Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Azok a testvérek, akik nincsen...

Azok a testvérek, akik nincsenek jóban, az leginkább az örökség/vagyon miatt van így?

Figyelt kérdés
2019. aug. 7. 07:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Közel s távol nincs örökség, anyánk fiatal, de nem vagyunk jó van. Így alakult. Ettől függetlenül esélyes hogy az örökség épp az, amiben egyetértés lesz közöttünk.
2019. aug. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk nincs örökség (nem is lesz), a szüleink élnek, egészségesek.

Mi "nem vagyunk" jóban, de ez csak annyit jelent, hogy mindenkinek más az életstílusa, és emiatt távolodtunk el egymástól.

2019. aug. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Van tesóm,de őszintén kb ovis koromban beszéltünk utóljára,fogalmam sincs mi baja,miért alakult így.Ez van és már így marad.Ő öt évvel idősebb és fiú.Már elengedtem!
2019. aug. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 acelsziv ***** válasza:
96%
Anyáméknál nem ez volt az ok. A nővére volt a kedvenc és egy hihetetlen undok némbernek nevelték aki gátlástalanul kihasznált mindenkit. Ez nem jó alap egy jó kapcsolathoz.
2019. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Van, hogy a szülői nevelés miatt lesznek tüskék, de pl apunak meg a nővére közt az anyagiak és az életvitel miatt lett szakadék. Nagynénémék iszákosak voltak, ezért anyagilag se úgy alakult az élet, míg apuék dolgoznak, de tök átlagosan élnek. Azért nyaralni mindig eljutottunk és az se okozott gondot, ha bedöglött a hűtő. Emiatt mindig irigy volt a testvére, mert szerinte mi gazdagok voltunk, pedig ha nem isszák el ők is élhettek volna úgy. Sőt mikor megszorultak apu kölcsön is adott neki, mert azt kért, de megadni már nem tudta, mindig hazudozott, ahelyett hogy igazat mondott volna. Azóta nem beszéltek.

Ennek már lassan 10 éve, a nővére beteg lett, de erről se szólt neki, unokatesómmal mikor beszéltünk akkor megsúgta, hogy az anyja nagyon beteg, kórházban van. Apu nem is beszélt már vele életében, mert pár hónapja meghalt. Nem us tudta, hogy mit tegyen, hogy 10 év után megjelenik a kórházban mikor már menthetetlen, hogy szia itt vagyok?

Szóval mindketten benne voltak, elég ennyi, hogy az ember egy életre elveszítse a testvérét.

2019. aug. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem, ez sokkal korábban kezdődik, már gyerekkorban.
2019. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én például gyerekkora óta utálom az állítólagos féltestvéremet a viselkedése, és a felfogása miatt. Csak azért látom néha-néha, mert apám és nagyapám velük él.
2019. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Jópár rosszban lévő testvért ismerek, egy se az örökség miatt.
2019. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Minden testvér, aki haragban-perben áll (átvitt értelemben is) egymással, valójában a tetsvérféletékenység és a testvérharc áldozata, ami szinte mindig anyuka (esetleg apuka) bűne. A testvérek pedáloznak anyuka/apuka szeretetéért és versengenek egymással - a rossz szülő pedig pokolian vissza tud ezzel élni.


Az örökség, meg a többi dolog csak az ürügy a harcra, a gyűlöletre, nem pedig az ok.

2019. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%

Én azért nem szeretem őt annyira, mert neki a legjobb barátnője mindig az első és ő vele van úgy mint ha a testvére lenne. Illetve mert nem támogat, nem bíztat, nem dicsér sosem. Sokszor inkább féltékeny és ha rosszul sikerülnek a dolgaim akkor meg beszól, hogy na ezt nem gondoltam volna, hogy itt lyukadsz ki. Pedig én mindig támogatom, bíztatom, motiválom, dicsérem és kedves vagyok vele.

Hát ez van. Inkább megpróbálok közömbös lenni.


21L

2019. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!