Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen testvér nélkül felnőni?

Milyen testvér nélkül felnőni?

Figyelt kérdés

Akinek nincs testvére, annak hiányzik?

Rossz volt emiatt a gyerekkora?

Magányosnak érzi magát?


Sajnos nem biztos, hogy gyerekemnek lehet testvére. Már 4 éves, én pedig lassan 40, és ha nem jön össze, akkor kifutok az időből, és akkor egyedül kell felnőnie.


2021. febr. 17. 11:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Jobb felnőni testvér nélkül mint hülye szülőkkel XD
2021. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%
Hawaii.
2021. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nehezebb lenne az életem, ha lenne testvérem. Hosszú miért :)

Amúgy a jó testvéri viszonyra semmi garancia nincs.

Én örülök, hogy egyke maradtam.

Sokat raktak össze unokatestvérekkel, ezért a rokoni gyerektársaság megvolt, de otthon meg nyugodtan voltam, volt saját szobám.

2021. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
30%
Nekem hiányzott, és többször is éreztem magam magányosnak. Ráadásul - szerintem - akinek nincs korban hozzáillő(!) testvére az nehezebben is illeszkedik be társaságba, mint akinek van. Nekem ugyanis gyakran voltak beilleszkedési problémáim.
2021. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
28%

Jobb neki, ha van, de ne görcsölj rajta. Engedd el a problémát, éljetek önfeledten házaséletet, és ha összejön, örüljetek neki, ha nem, fogadjátok el.

Ha nem lesz testvér (ill. most is, amíg nincs vagy nem lesz akkora, hogy együtt játsszanak) törekedj arra, hogy hasonló korú gyerekekkel sokat lehessen együtt. Persze olyannal, aki nem agresszív. Akár, ha van közelben lakó unokatestvér, akkor vele járjatok össze gyakran, vagy pedig ha lesznek óvodás barátai, akkor sokszor hívjátok őket magatokhoz. Vagy ha játszótéren valakivel összebarátkozik, és te is a szülővel.

2021. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

43 éves férfi vagyok. Nekem nincs testvérem, és egyáltalán nem éreztem hiányát. Igaz, amikor és ahol én voltam gyerek, az egész más világ volt, mint a maiaké. A Gellérthegyen laktam, nagy társaséletet éltünk a környékbeliekkel, sosem unatkoztam. Minden nap átjárkáltunk egymáshoz a többi gyerekkel, kint játszottunk a hegyen, és ha otthon voltam, akkor is rengeteg dologgal le tudtam magam kötni.


Szerintem személyiségfüggő, kinek mennyire van igénye testvérre. Akit sokminden érdekel, kreatív, kicsit introvertáltabb, és szeretik a szülei, annak jó az, ha nincs más, akivel meg kell osztani a szobáját és a dolgait.

2021. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
46%
Nekem 4 van, ebből 1 testvéremmel tartom a kapcsolatot, nővéremmel. Talán jobb hogy van, mert számíthatok rá ha csajos dolgokban segítsen, vagy levágja a hajam stb...
2021. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
Egyke vagyok. Hiànyzott egy testvér, de nem lettem lelkibeteg miatta.
2021. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

Férjemnek 3 van, mindegyikkel nulla kapcsolat.

Nekem 1 van, elhülyülünk, ha jön hozzánk, (általában ő jön, mert külföldön él, bár én is voltam nála egyszer). De tudom, ha igazi nagy gondban lennék, nem segítene, és örökléskor is lesz ribillió (de ne legyen igazam.)

2021. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nincs testvérem, gyermekkoromban volt, hogy hiányzott, de teljesen jó volt így is felnőni. Sok barátom volt és van most is.
2021. febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!