Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet megtudni, hogy...

Hogyan lehet megtudni, hogy valaki gondnokság alatt van-e?

Figyelt kérdés
A húgomról van szó, aki egy intézetben van, velük nem állok különösebben szoros kapcsolatban, és egy független, hiteles forrásból szeretném ezt megtudni, hogyan lenne lehetséges ez?

#gondnokság #cselekvőképesség #információ, hogy a személy gondnokság alatt van-e #gondnokság alatt állás lekérdezése #gondokság polgármesteri hivatal #A bíróság az ítéletről nem kaptam értesítést
2020. szept. 1. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
4%

na lássuk, van még valakije rajtad kívül?

mert ha nem, elsődlegesen téged kérdeztek volna meg, hogy vállalod-e. ergo kellene tudnod róla

2020. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Ha nagykorú személy, intézetben van elhelyezve, akkor igen, egészen biztosan gondnokság alatt áll. Amennyiben él még valamelyik szülő, az a gondnoka, ha nem él, akkor hivatalos gondnoka van.


Nem értem miért kellett volna bármi értesítést kapnod.

2020. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Az első válaszoló tipikus példája annak, hogy nem tud választ adni a kérdésre, de próbál azért okoskodni értelmetlenül. Nyilvánvalóan azért tette fel a kérdést a kérdező, mert nincs olyan viszonyban a többi hozzátartozóval, hogy ezt a kérdést feltegye nekik.
2020. szept. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

nem, nem feltétlenül van gondnokság alatt, ne beszéljetek ostobaságokat. az én testvérem is ott él és nincs gondnokság alatt.


és egyáltalán nem az az elsődleges, hogy hivatásost jelölnek ki mellé. az elsődleges az, hogy családtagot kérdeznek meg. hivatásost akkor, ha nincs családtag vagy nem vállalja. kár volt lepontoznotok.

2020. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

4!


Feltételeztem hogy értelmi fogyatékosokat gondozó intézetről és felnőtt emberről van szó. Kizárt, hogy ez esetben ne lenne gondnoka.

2020. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A bíróságtól kérhetsz adatszolgáltatást ezügyben.

2020. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

5! jól feltételezed. 15.éve él az intézetben, maga az intézet kezelte az államtól kapott juttatásokat (fogyatékossági támogatás, ilyesmi) meg a kis munkabérét, amit ott dolgozva összekapart.


most lesz gondnokság alá vonva örökösödési ügy kapcsán. mert azt már nem kezelheti az intézet. (ő meg pláne nem)


nagyon kevés hivatásos gondnok van, ezért elsődlegesen mindig a hozzátartozót kérdezik meg. ha ő nem vállalja, vagy nincs, vagy nem fellelhető, akkor kerül képbe a hivatásos gondnok.


én elvállaltam, de nem kívánom senkinek ezt a gyámhatósági tortúrát.


azért kérdeztem a kérdezőtől, hogy van-e a húgának másik hozzátartozója (szülei pl.) rajta kívül.

2020. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy meg:

[link]

2020. szept. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Attól az intézettől, ahol most van - nem kaphatnál eligazítást?
2020. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a húgod nem tud erre választ adni, akkor az intézetet kell megkérdezni. Hozzátartozónak adnak felvilágosítást.
2020. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!