Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most derült ki hogy van...

Most derült ki hogy van mégegy féltestvérem aki egy évvel fiatalabb mint én, és nem a legjobb módon derült ki.(lent) Ti mit csinálnátok a helyemben? Nagyon gáz?

Figyelt kérdés

23F vagyok. Van egy féltestvérem aki jóval idősebb mint én és pici baba korom óta ismerem. Nem éltünk együtt, de tartjuk a kapcsolatot, és gyakran összefutunk.

Pár hónapja instagramon megtaláltuk egymást egy 22 éves lánnyal, és elég hamar szimpátiát kezdtünk érezni egymás iránt, szóval egyre gyakrabban elkezdtünk találkozgatni, és egy kapcsolatból szerintem nem kell részletezni hogy mi következik egy idő után ha együtt alszunk.

Ezzel még nem is lenne akkora baj, viszont tegnap előtt kiderült hogy rokon, ráadásul féltestvér mert megismerték egymást az igazi felmenők egy találkozás alkalmával. Azt hadd ne mondjam hogy mekkora balhé van belőle, ugyanis a másik felmenőm erről semmit nem tudott, úgy ahogy én sem, és a "barátnőm"(??!!!) sem, ő úgy tudta a saját anyjától hogy az apja kiskorában elhúzott külföldre és soha nem látta azóta. Még képeket is mutogatott neki róla, ami egy másik előző pasija volt a nőnek.

Szóval ezzel a szituációval mit lehetne kezdeni? Nyilván lesokkoló volt mindkettőnknek, de nem igazán tudunk rokonként tekinteni egymásra. Főleg úgy hogy együtt voltunk már egy ideje.

A kapcsolatot meg főleg nem szeretnénk teljesen megszakítani egymással.


2021. márc. 8. 12:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%

Még nem, vagy egyáltalán nem? H a zasságot sem akartok soha az életben? Csak mert sok ilyet hallottam már fiataloktól, később változott a véleményük, de nem fognak összeadni. Olyat még gyakrabban látni hogy nem tervezte de teherbeesett, elvetetni pedig nem akarta. Ez gyakran megesik.

Én is megszakítanám a kapcsolatot, mert ha meg nem is lenne utód akkor sem tudnék elvonatkoztatni attól hogy a féltestvérem.

És ha elolvastam a linket akkor láthatod, hogy gyerek vagy sem, Magyarországon büntetik magát a kapcsolatot is. Akkor is ha csak féltestvér.

2021. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
* 18 felett
2021. márc. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
Hát én remélem, hogy a sztori csak annyira igaz, amennyire a nickneved sugallja.
2021. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%
amúgy az lett volna a poén, ha anyád bevallja, hogy te se az apádtól vagy, úgyhogy járjatok nyugodtan a lánnyal :D
2021. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 gerati6395 ***** válasza:
100%

Hát nem egyszerű az eseted, ha így van. Egyben egyetérthetünk gondolom, mindenképp módosítanotok kell a kapcsolatotokat. Szó sem lehet dugópajtiként egymásra gondolni, de ez nem jelenti, hogy nem válhattok igazi testvérekké.

Egyébként az én családomban is volt hasonló eset.

Egy 1 hetes unokatestvéri találkozót rendezett a család, ahova a teljes família hivatalos volt, mintegy 450 ember a világ minden részéről.

Egy évek óta együtt élő fiatal pár két tagja a család két távoli ágán megkapta a meghívót.

Mind a kettő persze elmondta a másiknak, hogy lesz egy családi találkozó, ahova elvinné a másikat mint a jövendőbelijét, csak akkor lett már nagyon gyanús nekik, amikor kiderült hogy ugyanakkor van mindkettejüknek.

Hát mondanom se kell, hogy mindkettejük meghívója nem csak időben, de helyszínben is egyezett.

Igaz ők azóta is együtt vannak, mivel nagyon távoli a rokonságuk - a szépapjuk volt közös. (a dédinagypapájuk nagypapája)

Nos nálatok azért más a felállás.

Nektek marad az, hogy mint testvérek szeressétek egymást.

Viszont jó hír, hogy a testvérség a párkapcsolattal ellentétben nem kerül megszakításra soha.

2021. márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Apasági tesztet csináltatnék, ha az apámról van szó, ha a partner apjáról, akkor ő kérje ezt, Ha az érintett "apa" nem egyezik bele önként, bírósági pert indítanék. Ennyi év tudatlanság után tudni akarnám azt, amihez jogom van, hogy ki az apám.

Ha bizonyított az apaság, akkor egyrészt változik az érintett gyermek családi jogállása, pl. örököl majd.

Jelen ügyben pedig szakítanék, de mint féltesó megmaradhat akár a jó kapcsolat.

Én tudom, hogy nem kamu az ügy, mert vannak ilyen történetek, a munkámból adódóan találkozom ilyen és hasonló sztorikkal.

2021. márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, valószínűleg genetikai vizsgálatot is fogunk kérni.

Nem szakítottunk, de elült a balhé, mamához átcuccoltunk jó messzire amíg kiderül hogy anyámék végül elválnak-e emiatt vagy sem.

Az ő anyjának úgyis mindegy mert férje sincs, a lakás meg a saját nevén van, plusz még van neki egy bérbe adva, szóval éli a kis életét mintha mi sem történt volna, még dolgoznia se kell sokat.(undorító)

Igyák meg ők a levét annak amit facsartak, beleértve az alabamát is.

Az meg hogy elvileg törvényellenes, nem tud érdekelni, mivel mi lett volna ha ki sem derül? Akkor még biztosabb lett volna hogy együtt maradunk.

2021. márc. 12. 14:38
 18/18 anonim ***** válasza:
52%
Fúj de undorító, ahogy az is, hogy még így is kavartok. Debil szülők debil gyerekei...
2021. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!