bosszant.

2019. máj. 28. 22:59
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Megmagyarazni anyukadnak hogy bocs anya de en magamnak tanulok nem neked.Most nem jott ossze,kovetkezo ossze fog.Ha tetszik jo,ha nem tanuljon helyetted
2019. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 grafno ***** válasza:
45%
Szeretne ha sikerülne az élet neked. Nagyon félt. Megprobal segíteni. Az a baj, hogy az életben is ami jól megy azt senki nem nézi, ismeri el, a porszemet viszont kikell takarítani a gepezetbol. A lényeg, hogy mindenből atmenj. Másikból elég lenne pl 3as is nem kell az 5. Próbálj minden tárgyra időt szakítani pláne ami nem érdekel arra többet.
2019. máj. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt felhívod, gondold át, hogy hogy fog esni, ha megint előveszi a témát, és ha úgy érzed, az csak rontana a helyzeteden, akkor inkább ne hívd fel, csak amikor kipihentebb vagy, amikor előre tudod, hogy könnyebben lepereg majd rólad.
2019. máj. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az lenne a célszerű, ha elterelnéd a szót e témáról és egyáltalán nem tudna arról, mi hogyan sikerült... Ha téma feljön, akkor felhozol rögtön valami mást (legelőször is közlöd hogy egyetemről, tanulmányokról nem szeretnél beszélgetni)... Gondolom csak ezek foglalkoztatják őt állandóan: "jajj valami nem sikerült, jajj mi lesz ezzel", gondolom köv. félévben simán teljested de nincs értelme smemit a tudomására hozni tanulmányi eredményekkel kapcsolatban. Az ismerőseivel meg majd beszélget másról, mint a gyereke tanulmányi eredményeiről.
2019. máj. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én nem igazán tudok azonosulni az efféle szülői elvárásokkal, úgy vélem , hogy az érettségi megszerzésével az én feladatom véget ért, mármint a gyerek tanulmányainak ellenőrzése és számon kérése. Ha idáig nem sikerült megértetnem vele, hogy magának tanul megette a fene az egészet. Természetesen nem vagyok közömbös és bármivel fordulhat hozzám de innentől én nem avatkozom a dolgaiba úgy tanul ahogy neki jól esik és végképp nem kérem számon tőle a tanulmányi eredményeit. Elmondja, meghallgatom, ha kéri adok tanácsot, de nem irányítok és követelek. Mindenki jót akar a gyerekének és nyilván szeretnénk ha minél többre vinnék de szerintem tudni kell leállni is ez már az ő életük és gyakorlatilag felnőttek még ha mi nem is így érezzük. Kedves kérdező szerintem egy higgadt de határozott beszélgetésre lenne szükséges ahol megnyugtatnád, hogy tudod és teszed a dolgod de hagyjon fel a számonkérésekkel mert csak hátráltat vele.
2019. máj. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Az az édesanya aki születésed óta figyel rád az pontosan ismer benned mindent!

Volna lehetőséged,hogy magántanárhoz járj el a nehezen megtanulható tantárgy miatt?

Esetleg az anyukád tudna segíteni neked a felkészülésben?Gondolok arra,hogy ő a két diplomája mellett azt is elsajátította,célirányosan megtanulni azt ami gyötrelmet okoz! Lehetne ezzel kompenzálni a kapcsolatotokat, hiszen ti nagyon szeretitek egymást!

Abban igaza van az anyukádnak:ne dobd el az életedből azokat az éveket amit tanulásra fordítottál, ha gyereked lesz,nem biztos,hogy befejezed az iskoládat.

Szusszanj egy kicsit,utánna rögzíted magadban,hogy neked sikerülni fog az ellenséges tantárgy!

Ne keseredj el,a végzettségnek pontosan az az értéke,megdolgoztam érte!

2019. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!