Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nárcisztikus vajon az az...

Nárcisztikus vajon az az ember, aki csak saját magáról képes beszélni?

Figyelt kérdés
Csak az ő prolémái, sztorijai a fontosak. Eláraszt, nem veszi figyelembe, ha munkaidő van, írogat cseten hosszasan, akkor is, ha nem kap reakciót. A beszélgetések szinte mindig egyoldalúak, ha próbálok valamit magamról mondani, azonnal saját magára vonatkoztatja és átirányítja a beszélgetést saját magára. Ilyen a nővérem,valamilyen szinten anyukám is ilyen volt és többször botlottam bele baráti kapcsolatokban is hasonló emberekbe.

2021. jan. 18. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

"aki csak saját magáról"

Igen. Hiperönző.

2021. jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Igen, és az ilyenektől menekülni kell, ha lehet. Rokontól nyilván nem nagyon lehet.
2021. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Most döbbentem rá, hogy ez nárcizmus. És egész életében manipulált, zsarolt, pénzt csalt ki az egész családból. Ha akar valamit, mézesmázos, de annak mindig az a vége, hogy pénzt kér kölcsön. Nehéz, mert mindig vágytam rá, hogy jó testvérek legyünk, de folyamatosan résen kell lennem és beismerni magamnak, hogy ő egy nárcisztikus manipulátor.
2021. jan. 18. 11:21
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Szóról-szóra irhattam volna, amit te irtál.Kérdezõ elõbb-utóbb rá fogsz jönni,ha távolságtartó leszel az ilyen emberekkel jobban jársz.
2021. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Orvosi értelemben nem biztos, hogy az.

De valóban az a legjobb, ha ilyen emberekkel megszakítod a kapcsolatot és normális emberekre fordítod az idődet.

2021. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
mindenestre energiavámpír. ezektől tényleg el kell szakadni, mert fölzabálják a lelkedet.
2021. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Banna97 ***** válasza:
73%

Jobb ha figyelmen kívül hagyod és nem foglalkozol vele. Én az ilyen embert hívom “energia vámpirnak” aki csak a saját problémáival tud felkeresni és hosszasan taglalni azt.

Tisztán látszik, hogy csak azért ír rád, hogy legyen valaki akinek elmondja a dolgait.

Tipikus eset:

-szia mizu?

-jól vagyok és te?

- és akkor elkezdi radzúdítani a dolgait.

2021. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen, teljes mértékben! Hosszú monológokat nyomnak, amelyben saját magukat tüntetik fel pozitív fényben. Az, hogy veled mi van, kicsit sem érdekli. Addig vagy fontos, amíg meghallgatod, vagy isteníted, de ha nem kapja meg tőled amit elvár, akkor átgázol rajtad. Ha segít, csak azért teszi, hogy utána elvárhasson valamit, a birtokában tartson.
2021. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Nekem van egy ismerősöm aki csak magáról tud beszélni, de ő azért teszi, mert végtelenül önbizalomhiányos és próbálja bizonyítani, hogy érdekes ember.
2021. jan. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9-es attól még lehet nárcisztikus. Valahol minden nárcisztikus végtelenül bizonytalan önmagában és ezt próbálja nagyzolással palástolni.
2021. jan. 18. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!