Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy vegyem rá a testvéreimet,...

Hogy vegyem rá a testvéreimet, hogy tartsanak rendet?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, úgyh megköszönöm aki mégis elolvassa.


Szóval kezdeném azzal h 4en lakunk egy nagyon kicsi szobában tehát a térelválasztás még kétfelé sem lehetséges.


3man vagyunk lányok és egy fiú.

Én vagyok a legidősebb 16 éves.

A két hugom 13 és 10 éves, az öcsém 12.


Anyumék szobája sztem 3x nagyobb de a világért nem akarják kicserélni,pedig azt ellehetne választani. Számtalanszor próbáltam, mindhiába. Az ő szobájuk egyébként mindig kulcsra zárva, mert a pasiját zavarja ha a cuccaihoz nyúlunk, így elvonulni sem lehet. Anyum meg mindig túrkál a cuccaink közt és mivel kicsi a hely elrakni sem tudom. Nem is ez a lényeg.


Mivel a szoba kicsi és 4en vagyunk nagyon zsúfolt volt kiskorom óta, mígnem ki nem dobáltam egy csomó cuccot most így tiniként.

Most egész jó.

Már nincs az a zsúfoltság, kupi mint eddig és azthittem ez így is marad.

Rákellett jönnöm, hogy a testvéreim nagyon nem partnerek a rend megtartásában!! sem.


A legkisebb (10) minden kérés ellenére is bent eszik, mert ő tv-t akar nézni. Ha megmondom h most porszívóztam ki vagy töröltem le az asztalt inkább földhöz vágja magát és ahelyett h megenné 2 perc alatt kint fél órát hisztizik h miért nem jöhet be. Anyu még mellette is áll hiszen még "kicsi és amúgy is csak az asztalánál/ágyában?) eszik" . A probléma ott van h a tányér bentfelejtődik majd azt veszem észre h ott egy halom mosatlan van bent morzsával vagy kajamaradékkal a földön.

(pedig igyekszem példát mutatni, én sem eszem bent és elmosogatok magam után egyből, de ezt már meg sem említem)


A legidősebb(13) a koszos cipőjét bent veszi fel a felmosott padlón vagy ami még rosszabb a szőnyegen amit kipucoltam.

Mert kint "kényelmetlen" a folyosón.


A kisfiú (12) meg akármit kérek (hajtogasd össze a ruhád, tedd el a könyveid, ne dobd le a táskád az ajtóba) csak nyomja a tabletjét, meg sem mozdul.


A szőnyeg mindig fel van túrva, ha leesik vmi a földre az ott is marad amig én fel nem szedem.

Ha elővesznek valamit a világért nem rakják vissza a helyére mert "még használom, még kell" pedig aznap azok a tárgyak már nem lesznek használva.


És akkor olyanokat már nem is említek, hogy ágyazni sosem ágyazanak, mindig úgy néz ki mint a disznóól a helyük, onnan is levan dobálva a cucc ha már nem férnek el tőlük.

Mindig azt hallgatom h "majd később megcsinálom/kiviszem/felveszem stb.


Én mosok magunkra sokszor, mert anyu vagy dolgozik vagy kimossa a számára és a pasijának a legfontosabbakat és "majd később a többit ha lesz ideje".

Ha leszedtem a szárítóról csak annyit kérek hajtsák be a szekrényükbe (amit nemrég kiszelektáltam és rendberaktam, tehát minden befér) de az is napokig ott áll. Pedig nem olyan sok az a ruhamennyiség egyszerre.


Takarítaniuk nem is kell mert azt megcsinálom, csak rendet hagyni maguk után.


És ilyen apróságnak tűnő dolgok amikre ha mindenki odafigyelne, rend lehetne. De egyedül nem tudom fent tartani. Próbáltam,de este akkor egy másfél órát elvesz a napomból mire rendrakással és takarítással végzek. Pedig hát nem jutok el a patika rendig és tisztaságig.


Próbáltam már úgyis h mindenkinek volt vmi feladata. Pl töröld le az asztalt. Az kimerült annyiban h a kezével átsöpörte nagyjából a földre, de nyilván a koszt nem takaritotta le és a morzsa a földre került. Mikor szólok érte akkor annyit kapok meg h "nekem kész van igy, ha nem jó csináld meg"


Csináltam azt is h egy darabig nem csináltam meg semmit, hátha akkor észbe kapnak, de nem. Őket nem zavarta. Inkább nekiálltam mert én kupiban nem tudok tanulni/odafigyelni stb.


Pedig normális hangnemben kérek mindent.


Nem sajnáltatásból írtam, csak nagyon utálom a kupit és tisztaságot, a negatív hozzászólók kíméljenek, csak tanácsokat szeretnék arra, hogyan vegyem rá a testvéreimet h legalább maguk után rendet tartsanak és legalább azt a tisztaságot megőrizzék amit csináltam és ne kelljen mindennap újrakezdenem.


Vagy irreális amit kérek tőlük? Túl sok mindent várok el?


A helyesírási hibákért elnézést.



2019. júl. 31. 22:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezen sehogysem tudsz segíteni. Mi hatan vagyunk testvérek, mondjuk háromnál többen nem laktunk egyszerre egy szobában, de a végén már az is szenvedés volt. Majd ha a sajatodban leszel, vagy legalábbis külön. Ne is nagyon reménykedj, hogy “megjavulnak” a tesoid, de ezért nem is tudsz mit tenni.

Sajnálom, hogy anyukadek nem partnerek a megoldásban. (Mondjuk az én szüleim a legkisebb szobában laktak.)

2019. aug. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Utolsó! Akkor te átérzed a helyzetem.


Hát igen. Nem segit anyum és sajnos nem tudok hatni rá, h ez igy nem jó. Állítása szerint ők még kicsik és majd megértik ésőbb. Hiába mondom h már lassan mindnyájuk tini, és h ennyi idősen én is képes voltam legalább a mosogatóig kivinni a mosatlant vagy megértettem h a konyha mire való és ha valaki megcsinalt vmit az a minimum h nem koszolom össze és vigyázok rá.


Szeretnék mihamarabb elköltözni, bár olyan távolinak tűnik ilyen körülmények között az idő mire ez megvalósul.


Igen, ebben reménykedtem még. H majd "kinövik" de a legidősebb tesóm is lassan annyi idős, mint mikor én elkezdtem kirámolni a lakást. Gondoltam majd biztos őket is zavarni fogja, mert kicsinek én se nagyon pakoltam ha nem szóltak (bár azért ha megkértek megcsináltam) de ah nőttem elkezdett zavarni és mivel más nem csinálta nekem kellett.

Na meg nekik itt vagyok én. Ha kell segitek, tényleg nincs több dolguk mint rendet hagyni.


De hát ez is veszett ügy ezek szerint. Sajnos.

Nagyon nem bírom már. Olyan sokszor vagyok ideges és ingerlékeny ami zavar mert nem voltam ilyen régen.


És tudom. Ez "csak" rend. Nem a világ. De nem bírok létezni már így.

2019. aug. 1. 00:23
 13/29 anonim ***** válasza:
69%
Mekkora egy nyomorult egy anyad van hallod de megrugdosnam! Annak is csak a pasi kell s a pofaja van.Igenis csapd nyakon a tobbit es tessek megcsinalni! Tabletet ilyesmit vedd ki a kezukbol,ha bent veszik fel a cipot vagy le dobd ki mindent pakolj az agyukra ha,ledobjak mikor lefekszenek rakd rajuk es igy tovabb.Ha anyad arra nem valo hogy rancba szedje a gyermekeit akkor neked kell legnagyobbkent,aztan ha betoltotted a 18at minel hamarabb menj el onnan.En megszakitanam mindannyiukkal a kapcsolatot.Neked is tanultod kell es a 16 evesem eletet ekned nem neked kene nevelni a kisebb testvereidet es szolgakent elni.
2019. aug. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia, sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, csak azt tudnám javasolni (persze nemtudom ez mennyire megoldható) ha vannak olyan bútorok amik csak a tiédek akkor gondolatban oszd fel négy részre a szobát és a te saját negyededet kerítsd le a bútorokkal és megmondod, a tesóidnak hogy nekik az a hely tabu. És akkor azon a kis helyen rendet tartasz a többi részét a szobának pedig megpróbálod figyelmen kívül hagyni. Meg írtad, higy a testvéreidre is te mosol. Erre csak annyit tudok írni, hogy csak a saját ruháiddal foglalkozz és akkor egy idő után csak zavarni fogja őket, hogy büdösek a ruháik ( akár ha emiatt kiközösítik őket akkor mégjobban). Sajnálom, hogy többet nem segíthetek, kitartás!!
2019. aug. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

ėn is azt csinalnam hogy csak a saját ágyamat, dolgaimat hagynám rendben. ės akármilyen nehėz nem pakolnek, takaritanák el semmit utánuk. Előbb utobb gondolom feltűnne nekik hogy nem pakolsz el, es ha ezen felhaborodnak akkor te is beszolhatsz:dehát nem vagyok az anyátok! Csak ėszbe kapnak egyszer.. Azt javaslom ezt próbáld ki. Tudom hogy nem könnyű, de ezenkívül nincs lehetősėg! Már bőven abban a korban vannak amikor mindent meg tudnak csinálni..

Én is szülő vagyok ės felhaborit amit írtál.Anyukâdrol meg megvan a véleményem.es nagyon sajnállak

2019. aug. 1. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonymousreview60 ***** válasza:
63%

Sajnos csak akkor lehetséges változtatni, ha valami tekintély erre rábírja a gyerekeket. Vagy az anyjuk (ez nem áll fenn) vagy az idősebb testvérükre irányuló szeretetteli csüggés (nem áll fenn) vagy félelem (Nem biztos, hogy akarod vagy édesanyád ne torolná meg).

Próbáld meg, amennyire lehet, a dolgaidat megvédeni, lehatárolni.

Az elvárásaid nem irreálisak.

Próbáld meg némi testvéri erőszakkal javulásra bírni a a testvéreidet. Nem biztos, hogy a szájtépésnél tovább megy anyukátok. Én is meg akartam nevelni az öcsémet, de nem engedték nekem. A fejemre is nőtt. Aztán még anyám jött azzal, hogy "nem gondoltam, hogy nem vered meg, amikor nem látom." Legyél kissé g..i! Verd meg kissé, amikor nem látják!

Egyébként, ha a testvéreidet némi erőszakkal rávennéd a rendakásra, nem biztos, hogy baj érne.

2019. aug. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalom, hogy ebben a helyzetben vagy. Ez a generacio 80%ban elba... ott fortniteon nevelkedett eletkeptelen, igenytelen,lusta emberkrol szol, akik nem hogy katonakent nem allnanak helyt, hanem dolgozo ember is nehezen lesz beloluk. Most nem a tesoidat bantom de ezt vettem eszre. Igenis huzd ki a netet, vagy blokkold valami szuloi felugyelet programmal addig, mig nem tesznek valamit rendbe. Alapbol elkenyeztetettek, hogy az anyjuk is rahagyja, hogu meset nezzenek. Alberlet berles tobben esetleg megoldas? Anyudnak is mond meg, hogy eleged van es elkoltozol, ha o nem csinal valamit.
2019. aug. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
94%
Ulj le anyáddal komolyan beszélni. Fenyegesd meg, hogy ha nem lesz partner a tesoid megnevelésében, akkor feljelented a gyámugyön, mert nem biztositja kiskoru gyermekei testi és lelki fejlödéséhez a megfelelö körulményeket. Ha negativan reagál, akkor tedd is meg! És abban az idöszakban, amikor a gyámugyes látogatása várhato, ne tegyél semmit a háztartásban!
2019. aug. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
81%
A 15-ös hozzaszolo leirta, amit akartam. Probalj meg kialakitani magadnak egy kis reszt, ahova nem mehetnek, rendezd at ugy a szobat, hogy te cuccaid nagyjabaol egy helyen legyenek, ök meg eljenek csak a szemetben. Aztan, amint tudsz költözz el! Dicseretes, hogy ennyi idösen ilyen erett vagy!
2019. aug. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%
a tesoid (es persze anyukád is) megszokta hogy úgyis megcsinalsz mindent.. ezután ne tedd!! ne is moss rájuk, ne pakold el a szekrénybe a ruhájukat. Ha anyukadnak áll mėg feljebb, akkor mondd azt hogy ezentúl akkor vagy hajlandó segiteni ha a többieknek is rendszeresen segíteni es pakolni, stb. kell. Mondd el hogy te az ő korukban már mindent meg kellett hogy csinálj. és ők is képesek erre
2019. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!