Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy anyukámat...

Mit tegyek, hogy anyukámat megvédhessem? Apám egy nárcisztikus manipulatív ember.

Figyelt kérdés

Látszólag minden rendben van a családunkkal, kifelé nagyon idilli a kép. Sajnos azonban borzalmasan fél az egész család apánk verbálisan abúzív viselkedésétől. Anyukámat állandóan bántja, félelemben és függésben tartja, mindig bűnbakot keres, szörnyen megaláz mindenkit, mindennek elhord minket mindig, de ha valaki megpróbálja csak kicsit is az igazát mondani, iszonyatosan megsértődik és mint egy kezelhetetlen dúvad, támad.


Én már 28 éves vagyok, de az öcséim és a húgaim még mindig ott élnek velük. Anya anyagilag is függ apától, és nem mer elválni, szerintem nem is annyira akar. A testvéreim mind idegbajosak és depressziósak, és nem tudok semmit tenni. Én is nagyon nehezen épülök fel az egész gyerekkoromból, még mindig küszködök a komplexusaimmal és próbálom begyógyítani,amit kb lehetetlen.


2021. jan. 2. 16:32
 1/10 A kérdező kommentje:
És természetesen nem lehet semmivel megfogni ezt kívülről, mert látszólag minden oké. Fizikai bántalmazás nincs, vagyis talán összesen 2 esetben volt.Rokonok erről mit sem tudnak, amikor rendőrt akart hívni, vagy elmondani másoknak, akár segélyszervezeteknek, akkor anyám könyörgött,hogy ne tegyem.
2021. jan. 2. 16:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Anyádnak el kellene válnia
2021. jan. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg anyukád magától nem akar változtatni, te szinte semmit. Talán csak annyit, hogy szereted és mondd neki hogy félted.

Anyukád függő. Kérd ki egy szakember véleményét, hogy mit tudnál tenni. De szerintem azt fogja mondani amit én.

2021. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a pót apukám volt ilyen. Anyum egy elég akaratos, erős nő, de még neki is 2 évébe telt mire megszabadult tőle de amíg ő nem döntött így bármit mondhattunk neki, nem változtatott a dolgon. Esetleg anyudnak vehetnél könyvet a nárcisztikus emberekről, ami főképp a módszereikre fókuszál (Bánki György:A legnagyszerűbb könyv a nárcizmusról,Susan forward : érzelmi zsarolás) így hátha felismeri, hogy minek teszi ki valójában önmagát ésa gyerekeit és talán könnyebben dönt helyesen
2021. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyádat elvonszolnád, kiszakítaná magát a kezedből, és visszamenne apádhoz. Függő. Neked meg meg kell tanulnod, hogy függőt kívülről megmenteni nem lehet, mert a tüzes kemencébe is bemászik, hogy a bántalmazóval lehessen. Ha apád meghalna, fél éven belül egy hasonló bántalmazó mellett kötne ki. Nem tudsz tenni, csak a saját védelmedben. Hagyd ott őket, vagy elveszel te is.
2021. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igazatok lehet. Sajnos én is úgy nőttem fel, hogy végig bármikor kitörhetett a balhé, és állandóan féltem, a torkomban volt a szívem, hogy épp most milyen hangulat jön. Néha mézesmázos volt, meg minden oké, máskor meg azt mondta, bárcsak meghalnánk és pokollá fogja tenni az életünket. Olyanokért képes volt megalázni, hogy rosszul áll a hajunk, vagy a cipőnk.

2021. jan. 2. 16:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen felmenőm. Egyik szülőm gyógyíthatatlan beteg volt, ezért anyagilag függtünk a szörnytől egészen a haláláig.
2021. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

A 3-as válaszoló vagyok. Nekem anyum ilyen. Ő még az orvosoktól is mindent jobban tud.... Próbáltam terelgetni a pszichológia felé, de iszonyatos balhét csinált belőle. Nekem az nagyon sokat segített, hogy magamon változtattam úgy hogy magammal kezdtem foglalkozni, de vigyáztam arra hogy neki vagy másnak ne ártsak. Pl.: szoktam sütit készíteni neki, természetesen lefikázza már ránézésre, én nyugodtan, mosolyogva (de nem gúnyosan) annyit mondok, hogy ahogy gondolod és tovább libbenek.

Az egyetemet amikor elkezdtem azt mondta, hogy nem tudom megcsinálni, mert semmit nem érek :(. 5 lett a pénzügy diplomám. A diplomaosztón persze ott pózolt mellettem, én meg otthon megkérdeztem tőle nyugodtan, hogy emlékszel, hogy nem hittél bennem? És megint otthagytam. Nem várom meg a választ.

2021. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos ismerős családi élet..

Amíg édesanyatok vele marad, addig nem tudtok mit tenni. Nagyon sajnálom, hogy ti is így jártatok.


Jó hír viszont, hogy feldolgozhato. Egy jó szakember (kineziológus is tökéletes segítség) segítségével túl lehet rajta jutni idővel. Nekem legalábbis sikerült.

2021. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért nem vált még el, ha a kapcsolatban nem érezte jól magát?
2021. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!