Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is érzi hogy a szülei...

Más is érzi hogy a szülei sokszor kínosan viselkednek? Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Más is érzi hogy a szülei sokszor kínosan viselkednek? Mit lehet ilyenkor csinálni?

2019. júl. 2. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Esetfüggő. Mire gondolsz?

Először is magadba nézni, hogy vajon csak te látod kínosnak, vagy tényleg az.

Egy darabig lehet, sőt, kell is tolerálni. Az sem egészséges, ha egy idegen véleménye fontosabb számodra, mint a szüleid.

Persze ha fennáll a veszélye, hogy a szüleid hülyét csinálnak magukból, akkor óvatosan érdemes figyelmeztetni őket, beszélgetni velük.

De ne feledd, hogy attól még, hogy nem trendik, divatosak és korszerűek, attól még felvállalhatod őket. Ne szégyelld őket csak azért, mert olyanok, amilyenek, és ne várd, hogy megváltozzanak csak azért, hogy idegeneknek megfeleljenek.

2019. júl. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és semmit nem lehet tenni, mert ha szóvá teszed, még ők sértődnek meg.


Nekem pl azt szokta csinálni anyám, hogy ha találkozunk valakivel, és köszönök, akkor ő megkérdezi hangosan: Köszöntél neki?

Rohadtul fel tud vele idegesíteni.. nem veszi észre, hogy ezzel hülyét csinál belőlem nyilvánosan. Vagy tudja, és direkt csinálja..

2019. júl. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:
Az enyémek bárhol bármikor képesek egymás torkának ugrani és 200 decibellel üvöltözni. Nem mellesleg apám nagyot is hall és szívesen tesz megjegyzéseket másokra, persze ő nem veszi észre hogy hangosan teszi. Amíg muszáj volt, sztoikus nyugalommal tűrtem, majd amikor már nem volt muszáj, kikötöttem hogy csak akkor megyek velük bárhova (ballagásom, diplomaosztóm, ilyesmikre kell gondolni) ha képesek felnőtt emberként viselkedni arra a pár órára. Gyerekkoromban még sajnáltam hogy sohasem megyünk sehova, de később rájöttem hogy jobb is. Minek, ordítozni otthon is tudnak.
2019. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!