Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz-e hogy ha valaki gondnoks...

Igaz-e hogy ha valaki gondnokság alá szeretné venni az egyik szülőmet akkor a bíróság vagy a gyámügy ( nem tudom pontosan) először engem keres meg hogy szeretném e gondnokág alá venni a szülőmet? És ha a válaszom nem, akkor azután veheti csak más?

Figyelt kérdés
Nem találtam a neten erről semmit, csak azt hogy kik inditványozhatják a szülő gondnokság alá vételét.A kérdés az,hogy ha valaki kezdeményezné a szülőm gondnokság alá vételét, értesítenek engem is erről?
2016. jan. 9. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
A legközelebbi verszerinti rokon élvez elsőbbséget, ha nincs házastárs. Ki szeretne gondnokság alá venni? Mármint honnan jött az ötlet? Ezt a leszármazo szokta kérni, tehát ez esetben te...
2016. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

A gyámhatóság nem fog értesíteni.Miért is tenné? A gyámhatóságnak abban van feladata, hogy a gondnokság alá helyett személynek megtalálja e célra megfelelő gondnokát.

Saját esetem: Van egy gondnokság alá helyezett fiam. Amikor úgy alakult, hogy kizáró gondnokság alá szeretném helyeztetni, felkerestem a gyámhatóságot és kérvényeztem, hogy én legyek a kijelölt gondnok. A gyámhatóság környezettanulmányt készített nálam és ideiglenesen gondnoknak nevezett ki. Miután a bírósági hercehurca is lezárult, már véglegesítettek. A férjem hiába apja gyerekemnek, nem őt szokták berendelni stb.

A nagykorú másik fiam sem értesül semmiről.

2016. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Édesapám kiskoromban(25-30 éve)elhagyott az alkohol miatt. Mostanra annyira leépült szellemileg hogy felügyelet kellene mellé, ám ezt a testvére és az anyja nem támogatják.Minden nap a múltban él és zaklatja a családom.Azt hallottam hogy ha valami történne vele akkor az az én felelősségem lenne. Tud erről valaki valamit?Kötelez engem valamilyen jogszabály is arra hogy gondoskodnom kellene róla? Csakis ezért akartam gondnokság alá venni hogy el tudjam küldeni egy olyan intézménybe ahol biztos hogy felügyelik. Csúnya ilyent mondani de ha neki nem kellettem anno akkor nekem ő most minek is kellene?
2016. jan. 12. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvlieg, ha örökbe nem adott, teljesítette a szülői kötelezettséget, így szulotartast igényelhet. Ez nem gondoskodást jelent, nem is gondnokság alá vételt, hanem x összeget havonta.
2016. jan. 13. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!