Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szeretnék tanácsot kérni...

Szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy hogy látjátok vagy mit csinalnatok a helyemben? Egy nagyon kényes számomra fájó téma. Lent folytatom.

Figyelt kérdés
Szóval van egy 16 éves húgom. Kamasz, iskolába jár. Köztünk nagyon sok a korkülönbség 12 év. Féltestvérem egyébként apáról, nagyon jóban vagyunk mindent megtudunk beszélni, viszont ő rosszabb körülmények között él az anyukájával (apánk tőlük is elment) mint jelenleg most én. Én férjnél vagyok, külön lakásban élünk, járunk szórakozni, ide oda, jól megvagyunk. Viszont... A húgom nyilván mindenhová jönne velünk ha bulizni megyünk, ha csak egy városi programra mindenhová ami nem is lenne baj. Legalábbis nekem tuti nem. Mivel tanul nincs jövedelme,amit a férjem már szóvá tett hogy tök jó hogy jön mindenhova, de kezd sok lenni hogy több ezer azért megy állandóan el mert ha magamnak veszek kaját akkor a testvéremnek is fogok. Ha én iszok egy buliban akkor ő is. A férjemmel közös kasszan vagyunk. Legutolsó alkalommal athozta a ruháit a húgom, hogy mossam ki mert összeveszett az anyjával. (Itt bukott ki a férjem) Nekem ez nagyon fájt, de tudom hogy valahol igaza van. Ti hogy oldanatok meg ezt a helyzetet? Mindkettőjüket szeretem. Szolnatok a tesotok anyjanak, hogy adjon már pénzt a lánynak és ne tőlünk várja, hogy minden hétvégén fizessünk? Kérlek titeket csak normális válasz jöjjön, normális stílusban. Köszi

máj. 24. 22:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/149 anonim ***** válasza:
96%
"ne tőlünk várja, hogy minden hétvégén fizessünk" - kérte, vagy ti ajánlottátok, hogy meghívjátok?
máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/149 anonim ***** válasza:
89%
Apukaja fizesse a gyerektartast, anyukaja meg mosson ra. Mi a fsz, a ferjed nem a hugoddal akar bulikazni, hanem veled idot tolteni. Nagylany mar, meg lehet mondani neki, hogy kettesben szeretnetek lenni.
máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/149 A kérdező kommentje:
1-es bocsi nem fogalmaztam tisztán. A húgom anyjára értettem hogy ne várja el hogy mindig pénz nélkül elküldi a lányt amikor tudja hogy velünk jön, mert ez olyan szagú hogy akkor majd mi fizetünk.. a húgom sose kérte, csak én sajnálom hogy én eszek ő meg nem és csak nézi. Tehát akarva akaratlanul kijön a számon hogy te kérsz valamit?
máj. 24. 22:26
 4/149 anonim ***** válasza:
97%
Ha havonta egyszer kétszer van közös program az okés kellene legyen a férjednek is, de gondolom itt több alkalomról van szó.
máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/149 A kérdező kommentje:
Többször van igen. És lehet hogy elég Nagylány, viszont keresete még nem volt tehát nem tudja hogy mi az amikor egy hamburger 2500-3000 és ezt vesszük háromszor és mi egy havi fizetés ehhez képest. Ezt csak így példának írtam. Szóval eléggé falhoz vagyok állítva .
máj. 24. 22:30
 6/149 anonim ***** válasza:
96%

"A húgom nyilván mindenhová jönne velünk ha bulizni megyünk, ha csak egy városi programra mindenhová"


Nekem csak egy kérdésem van: MIÉRT? Miért "nyilván", hogy egy 16 éves kiscsaj állandóan egy házaspár s@ggében van? Igazán nem akarok provokatív lenni, de ha ti mondjuk swinger klubba járnátok a férjeddel, oda is természetes lenne, hogy megy a hugi is? A férjed nem egy testvérpárt vett feleségül, hanem csak téged, hahó! Megértem a férjedet. Persze, ha egyszer-kétszer elviszitek a húgodat is valami programra, rendben van, de állandóan nekem is sok lenne. A pár - mint a neve is mutatja - két ember. És ennek semmi köze az anyagiakhoz.

máj. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/149 Nincstovább ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!

Értem mit érzel, nekem is van két kisebb testvérem :) De elsősorban nekem az tűnt fel, hogy őt szeretnéd azért kárpótolni, amit te sem kaptál meg :) Tudom, hogy nehéz olykor megállni, de nem mehet rá arra a kapcsolatod, hogy a húgodat próbálod segíteni. Erre van egy egyszerű megoldás, bár lehet nehéz lesz, de ha így folytatod, akkor a pároddal nagyon csúnyán össze fogsz veszni. Azt pedig gondolom nem szeretnéd :) Tudom, hogy a család az első, de most már a férjed is hozzátok tartozik. Határokat kell meghúznod. Gondolom kap zsebpénzt, ideje, hogy abból szponzorálja a kis kiruccanásait. Nem azt mondom, hogy ne hívd meg olykor-olykor egy sütire vagy hamburgerre, de mindennek van határa. Ha sulizik, akkor van csp-je az az övé afelett szabadon kellene gazdálkodnia. Vagy ha az nem elég, márpedig igen kevés a mai árakkal, akkor van diákmunka, így legalább ő is megtanulja mennyit kell egy kis pénzért dolgoznia és azt be kell tudnia osztani. Tudom, hogy a szíved szakad meg érte, de valahogy muszáj lesz egy kicsit hátrébb lépned. A testvéred, de nem a gyereked :) Nem te vagy felelős érte, nem mellesleg, ha folyton rajtatok “lóg” akkor hogy tudtok a pároddal kettesben lenni? Meg kell ezt tenned, mert ez nem csak a te és a férjed javát, de a húgodét is szolgálja. Olyan pedig végkép nincs, hogy a szennyest te mosod rá. Nem egyszerű a tinikkel, de jelenleg a kis húgod a fejetekre nőtt és ha élvezi anyuka ennek az előnyeit, ha nem, akkor sem helyes. Én leülnék a kislánnyal és az anyukával is beszélni, hogy sajna ezt te nem tudod tovább szponzorálni, mert nektek is pénz a pénz. Nektek se csak úgy az égből potyog, hanem meg dolgoztok érte :)

Kitartást és remélem helyre jönnek a dolgok :)

máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/149 anonim ***** válasza:
24%

Most mindenki meg fog kövezni, de nem baj.


Ő a testvéred, akinek ezek szerint se apja, se anyja nincs igazán, csak te, kérdező. Egy 16 éves kislány, akinek te jelented a biztonságot ebben az életben.


Kicsinyesnek tartom a férjedet. Ha ennyire fáj neki az a pár ezer forint kiadás, akkor keressen több pénzt vagy csináljatok külön kasszát és akkor nyugodtan tudod támogatni a testvéredet, úgy és addig, amíg a szíved diktálja.


Természetesen emellett kérd meg az anyukáját, hogy adjon neki zsebpénzt, mert a lánya kellemetlenül érzi így magát és nyilván nem tudod te finanszírozni mindig. A ruhamosás meg alap, a kötelező gyermeknevelés, eltartás alapja.


De ne engedd el a testvéred kezét a kicsinyes férjed miatt, később meg fogod bánni.

máj. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/149 anonim ***** válasza:
59%

Na ez tènyleg kènyes tèma….,de èn a magamèbol írom ezt…

Èn 15èves koromtol dolgozom (a sulit magànuton munka melett fejeztem be)mondhatni elèg “jól” èltünk a faterom a szlàv hàborúban halt meg ès elèg komoly összeget kaptunk anyám dolgozott èn dolgoztam

Gyerekkorom òta belèmnevelte a muter hogy “a sajàt kereset saját dolgok stb” így tizen pàrèves koromra már nekem volt kínos anyàmtol kèrni pènzt szórakozni

Àltalànos sulis koromban pedig eljárkáltam himi humi munkát csinàlni,favàgàs erdôtisztitàs fũnyíràs

Nyàriszünetbe mentem gyümitszedni kômũvesek mellè “fogdmeg nak”amire volt lehetôsèg aztàn azt a pènzt tapsoltam el a haverokkal

A közèpsulis korszakban meg egy jò cimbora/ismerôssel elkezdtünk kertèszkedni ami aztàn úgy beindult hogy cèget nyitott(unk)ès a fũtoszigàlàsbol nyirbàlàsbol áttèrtünk a profi komoly kertèpítèsre a-z ig ès “arany sineken hasítottunk”majdnem 10èvig egy elèg konoly cèget èpítettünk ki na ez màr mellèkes…a lènyeg tizenèvesen èn màr tudtam annyit összeguberàlni hogy hètvègèket tudjak fedezni belôle…most nem leszólàs vagy rosszallàs kèpp..,de szerintem a hugod is csak kitudna talàlni valamit amivel termelhet egy kis lòvèt akarat/felfogàs szerintem az egèsz

máj. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/149 anonim ***** válasza:
22%

Instant 0%, ahogy sejtettem! :DD


Akkor is kiállok amelett, hogyha szeretem a testvéremet, és ha ráadásul sokkal jobb sorsom van, mint neki, akkor kötelességem támogatni és felemelni. Később nagyon hálás lesz.

máj. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!