Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Felnőtt testvérek évek óta...

Felnőtt testvérek évek óta tartó rossz viszonyában, van-e békítő szerepe a szülőnek?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
szerintem nincs
2020. dec. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem kell villámhárítót játszani. Ha felnőttek, majd ők rendezik. Ha nem, akkor nem. Te anyaként maradj nyugodt, szeresd mindkettőt, de ami nagyon nem megy, azt nem kell erőltetni.
2020. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. dec. 28. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Persze hogy igen!

Eleve az a tény, hogy mindegyiküket születése óta ismeri, már lehetőséget ad neki, hogy mindegyikhez békítőleg szóljon. Én mindenképpen próbálnám megbékíteni őket. Ami nyilván azzal kezdődik, hogy külön-külön mindegyiket megkérdezném, miért romlott meg a viszony köztük.

Sokszor csak félreértésről van szó, vagy a feleségük szítja otthon a konfliktust, ők meg nem tudják kívülről szemlélni a helyzetet. Már csak ezért is jó, ha egy olyan ember véleményét is hallják, aki születésük óta ismeri és szereti őket.


Természetesen mindennek csak akkor van értelme, ha mindegyik gyerekkel bensőséges szülő-gyerek viszony van. És persze nem évek múlva kéne lépni, hanem a konfliktus kirobbanásakor.

2020. dec. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából,ezt a választ vártam.Én magam is anya vagyok.3 felnott gyerekkel. Ha nem szeretnék egymast, mindent megtennek, hogy egymás felé tereljem óket.

Így kéne! De sajnos, az Élet nem ilyen.

2020. dec. 28. 12:03
 6/8 MSmester111 válasza:
73%
Ha jó szülőkről beszélünk, azok mindent megtesznek, hogy kibékítsék őket. Néha sikerül, néha nem. Ha valamelyik gyerek eltökélt, akkor úgysem fog sikerülni. De mindenképpen meg kell próbálni.
2021. jan. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Juliusz48 ***** válasza:
Az esetek többségében, valamilyen később a családba kerülő személy miatt alakul ki a testvérek közötti elidegenedés, és ezt sajnos nagyon nehéz a ok eltávolítása nélkül rendezni. Viszont várható, hogy a kiváltó személy távoztával magától megszűnik a távolságtartás. Ezt szülő próbálhatja simítani, de kockáztatja vele, hogy maga is hasonló helyzetbe kerül. Nálunk a feleségek nem kedvelték egymást, és nem lehetett ezt elsimítani, sőt az idő előrehaladtával csak romlott a cicaharc.
2021. jan. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kozben kibekultúnk. Már nincs időm utálkozasra. Hamar veget ér az élet.
2021. jan. 13. 22:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!