Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem autista.Már nem...

A testvérem autista.Már nem bírom.Valami tanács?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Hát már végső elkeseredésemben írok ide.18 éves lány vagyok.Jelenleg tanulok még.Nem tudom az iskola melett megoldani a költözést, kollégiumba mivel közel lakok meg nem mehetek.Van egy öcsém ő 13 éves.Évekkel ezelőtt kiderült hogy autista.Sok piszichológuson meg orvoson ment át.Nem nagyon tudtak mit kezdeni a helyzettel.Azutóbbi orvos gyógyszeres kezelést ajánlt.De az öcsém nem akarja szedni így nem szedi.A szüleim meg nem akarják rá eröltetni.De nagyon durva a helyzet.Olyan düh és viselkedési rohamai vannak.Úgy mindig is elnyomottnak éreztem magam melette.Egy ideig viseltem a dolgokat mert hát ez egy betegség.De hihetetlen hogy a szüleim milyen félvárról veszik az egészet ,főleg engem.Sokszor úgy gondolom hogy a testvérem tettei.Most már direkt ellenem irányulnak.Pl nagyon sokszor ha nem az van amit akar akkor nekem jön.Volt olyan hogy anyukámnak sok munkája volt.Gondoltam kitakarítom a házat meg főzök neki.A testvérem meg fogta a fazekat aztán a frissen mosott kőre borította.Ott konkrétan sírógörcsöt kaptam.

Vagy nem hagy tanulni addig cirkuszol amég a saját szobámban le nem kapcsolom a lámpát.Vagy nem szeretek nyáron csukott ablaknál aludni.De bekell csuknom az ablakot.Mert addig jár be a szobámba és dörömböl az ajtón még le nem ellenőrizheti hogy csukva van.(a szobája a ház másik felében van,nem is zavarná)Erre ha már kiabálok hogy hagyjon aludni .A szüleim engem vesznek elő hogy mit kiabálok.Meg az is hogy van egy csokim pl a hűtőbe.Én nem ehetem meg akkor amikor akarom.Mert ő megeszi ,annak ellenére hogy neki is van.A szüleim ezt mindig úgy kezelik hogy fogadjam el ez van.Vagy engem hoznak ki hibásként ha kiabálok már.Sokszor próbáltam leülni velük megbeszélni.De nem érdekli őket.Sőt soha nem érdekeltem őket.Már volt olyan hogy a fáradtságtól meg a sok stressztől elsírtam magam az órán.Már konkrétan maga a megkönnyebbülés ha egy egy éjszakára elmegyek bulizni.Eljutottam arra a pontra ,hogy nem tudok tanulni,pihenni,meg egyáltalán stressz nélkül otthon lenni.Nagyon félek hogy ennek nyoma marad akár lekileg vagy testileg.A sok stressz miatt már a vérnyomásommalsokszor baj van.Mit csináljak?



2020. aug. 8. 00:41
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
24%

Nekem egy kis küzdősport segített békét teremteni magam körül, amikor bagzatott a környezetem. MMA most a menő.


Elköltözést azért lehet, hogy valahogy meg lehetne beszélni. Kis diákmunka, kis szülői segítség...


Az ivászatot vagy azt, hogy beszedd helyette az ő gyógyszereit hátha úgy elviseled, nem ajánlom.

2020. aug. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
90%
Egyszer már volt itt kint hasonló kérdés, lehet nem te voltál, de asszem ilyesmi szituáció volt. Őszintén szólva rohadtul felb@$z engem is hogy mindig mindenki a beteget védi, mert ő hátrányos helyzetű, és te tűrd el a másságát. Biztos itt is csomó kommentelő le fog oldani, erre készülj fel. De én maximálisan a te oldaladon állok. Szerintem amint tudsz költözz el. Ha 18 éves vagy akkor gondolom még gimis vagy. Érettségi után egyetemre mész és ott van koli, vagy dolgozol és albi. Nem tudom hová valósi vagy, de Budapesti egyetemeken, ha 100 méterre laksz az egyetemtől, akkor is tudsz kolit igényelni, nem lakhelytől hanem közösségi pontok, tanulmányi átlag és szociális helyzettől függ a kollégiumi férőhely. Erre a családi helyzetre meg szociális pályázattal elég sok pontot tudsz kapni, amivel pénzbeli juttatást és kollégiumi férőhelyet is kapsz. Én is ezt csináltam a Budapesti Műszaki egyetemre járok. Sok szenvedés az igazolásokat össze szedni, de megéri. Amíg meg gimis vagy nem tudsz mit tenni, esetleg gyámügy vagy ilyesmi felé fordulni, de sajnos úgysem neked fognak igazat adni, szóval vársz érettségiig, aztán egyetemi koli vagy teljes állás és albérlet.
2020. aug. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
90%

beszélj az iskoláddal, hogy annak ellenére, hogy az iskola közelében laksz, olyan körülmények közt élsz otthon, amit nem tudsz elviselni és hátráltat a tanulmányaidban és a mindennapjaidban, ezért szeretnéd igénybe venni a kollégiumot. Nekem hasonló eset volt, csak épp nekem nem volt hol laknom a nagymamámon kívül. Abba a kollégiumba szimpla emberek is beköltözhettek bizonyos havi összeg fejében, én is úgy akartam odamenni. Aztan mondták, hogy a suli miatt ingyenes, meg egyedül leszek egy szobába, tök örültem. Aztán a végén közölték, hogy kötelező takarodó és tanulószoba, úgyhogy nem mentem

oda.

2020. aug. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
11%

Kesves kérdező!

Szeretnél róla beszélni én meghalgatlak talan még tanácsot is tudok neked adni.

Tudom hogy neked úgy tünik hogy neked rosszabb mint a testvérednek ,de nagyon tévedsz a tesod autista ,azok a cselekvesek amit leírsz a maniái kenyszeresége miatt van.

Az autistak kenyszeresek,be van osztva az idő rendük,sajnos alkamazkodnod kell hozzá nincs más lehetőség.

Ezt írtad:

"Vagy nem szeretek nyáron csukott ablaknál aludni"

A tesod azért cukja be az ablakot lefekves előtt mert ez a kényszeres lépés kell ahoz hogy eltudjon aludni,ha nem teszi meg a kényszeres cselekedeteit lefekves előtt nem tud elaludni.

A tesod fogalmad sincs ilyenkor min megy keresztül,neked csak annyiba telik az egész hogy becsukod az ablakot,ő fél reteg ,halál félelmet él át ,ideges,nem tud aludni,és a kényszeres cselekedet szükseges ahoz hogy lenyugodjon,ha nem csukod be az ablakot akkor az rossz lesz a tesodnak és neked is.



"A testvérem meg fogta a fazekat aztán a frissen mosott kőre borította.Ott konkrétan sírógörcsöt kaptam."


Sajnálom hogy ilyet kell írnom,de megint nincs igazad.

Ahogy írtam a tesvéred mint minden autista ő is kényszeres ,ha betartod az étkezesi rendjét akkor nem lesz dürohama.

Arra kell figyelned hogy minden nap követned kell az étkezési rendjét ,figyeldned kell kit eszik például keddenkén vagy vasárnapontként ,figyelned kell a részletekre,például keddenként hallat eszik egy kanál rízsel a kék tányérbol,2 dl narancslével,figyelned kell arra is pontosam hány órakor adod neki oda az ételr ha egy percet is cuszol akkor számíthatsz a hisztire,meg arra is figyelned kell hogy ugyan abban a lábasban főz neki mindig ugyan olyan hőfokon.


Tudom hogy ez nagyon bonyulult ,de az autisták így gondolkoznak.

Nagy valoszínűleg azért öntöte ki az ételt mert elrontotál valamit ,nem a kenyszereinek megfelelően főzted az ételt ,híd el tudom miről beszélek.

Üdv : Egy érintet,bármi van én szívesen beszélgetek veled eről,és tanácsot is adok.

2020. aug. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
73%

Bocsánat, hogy ilyet írok, de ha velem viselkedne így, úgy pofán verném, hogy kiborulna a szobámból.


Oké, hogy beteg, de mindennek van határa. A szüleid téged, nem néznek semmibe. Ha szeretnének, akkor a te érdekeidet is néznék.


Felnőttkorú vagy. Én már leléptem volna és estin csináltam volna meg az érettségit.


Az a baj, hogy ha rámegy az idegrendszered, akkor te szívod meg hosszútávon. Gondolj magadra is. Ez így nem mehet.

2020. aug. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
12%

#4

Vagyok étkezesnél arra is figyelned kell hogy mindig a helyére ültezd ahol szokot ülnk ha máshol ül akkor hiszti lesz,például a halnál is figyelj hogy a maniáinak megfelelő számu hallat adj,peldaul ha 2 halat szokot enni akkor ne hármat vagy egyet adjál neki mert akkor gond lesz.

Tudod mondani neked egy példát láttad már Sheldont az agymenőkből a tesod is pont olyan lényszeres csak sokal rosszabb,ott Lenőrdék mindig oda figyelnek hogy ne üljenek a helyére melyik nap mit kell rendelni erre neked is figyelned kell mert gond lesz..

Híd el ha csak nem sulyos eset akkor elég ha betartod az előírásokat és nem lesz semmi gond ha sulyos eset akkor meg főképl tartzd be abban az esetben viszont százszázalekos javulást ne várj etől ,de sokal kevésbé lesz problémás és lenyugszik

2020. aug. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom ki pontozot le ,de nagyon nagy hiba volt.

Ezek szerint fogalmatok sincs arol mi az autizmus,en nagyon jól tudom mi az és híd el csak így megoldható.

Tanácsod ad az ember és az se jó nektek,ebben az esetben viszont meg is érdemlet hogy így végezd kérdező,ha segítek neked és lepontozol.

Van egy sulyos autista unoka öcsem és négy autista unoka bátyám.

És magam is enyhén az vagyok,nagyon jól tudom mi az es hogyan lehet elkerülne a düh rohamokat,de igazad van azok az emberek bisztos tudják akik életükben autistát se láttak..


Valaki írta hogy "pofon vágná"

annak csak gratulálni tudol ha pofán vágod még nagyon rohama lesz ugyan is az autisták nem viselik el az érintest csak nagyon ritka esetben,és ártani fog magának,stb vagy szét veri lakást.

Szoval gratulálok annak aki ezt ìrta fogalma sincs miről beszél

2020. aug. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Miss Endzsi ***** válasza:
64%
Nyugi nagy valószínűséggel a kérdező még csak nem is pontozott téged.
2020. aug. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
25%

Az ilyennek nem kímélet, hanem több inger kell.


Pl.: Zavarja a fény? Akkor még 2-3 lámpát kapcsolj fel! És hasonlók.


A gyógyszerét, vagy más nyugtatót, a kajájába tedd! Haloperidol, Pipolfen, Xanax jól kiüti.

És ahogy már írták, ne spórolj a testi fenyítéssel sem, kapja az ingert!

2020. aug. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
89%
Őszinte részvétem. Én biztos nem laknék fogyatékossal. Kivéve ha testi fogyatéka van. Nagyon tönkre tudnak tenni egy családot. Nem tudsz valamelyik rokonhoz elköltözni?
2020. aug. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!