Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiam folyton a...

5 éves kisfiam folyton a szájába, szemébe, arcába nyúlkál. A sok baci és vírus miatt, amit összenyal, rendszeresen beteg. Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Tavaj nyáron kezdte, az óvodában, nyári ügyeleten. Gondolom valamelyik gyerektől látta,eltanulta. Szereti majmolni a többit. Az Folyton beteg, rendszeresen szájfertőzése is van. Hogyan lehetne leszoktatni?

Kerestem patikában, drogériában körömrágásról leszoktató körömlakkot, ami az én gyermekkoromban is volt, de már nem árulnak. Esetleg egyéb ötletek, tanácsok?


Előre is köszönöm a segítséget!


2018. ápr. 7. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy nem segítség, de hasonló nálunk is volt tavaly, akkor 4 éves volt a kisfiam, aki állandóan a szájába vett és megrágott dolgokat, mint egy kisbaba. Gondolom, a közösség okozta feszültségeket próbálta így levezetni. Eszembe jutott, hogy ezt a rágási kényszerét rágóval vezethetné le, ami finom is, a cukormentes gyerekrágók semmilyen kárt nem okoznak, és így legalább céllal rághat, nem össze-vissza. Nekünk nagyon bejött, nem csak, hogy nem rágott tovább semmit, még a nyugalma is visszatért. Azóta is szeret rágózni, de hetek telnek el, hogy eszébe sem jut. Ha kicsit idegesebb, én szoktam rágóval kínálni.

Egyébkét a rágózás a felnőtteknél is jó stresszoldó.

2018. ápr. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fidget spinner?
2018. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem azert mondom de az enyem a saras, homokos, foldes kezet ragja egesz nap es sose beteg. Lehet h inkabb vmi vitamint kene szedetni vele h erosebb legyen...
2018. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szed multivitamint és d-vitamint és gyümölcsöt is eszik minden nap.

Amúgy asztmás és naponta kell fújkálni is.

Sokat vagyunk levegőn játszón szóval ki is van mozgatva.


A rágót még nem próbáltam de akkor veszek egy csomagot :-)

2018. ápr. 8. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!