Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesómmal lehetséges, hogy...

Tesómmal lehetséges, hogy később összevesszünk az örökségen? Ez egy nagy félelmem. Vagy ha most jóban vagyunk, akkor később is megmarad? Másoknál hogy volt?

Figyelt kérdés

Ez a téma még egyáltalán nem aktuális, de mostanában több helyről is hallottam, hogy ezen összevesztek felnőtt testvérek már, akik előtte jóban voltak. Pl a lakótársam mesélte, hogy náluk az apja és a nagynénje nem is beszélnek egymással emiatt már vagy 15 éve egyáltalán, mert volt ezzel kapcsolatos vitájuk. Vagy az egyik legjobb barátom mesélte, hogy ott is így vesztek össze hasonló rokonai (apja, nagynénjei) azon, hogy mi legyen a házzal.


Nálunk a családban azért nem láttam ilyet, mert mindkét szülőm egyke, szóval egyedül örököltek/örökölnek majd, de még apukám a saját gyermektelen nagynénje után is örökölt. De nem csak a rosszra vagyok kíváncsi, mesélnétek arról, hogy a ti családotokban milyen példák voltak halálesetkor? Akár jó, akár rossz példákat is, hogy hogy zajlottak a dolgok. Én ettől félek, hogy a tesómmal most nagyon jó a kapcsolatunk, de annyi ilyet hallani, hogy összevesznek emberek ilyeneken. Köszi előre is!



2021. márc. 16. 09:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, mit problémázol ezen. Ha te nem veszel össze, akkor eleve nincs összeveszés.

Apukámék és anyukámék is hárman testvérek. Egyikük szülei sem élnek már. Semmiféle összeveszés nem volt.

Apukámnál kivásároltuk a testvéreit a részükből, anyukáméknál harmad vagyonrésze van mindenben anyukámnak.

2021. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Leírtam, mit problémázok. A környezetemben mostanában több ilyen sztorit is hallottam, hogy olyan felnőtt testvérek vesztek össze ilyeneken egy életre, akik előtte jóban voltak. Örülök, hogy nálatok minden rendben ment!
2021. márc. 16. 09:41
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Kérd meg a szüleidet, hogy írjanak végrendeletet, akkor tiszta lesz a kép.
2021. márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha a szülők hirtelen meghalnak, abból nem szokott veszekedés lenni. Olyankor van általában vita, ha hosszú betegeskedés után halnak meg, ahol az egyik testvér sokkal többet ápolta őket, vagy slmáshogy támogatta őket sokkal jobban.
2021. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
54%
Elég korai még ezen gondolkozni.....
2021. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Nálam a nagymamám halt meg tavaly. Apukám és a húga már évek óta nem beszéltek, ha találkoztak akkor se nagyon szóltak egymáshoz csak 1-2 szót amit muszáj volt (ez is 1 évben 1x karácsonykor volt) Viszont amióta a mamám meghalt tök jó a kapcsolatuk, az egész összehozta őket. Ezzel csak annyit akartam hogy nyilván van olyan hogy valakik összevesznek ez miatt de az ellenkezőjére is van példa, ez csak rajtatok múlik hogy mi lesz.
2021. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%
Ezt az összeveszést én is csak akkor tudom elképzelni, ha fennáll valamiféle speciàlis helyzet, mint amit a 4-es írt, hogy valaki mondjuk sokkal aktívabban vett részt a szülő gondozásában, mondjuk áldozatot is hozott emiatt és ezért úgy érzi - talán jogosan -, hogy, neki több járna az örökségből, mint aki csak könnyedén letudta az idős szülők ellátásával járó felelősséget.
2021. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Nekem Anyumnak 3 testvére van és ebből kettő nagyon pénzéhes és rosszindulatú, veszekedés mégsem volt, mert ezt tudta a Nagymamám is, hogy milyenek így direkt előre elintézett mindent. Párszor összeültek és átbeszélték a dolgokat, majd ezután minden le lett írva ügyvéddel. Amikor szegény Nagymamám elhunyt, együtt, békében gyászolt az egész család.

De én is rengeteg történetet hallottam örökség okozta vitáról és rossz kapcsolatról, még közeli ismerősöktől is. Valószínűleg Nagymamám is ez miatt tisztázott le mindent, mielőtt elment.

2021. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
A pénzt az az erő, ami képes a legjobbat és a legrosszabbat is kihozni az emberekből
2021. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%
Engem sunyi alattomos módon kisemmizett a bátyám. Kihasználta,hogy 250 km.-re lakom.Ő intézte otthon az ügyeket.Egy (1) ügyben meghatalmazást íratott alá velem hogy helyettem eljárhat. Ügyvédje segítségével úgy fogalmazták meg,hogy többször fel tudta használni. Mire megtudtam már ki is voltam semmizve.
2021. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!