Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem teljesen megőrült,...

A testvérem teljesen megőrült, vagy miért teszi ezt velem?

Figyelt kérdés
Röviden, túl vagyok egy elég durva váláson, majd egy csúnya szerelmi bánaton, van egy 6 éves kislányom akit egyedül nevelek, a vírus miatt kevesebb fizetést kapok mint szoktam, a nagyapám rákos és kevesebb mint egy hét múlva műtik, teljesen ki vagyok borulva. Azt sem tudom hogyan fogom ezt az egészet túlélni a húgom meg olyanokkal jön hogy szerintem piros vagy fehér rózsa legyen az esküvőjén, meg hogy menjek vele ruhát próbálni, olyan mintha az ő nagyapja nem is lenne rákos. Persze megértem hogy neki ez fontos, elmentem vele az esküvői ruha szalonba, próbáltam kedves és konstruktív lenni, de csak azt kaptam meg hogy inkább menjek haza mert ahogy rám néz elmegy a kedve mindentől. Bezzeg én tőle semmi segítséget nem kérhetek! 28N

2020. máj. 22. 22:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Miért, mit tesz veled??? Segít kiszakadni a nyomorodból azzal, hogy keresi a társaságod? Arra, mekkora szemét...


Szerintem kapd össze magad, mert jövő héten már az lesz a baj, hogy a lányod játszani akar veled, pedig te micsoda bajban vagy.

2020. máj. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki másképpen kezeli a problémákat, te befordulsz, a húgod felejteni próbál. Lehetséges, hogy ő így próbál neked segíteni, hogy próbálja a te figyelmedet is elterelni. Az más dolog, hogy annak, akinek szerelmi bánata van, nem esküvővel kéne terelgetni a figyelmét... beszélgetnetek kéne egymással.
2020. máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Miért szerinted mit kéne csinálnia? Mi lenne számodra a normális?


Ne keressen? Vagy keressen de bújjatok az ágyba csokifagyival és sírjatok együtt? Nem hiszem hogy jobb lenne.


Attól, hogy összejöttek a rossz dolgok még nem kéne elvárni, hogy mindenki máshogy viselkedjen miattad. A nagyapádat se kéne már temetni a műtét miatt.


Kb olyan hozzáállásod lehet hogy "dögöljön meg a szomszéd lova is"

2020. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt problémákból egyedül a nagyapa betegsége az, ami őt is érinti. Ezzel másképp birkóztok meg.

Nincs mit csodálkozni rajta, hogy nem halasztja el az esküvőt. Ráknál műtét után sem lehet biztosan kimondani, hogy mostmár minden rendben, folyamatos kontrollokra van szükség, és egy idős embernek a felépülés is nehezebb. Ha esetleg a nagypapa neadjisten meghal, jobb-e temetés után, gyászban tartani az esküvőt? Szóval halasztani semmi értelme.


Ha már megtartja, mit vársz tőle? Agonizálva csinálja végig? Bús képpel, meggörnyedve mondja azt, hogy "mindegy, milyen lesz, leszarom a rózsák színét is. *sóhaj* Maga szerint jó rám ez a ruha? Akkor legyen ez. Nem, nem próbálom fel, lesz rajtam valami, aztán jólvan. Úgyis pocsék lesz az egész, mert szomorú vagyok. Csak legyünk túl rajta, semmi kedvem. Hív a dekoros, ajh...Jani szívem, légyszíves intézd már el helyettem azokat a szarokat, nem akarok beszélni vele...mindegy, csak bökj rá az egyikre, nem érdekel." Olyan lenne, mint (a leírás alapján) te.


Sajnálom, hogy rosszul érzed magad, tényleg megvan rá az okod, viszont az, hogy minden helyzetben, minden pillanatban látványosan bánatkupac vagy, és másokat is lehúzol, éretlen szokás.

Felnőtt ember képes erőt venni magán, és legalább egy semleges, gyakorlatias viselkedést produkálni, amikor arra van szükség, és az arcát is képes ehhez rendezni. A bánat kimutatásának megvan a maga helye. Vagy mostanában a postára is legörbült szájjal mész?


Mikor a húgod (vagy bárki) arra kér, hogy vegyél részt valamiben ami őt lelkesíti, és neki fontos, akkor nincs is annál gyerekesebb, mint odamenni, hogy tessék, itt vagyok, és savanyú világvége-pofával végigülni az egészet, bánatosan, érdektelenül dünnyögve. Nyilván ezért nem hívott volna. Nem csoda, hogy hazaküldött.


Ha csak erre vagy képes, akkor mondd meg neki, hogy "ne haragudj, hugi, de hívj valaki mást, aki segít kiválasztani a ruhádat. Teljesen magamba vagyok zuhanva emiatt meg amiatt, úgy érzem, összecsapnak a fejem fölött a hullámok. Nem lenne jó, ha elmennék, mert nem tudok mit kezdeni a hangulatommal, kiül rám, és nem akarom, hogy ez elrontsa az örömöd."


Ő azt akarja, hogy egy kicsit vele örülj, te meg azt, hogy folyton veled sírjon. Beszélgessetek inkább őszintén, egymás megértésére törekedve, mielőtt magatokban csendben összevissza sértődtök egymáson.

2020. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem te most depressziós vagy. Ez nem csoda a történtek után. De vedd azt figyelembe, hogy aki depressziós, annak ugyanazok a gondok-bajok nehezebbek, mert eleve gyengébb lelkileg. A húgod jobban viseli a nagyapa baját, mert ő most jól van lelkileg. Inkább keress segítséget a problémák feldolgozásához.
2020. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%
Nyisd ki a szád és mondd meg neki, hogy most nem tudsz úgy mosolyogni, szereted őt és örülsz a boldogságának, de ha azt várja tőled, hogy a kedvéért megjátszd a gondtalant, akkor az nem fog menni. Nem értem, emberek miért nem beszélnek egymással.
2020. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
De nem örül a boldogságának, zavarja hogy boldog. Azt szeretné ha a testvére is szarul érezné magát.
2020. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%
Miért lett lepontozva a 16-os? Miért olyan nehéz elfogadni hogy kommunikációval a problémák 80%-át meg lehetne oldani?
2020. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
"Bezzeg én tőle semmi segítséget nem kérhetek!" Milyen segítségkéréssel kerested meg? Az rendben van, hogy a testvéred elfoglalt az esküvő miatt, ha mondjuk a nyagypapát kellett volna vinni valahova és lepasszol azzal, hogy nincs kedve, akkor önző a testvéred. Ha az a probléma, hogy te be lettél savanyodva (jogosan) ő meg a trauma elől próbál az esküvőszervezésbe menekülni, akkor valóban erőt vehetnél magadon.
2020. máj. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!