Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy 25 éves bátyám. Én 19 éves vagyok és lány.

Alapvetően nagyon okos, talán jobbak a képességei mint nekem,viszont szörnyen viselkedik. Az egyetemet elvégezte de még hátra van neki a szakdolgozat és az államvizsga. Mindketten itthon élünk jelenleg de már az egész család életét megkeseríti. Barátaival egy évben 1x találkozik ezen kívűl itthon ül, semmit nem csinál. Persze voltak már kissebb munkaái, de most mikor lenne ideje is itthon van. ( azzal védekezik hogy amikor dolgozott akkor adott oda pénzt anyukámnak,mivel egyedül nevel minket)

Semmiben nem segít,igénytelen egész nap a számítógép előtt ül. Mindenkivel lekezelően bánik,mert hogy ő már majdnem diplomás. Megiegyzem, én is egyetemre járok.

Rettentő csúnyán beszél mindenkivel,nem lehet vele semmit sem megbeszélni. Rendkívűl követelőző. Tényleg azt mondanám,hogy mindannyiunk életét megkeseríti ez. Főleg anyukámét hiszen egy értelmes okos emberről lenne szó de az életben valahogy nincs meg az az okosság, ami az egyetemen igen.

A semmit nem csinál dolgot pedig arra értem,hogy a saját szobáját sem képes rendbentartani. Én amiben tudok segítek, házimunkában is és tudok normálisan hozzászólni a családtagjaimhoz.

Már teljesen tehetetlen vagyok, anyukám se tud rá hatni és semmi és senki.

Ti mit tennétek a helyemben?


2020. febr. 28. 15:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Apám, ha ezt tenném, megfenyegetne, ha nem csinálok semmit, kidob. Én is kábé az önfejlesztésre, meg belső gondjaimra, traumáimra, meg hogy én csinálok is valamit, meg hogy jó vagyok abban amit csinálok. Védekezni lehet, de ha nektek tényleg nem tetszik, az már az ő problémája lehet. Én írásban közölném vele "Kérlek szellőztess ki, mire haza jövök, hogy mi is jól érezzük magunkat itthon" Vagy esetleg "nem tudunk huzatolni, s nem tűrjük tovább ezt a bűzt!" De a reális, meggyőző okokat akkor is nektek kell kitalálni. Töobb nem jut eszembe. Sorry
2020. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
Mondjatok még tapasztalatokat(úgy értem mondj még valamit) hátha eszembe jut valami kreatív.
2020. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#7: „Nem gyerekkori trauma van itt, hanem az, hogy sza*ik mindenkire, mert senki nem teszi helyre.” A gyerekkori vagy más trauma miatt sza*rik mindenkire. A pszichopatáktól és pár elmebajtól eltekintve nem csak úgy puszta megfontolásból szarnak az emberek a másikra, hanem annak oka van.

#8: „Előfordulhat hogy ez a “gyerekkori trauma” áll a háttérben. Én jártam a lelki gondjaim miatt pszichológushoz. Neki is meglenne a lehetősége de szerinte ez nem segít így nem is megy el.” Készítsétek oda neki egy pszichológus elérhetőségét, de ne kérdezzétek ment-e vagy sem, mert az dacot szülne. Nekem anyám odaadta, 3 hónapig hezitáltam, elfelejtettem. De aztán csak menni akartam, és újra elkértem.

Kérem, mindenki szakadjon le erről a „25 éves felnőtt”-ezésről. 25 évesen nem felnőtt az ember, hanem elérte az a korhatárt, amikortól a jog már kényelmi okok miatt nem kötelezi a korábbi nevelését elbaszó személyeket a további nevelésre. A gyereknevelés a szülő kötelessége és a gyerek felelőssége.

2020. febr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek teljesen igaza van igazából. Magamra ismerek: mivel én ugyanezt csinálom, azért van, mert nem ismerem fel, hogy másoknak is léteznek vagynemtom. De mindenképp ha zavar, akkor tervelj ki valamit, amivel ezt megváltoztatod. Kezdem érteni, hogy valóban zavaró tényező. Hát nincs máskiút mint a jó ötletek, hogyan is változtassatok ezen. Itt már tényleg arról van szó, hogy így kényelmes neki. Értem én hogy pozitívan állsz hozzá, de ha zavar, ez nem fog változni, abban az esetben, hogy elfogadod csak úgy, anélkül hogy megváltoztatnád róla a véleményed, és meglátnád azt, hogy ez nem hasznos semmiképsem.
2020. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát vannak, akikből az egyetem ezt hozza ki: felsőbbrendűnek képzeli magát és egyébként is xarik a környezetére.


El kellene vele beszélgetned utoljára, ha nem képes felfogni a problémát, akkor meg hagyni a szemétben, amíg el nem lepi és kikapcsolni az áramot egy időre, valamint neki nem főzni, rá nem mosni, amíg nem hajlandó együttműködni a lakóközösségével magyarán a családjával.


Ha nem lesz kajája, piája, netje, csak kijön a szgépe elől előbb-utóbb....

2020. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hogy apám vagy a nárcisz haverom mindig kihúzott a házból, igaz fájdalmas volt, de megérte, annyira otthonülős mégis vagyok, mint voltam, de már értem, miért nem jó ez másnak... szinte már nem is bírom tovább őket, de ez pont jó példa arra, hogyan kell őt is otthonról elküldeni. Bízni lehet csak abban, hogy kitalál ő valami mást magának, egyszerűen kényszerhelyzetet kell csinálni számára. Mármint úgy, hogy változtasson. Nektek is jó kell legyen. Nem elég, hogy jót akartok neki, magatoknak is azt kell tegyetek. Ha szükséges írok neked is általam megtapasztalt dolgokat stb.
2020. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
"Ha nem lesz kajája, piája, netje, csak kijön a szgépe elől előbb-utóbb...." Jah. konkrétan ezt tették velem a szüleim, kérlek ne ítélkezzetek túl dúrván fölöttem:D
2020. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!