Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Túlreagálom, hogy a nővérem...

Túlreagálom, hogy a nővérem bálás ruhát adott a gyerekemnek névnapjára?

Figyelt kérdés
Bevitte a Hádába, hogy válasszon magának valamit. Amikor szóvá tettem, azt mondta, hogy ő évek óta nem vett új ruhát, mégis elvan. Értem, hogy kevés a pénze, de elvihette volna cukrászdába vagy valami olcsóbb moziba, esetleg úszni.
2020. okt. 23. 07:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/151 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem semmi baj a használt ruhával, komolyan, mi is azt veszünk a csaladban, anyósommal mindig közös program a turizás.


Én max. azért nem vinnék más gyerekének használt ruhát, mert tudom, hogy a szűlei talán megsértődnek rajta, mert nem mindenki ilyen nyitott.

2020. okt. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/151 anonymousreview60 ***** válasza:
88%
Túl. A kiscsajok öltözködni szeretnek. A nővéred ebben segített önmagához képest. A lányod tudja, hogy turkálóban volt és ez zavarja? Csak az számít, a lányod örül-e a ruhának.
2020. okt. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/151 A kérdező kommentje:
De nem lett megkérdezve, hogy akar-e turizni, csak bevitte, hogy válassz valamit.
2020. okt. 23. 08:07
 4/151 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg kifejezetten jó ötlet!

A "bálás" ruha a legtöbb esetben kifejezetten jó minöség, emellett sokkal tiszább, mint az üzletekben máshol kapható ruhák, ezeket ugyanis alaposan fertötlenítik, mielött az turikba kerülne.

Egyébként a bálás ruháktöbbsége úgy "keletkezik", hogy a (föleg nyugat-európai) jíl szituált emberek pár hordás után leadják a jó minöségü ruhákat a gyüjtésbe, mert nekik "ciki" többször viselni ugyanazt, illetve a másik forrás, amikor üzletek a szezon végi kifutott raktárkészletet adják le, mert olcsóbb nekik, mintha leárazznák vagy leselejteznék (adókedvezmények miatt).

Ezért ezek a ruhák a legtöbbször kifejezetten jó minöségüek, nem vagy alig használtak, és jóval olcsóbbak, mint elsö kézböl az eredeti üzletekben lennének.


Szóval akinek probléma, hogy ott vesz valaki ruhát - akár magának, akár másnak -, az nagyon begyepesedett, maradi vagy sznob!


Mellesleg a növéred biztos több örömet szerzett a gyerekednek egy divatos ruhadarabban, mint valami édességgel. (Meg halkan jegyzem csak meg, nem feltétlen az olcsóság miatt tette, hanem mert a gyerek ennek örül!)

2020. okt. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/151 anonim ***** válasza:
88%

Attól, hogy te ezt nem értékeled, a gyereknek lehet tetszett.

Nagyon jó állapotú használt ruhák is vannak, gondolom nem rongyosat vett neki.

Én a helyedben örülnék neki, hogy megszervezte ezt, és foglalkozott a gyerekkel. Tényleg nem értem mi bajod..

2020. okt. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/151 anonim ***** válasza:
78%
Túl.
2020. okt. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/151 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy rosszul volt a szagtól, és a ruhát is utálta, csak szabadulni akart, ezért választott gyorsan valamit.
2020. okt. 23. 08:08
 8/151 anonim ***** válasza:
76%

"e nem lett megkérdezve, hogy akar-e turizni, csak bevitte, hogy válassz valamit."


És a gyerek (mennyi idös is???) ezen fenn volt akadva, vagy csak te pörögsz rajta????

2020. okt. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/151 anonim ***** válasza:
62%
Szerencsétlen gyerek, pisztolyt tartottak a fejéhez hogy választania kellett valamit.... Az is baj, ha kap valamit? Örülj neki inkabb
2020. okt. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/151 anonim ***** válasza:
92%

Semmi baj a használt ruhával, de ajándékba csak egyszer adtam. Az meg olyan eset volt, hogy a delikvens már szinte könyörgött érte, éppen csak nem szedte le rólam.


Szóval simán névnapi ajándéknak azért ne, akkor tényleg inkább egy tábla csoki!

Persze más a szitu, ha ott korábban meglátott valamit a gyerek, amit szeretett volna.

2020. okt. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!