Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy keressem meg a testvéreimet?

Hogy keressem meg a testvéreimet?

Figyelt kérdés
42 éves koromban véletlenül tudtam meg (sajnos),hogy örökbefogadott vagyok. Még csak nem is sejtettem,annyira jó szüleim voltak. Már nem élnek,sajnos. Nem akartam megtudni,ki hozott a világra,de csak nem bírtam megállni,s utánanéztem néhány dolognak. Kiderült,hogy van 3 bátyám,kettőt szintén örökbefogadtak,egy intézetben nőtt fel.Azt hizsem,szeretném megismerni őket,de nem akarok ajtóstól rohanni a házba. Ráadásul titokban kellene megkeresnem őket, a családom sem tud a dologról. Már sok adatot tudok róluk,de nem tudom,hogyan találjam meg őket,meg azt,hogy miz mondjak,miért keresem. (Lehet,hogy ők se tudnak erről a dologról)Hogyan csináljam,hogy jó legyen?
2009. ápr. 21. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy a családod miért nem tud róla? Úgy gondolom, hogy mindenkinek joga van tudnia az igazságot...szerintem ha nem is tudják a vér szerinti testvéreid, hogy összetartoznak, ezt joguk van megtudni és ezzel veszíteni nem lehet, csak nyerni. Ha megkeresed őket és elutasítanak, akkor tudod, hogy legalább megpróbáltad összehozni a családot, de valószínű, hogy örülni fognak neked. Én a helyedben megpróbálnék velük találkozni. Van veszteni valód? Szerintem nincs. Sok sikert kívánok!
2009. ápr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod az anyakönyvezett nevüket és az édesanyjuk nevét

„Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala” (korábbi BM lakcímnyilvántart), 1094 Bp Balázs Béla u. 35 t.: 455-6700 - pár ezer forintért vállalkozik erre. Az eljárás menete: Az illetőt levélben értesítik, hogy valaki fel szeretné venni vele a kapcsolatot. A keresét indító, a megbízás megadásakor két megoldás közül választhat

- a Hivatal ezzel a megkereséssel megkéri a megtalált személyt, hogy a megadott elérhetőségeken vegye fel Veled a kapcsolatot (A hivatal ezt favorizálja)

- A Hivatal írásban megkérdezi a megtalált személyt, hogy jelenlegi állandó lakcímét az őt kereső állampolgár részére kiadhatja-e.

A megbízásnak tartalmaznia kell a jogcímet is, a személyek közötti viszonyt, ami miat keresed, de annak pontos megfogalmazásában biztosan segítenek. Én pontosan hétfőn adtam le 12 emberre vonatkozó megbízást, számomra a jogcím egyszerű volt: osztálytalálkozó.

Remélem jól értettem az óhajodat, és még inkább, hogy hasznos tanáccsal láttalak el!

2009. ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3%
Mindenki úgy tudja,én is úgy tudtam,hogy édesanyámék a vér szerinti szüleim. Nagyon jó családból származom. Jelentsem be,hogy valójában egy kurtizánféle hozott a világra? Tönkretenném az eddigi szép életünket,a gyerekeim és a férjem életét is. (A sajátom ennyire nem fontos számomra,de bennük egy világ omlana össze.A testvéreimet még nem sikerült megtalálnom.Ezért kérek ötleteket,hogy lehetne megkeresni őket.
2009. ápr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már bocs,de most én keresem a testvéreimet,vagy más is? Az előző hozzászoló a nevemben írt?
2009. ápr. 21. 23:31
 5/11 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül ez személyenként,ez a keresés? Egyébként nagyon köszönöm a tanácsodat,ez jó ötletnek tűnik,csak azért kérdezem az összeget,mert anyagilag nem állok valami fényesen(:
2009. ápr. 21. 23:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, kb. 3000 ft levelenként.
2009. ápr. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én arra nézve nem tudok tanácsot adni, hogy hogyan kezdj hozzá, iwiwnél tovább én sem jutottam soha, ha valakit kerestem. És itt mondjuk komplikáltabb is a helyzet, mert nem adhatsz föl hirdetést, hogy "eltűnt testvéreimet keresem"

Inkább csak arra nézve szeretnék egy-két dolgot mondani, hogy ha már megtaláltad őket, hogyan vedd föl velük a kapcsolatot.

Elsőnek győződj meg arról, hogy ők mit tudnak a család hátteréről? Tudják, hogy őket is örökbe fogadták? A harmadik testvéred tud róla, hogy van még két bátyja (öccse?) és egy nővére (húga?)?

Lehet, hogy már ők is szerettek volna megkeresni téged...

De ha az derül ki, hogy ők boldogan élnek, és azt hiszik, minden a lehető legszebben alakult az életükben (már így család terén), akkor azt hiszem, csak nagyon óvatosan szabadna közelítened hozzájuk. Ez neked fontos, hogy megismerd őket, nem biztos, hogy jó ötlet lenne fölfedni valós énedet, hogy ki is vagy te. Összebarátkozhatsz velük, még tán azt is mondhatod, hogy rokonok vagytok, de az örökbe fogadós történetet én kihagynám a helyedben.


Ne haragudj, ha okoskodónak tűntem, és te ezt éppen ugyanígy gondoltad nélkülem is, csak hát a kérdésed belőlem ezt a választ hozta.

Amúgy tudom, nem fórum, de hogy derült ki, hogy örökbe fogadtak téged?

2009. ápr. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a lakcímnyilvántartót tudtam volna ajánlani, nagyon segítőkészek. Fordulj hozzájuk bizalommal.


Csak még egy gondolatot szeretnék hozzáfűzni:

Ha nálam kiderülne, hogy örökbefogadott vagyok, nekem nagyon sokat jelentene, ha tudnék valakire támaszkodni, lenne valaki, aki segít keresni, akivel megbeszélhetem a dolgokat. Legyen az a férjem, a gyerekem vagy éppen az unokatestvérem. Hiszem, hogy a férjemnek komoly fájdalmat okoznék azzal, ha nem a kezdetektől fogva tudna a dologról.


Ha megtalálod őket és kölcsönös szimpátia alakul ki, mit mondasz a családodnak, kik az új barátaid? Pláne, ha még hasonlítotok is egymásra.


Sok sikert!

2009. ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdezted, de kérlek, meséld el a feleségednek!

Nem kell ezt magadban hordoznod, egyedül! Mondd el mindenképp, és még ma! A gyerekeknek ráérsz, ha már megtaláltad őket.

Ha magadban tartod, feszültséget okozhat benned, és árthat a kapcsolatotoknak a családban. Kell valaki, aki segít neked, és akivel tudsz beszélgetni!

2009. ápr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
szia! én is intézet-ben nőttem fel 16 honnapos voltam és ott is nőttem fel.senki még meg sem látogatott pedig vagyunk egy páran testvérek a szüleimröl nem is beszélve.persze nem a testvéreim tehetnek róla,ezt én is tudom.De márt 33 éves leszek és családom van és van olyan testvérem akit nem is ismerek egy kicsit durva nem.egyszer el mentem hogy fel keresem őket és sajnos nagyot kellet csalodnom.egy nővérem hez mentem el de persze ugy ,hogy ő nem tudta hogy én vagyok hisz őt ugy nevelték a nevelő szülök.és egy boltban volt épen és mikor meg emlitetem neki hogy édes tesvérek vagyun csak én ott nőtem fel intézetben akkor nagyon meg lepödött és nem hitt a fülének pedig még hasonlitunk is egymásra.és meg beszéltünk egy találkozott,hogy beszélhesünk.találkoztunk rá három napra leültünk beszélgetni persze én alig vártam szinte nem is aludtam és azt mondta.hogy nem is akkar velem már találkozni mert edig én mért nem kerestem fel őt!!!! hiába mondtam neki hogy hol nötem fel és hogy nem tehetek rola de sajnos nem hatota meg.és azota ez volt kb egy éve ha lát engem pldául ha megyek a kislányal valahova akkor ugy tesz mint ha levegő lennék,ezt nem azért irom hogy ne keresde fel a testvéreidet ha nem azért hogy sajnos van ilyen is.de én nem harakszom rá ezért őrülök neki hogy legalább ö családban nött fel és a többi testvéremet akik valoszinü hogy nevelö szülöknél voltak meg sem kisérlem a fel keresésüket mert ugy gondolom hogy hagyom békeben öket nem akarom fel kavarni az életüket.PERSZE A SZIVEM MÉLYÉN REMÉNYKEDEM HOGY ENGEM IS VALAKI HIÁNYOL ÉS FEL KERESS.talán!!!!!!
2009. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!