Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem rendszeresen üzenete...

A nővérem rendszeresen üzeneteket küldöz, gyaláz engem és a páromat. Mi lehet az oka, mit lehet tenni? Lehet, hogy beteg?

Figyelt kérdés

A 30-as éveimben járó férfi vagyok, egy ideje van komoly barátnőm, őt már bemutattam szüleimnek, náluk töltöttünk egy hétvégét vidéken. Van egy nővérem - majd 10 évvel idősebb nálam, már családja, gyerekei vannak -, akit szintén meglátogattuk már közösen. A nővéremmel való találkozó rendben ment, semmi gondot nem érzékeltem akkor, viszont úgy tűnik, nővéremnek valami miatt nem volt szimpatikus a párom. Ezt el tudnám fogadni, ha mondjuk elmondaná, hogy ezért vagy azért szerinte nem illik hozzám a párom, de nem, inkább SMS, vagy Facebook üzenetben küld undorító gyalázkodásokat. Egy volt a sok közül és tényleg inkább a „nyuszika van rajtad sapka?” című viccre emlékeztet, hogy mi mit képzelünk, hogy lemegyünk a szüleimhez, mert a terhükre vagyunk. Hiába volt úgy, hogy külön szóltam szüleimnek, hogy számunkra ne készítsenek semmi különlegeset, ebédet, sőt inkább mi invitálják majd meg őket valami étterembe, közös ebédre; amikor ők mennek, akkor persze természetes, hogy 4-5 napig teljes kiszolgálást kapnak, stb. Szóval egyszerűen nem látok semmi reális alapot a bírálataiban.


Hiába próbáltam a haragomat visszafojtva telefonálni, normális hangon megbeszélni a dolgot, elmondani, hogy szerintem félreismeri a barátnőmet, talán csak valami apróság miatt nem volt jó az első benyomása róla, mert szerintem egy jólelkű és kedves valaki. A válasz,: nem, nem, nem ez egy „rossz nő”, „csak a pénzem kell neki” (nem vagyok gazdag: megélnek, de semmi extra), „nem is akarja látni” stb. Mindezt olyan elképesztő dühöngés közepette adta elő, mintha valami nagyon meredek dolgot tettem volna ellene, mint például férfiként elcsábítottam volna a férjét, vagy valami hasonló őrület.


Nagyon sokat gondolkoztam a dolgon, de egyszerűen továbbra sem tudom elfogadni és megérteni a dolgot: lehet, hogy valaki ennyire rossz természetű, irigy, gonosz a saját testvére iránt? Vagy ez ilyen női dolog, hogy játszmáznak, állandóan valami mögöttes tartalmat keresnek?

Én úgy érzem, amit mond, abban tényleg nincs semmi racionalitás: hogyha a testvére megtalálja a párját valakiben, akkor annak örülnie kellene és elfogadnia, hiszen mégsem ővele fog az az ember élni?


Komolyan felmerült bennem, hogy valami mentális betegség állhat a háttérben, talán skizofrénia, emiatt van a dühöngés, a szerintem teljesen téves gondolatok, következtetések. Ilyen lehet? Nyílván, ha bedobnám, hogy szerintem „elmebeteg”, el kellene mennie orvoshoz, akkor még jobban elmérgesedne a dolog.


2019. júl. 24. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Feltekeny. Lehet a ferje megdicserte a baratnödet neki es bekattant... Felette lassan eljar az idö, baratnöd meg meg fiatal. Sajnos nem szamit, hogy a testvered, az egoja fontosabb.
2019. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy skizofrén, csak egy rosszindulatú féltékeny hárpia. Én megmondanám neki, hogy nem vagyok kíváncsi a párom gyalázására, szóval majd akkor keressen legközelebb, amikor képes normálisan viselkedni és leszállni a témáról, ha ez soha nem következik be, akkor így járt, letiltom Facebookról és telefonról is. Senki nem engedheti meg magának ezt a viselkedést velem szemben, de te tudod, mennyit akarsz még tűrni tőle.
2019. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerűen féltékeny a család új tagjára, aki fiatalabb, csinosabb, ráadásul a figyelmet is "elveszi" tőle és a gyerekeitől. Legközelebb csak annyit mondj neki, hogy nézzen tükörbe, mielőtt ilyeneket ír.
2019. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez lehet a háttérben, amit írnak. Ezért ennyire dühös.
2019. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Úgy látszik apunak megtetszett a párod és szóvá is tette valamilyen formában... Ő meg ahelyett, hogy foglalkozna valamennyit a külsejével is, inkább gyökér módon viselkedik. Egy magabiztos nő nem csinál ilyeneket. :D
2019. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nekem ez egy kicsit ismeros.. Noverem ugyanigy viselkedett a batyam parjaval evekig, aztan amikor megkerdeztem mi a baja, tok normalis a no, kiderult, hogy az a baja, hogy "elveszi tole" a batyjat a no, ezert utalta . Esetleg ez is szerepet jatszhat. Szerintem ha olyanokkal vadolja, hogy a penzedre hajt, nem az o ura dicserte meg ugy, hogy neki ne tetszen a dolog, egyszeruen toled akarja tavoltartani. Ha kidobnad, es kozben az uranak bejon,bajban lenne, mert akkor nem tudna hol jar a lany :) Bocsi az ekezetek hianyaert
2019. júl. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Tetszik a férjének a csajod és a hülye ezt még el is mondta. Ilyenkor tudnak így megőrülni a nők. Az is lehet, hogy a csajod flörtölt a férjével vagy épp nagyon kidobta a testi adottságait. Neked kell tudni.
2019. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is féltékenység van a dologban. Ignoráld egy időre a nővérkéd.
2019. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Semmi, ignoráld, ha kell tiltsd le egy pár hónapra.
2019. júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg féltékeny rá, mert szebb, és fiatalabb. Tesód irigyli a párod szépségét. Meg hogy a tesód ilyen "nagytesóskodni" akar fölötted; és haragszik rád, mert most nem ő választhatta meg a "játszópajtásodat", most nem tud fölényeskedni, fölédbe helyezkedni. Ezt úgy értem, nem kifejezetten a játszópajtáson van a hangsúly, hanem , hogy most nem ő írta elő neked pl ezt a dolgot. Pl tegyük fel, te kisgyerek vagy, és akkor van ez a szabály, hogy "kés villa olló gyerek kezébe nem való". Na és akkor tehát ha te az ollóért nyúltál, kivehette az ollót a kezedből. Vagy pedig mondjuk pl anyukátok aludt, és nem érezte jól magát, pl fájt a feje; te pedig valami nagy-zajos játékkal akartál játszani, és akkor ő kivehette a kezedből, elvehette tőled, előírhatta neked, volt ráhatása, hogy mivel játszhatsz, és mivel nem. (Tehát pl éles dolgokat meg zajos dolgokat, meg mittudomén- vagy pl hogy ne nyeld le a legót (ezek azé amúgy fontosak)- , kivehette a kezedből adott esetben, de erre meg most már egyébként nincsen neki indoka, hogy miért ne járhatnál azzal a csajjal) De most már nem írhat elő neked semmit, és akkor ez pl őt zavarja. Így értettem. Ja meg féltékeny a párodra, mert ő akarna igazából veled lógni, és haragszik a barátnődre a nővéred, merthogy ő szeretne veled lógni, lófrálni, elmenni különböző helyekre, és azt látja ,hogy "elvesz téged a csaj", a barátnőd őtőle, a testvérétől. Tehát pl szerintem nem a személye ellen irányul a barátnődnek. Bárkiről lenne szó, f|kázná a nővéred. Meghogy lehet, hogy azért is haragszik,mert nektek pl harmonikus a kapcsolatotok a szerelmeddel, neki meg nem harmonikus az ő párjával, vagy ki van hűlve a kapcsolata. És akkor ez a "szomszéd tehene is"-'effektus'. Ja meg most már zavarja, hogy nem annyira fontos a te életedben, tehát, hogy ő, mint nővéred, ilyen "harmadlagos", vagy nemtom, hányadlagos szerepet kapott; de ő egoista, önző, és nárcisztikus, ezért ő akar nálad az első helyen lenni. Meg amúgy úgy mindenkinél anblokk, mert lehet, hogy valami ilyen "hercegnőnek " képzeli magát. Saját magát helyezi előtérbe, ez egy bizonyos fokig rendben is van, de egy bizonyos fok után már sok, és átesés a ló túloldalára. Ami a te dolgod, abba nem kéne beleszólnia, azt kellene mondania, hogy "ődóga." Tisztelnie kéne, hogy te azt a leányt választottad, és neki meg ebbe a kérdésbe nincs beleszólása. Te őt választottad, fogadja el. Remélem, jól leírtam, igyekeztem jól.
2019. júl. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!