Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek, ha a testvérem...

Mit tehetek, ha a testvérem nagyon felelőtlen?

Figyelt kérdés

Néha szándékosan szembemegy a társadalmi normákkal, szabályokkal, már-már azt érzem, hogy ez szándékos bosszantás. Ha hordani kell a maszkot, ő csak azért is lehúzza az orráról, most potenciális virushordozók vagyunk, (érintkeztünk olyan családtaggal, aki egy igazoltan pozitív emberrel maszk nélkül is érintkezett) most sem képes egy ideig legalább a másfél métert, vagy a maszkot betartva kerülni más embereket.

Az élet más területein is nagyon felelőtlen, és már néha helyette szégyellem magam. Ha valamit elront, nem vállalja a felelősséget, másra hárít mindent. A személyes higiéniája kb. mint egy ötéves kisgyereknek.

Igazából nem sajnáltatni akarom magam, csak nem tudom, hogy beszéljem ezt még vele. Én 16, ő 11 éves.



2021. ápr. 9. 15:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%

A 7-est nem én írtam, ha a 8-as nekem szólt volna be.

(2-es vagyok)

2021. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából elsőre azt hittem több éves :D. De próbáld meg elmagyarázni neki miért fontos ilyenkor védeni magunkat vagy a környezetünket. Hozz fel példákat hogy pl. mi történik ha covidos lesz valaki, akár kórházba is lehet kerülni, ilyesmiket.
2021. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
beszéld meg anyudékkal, hogy csináljanak valamit, nem a te feladatod tanítani csak ha úgy látod szükségét
2021. ápr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

11 évesen az ember már megérti,hogy ilyen hétköznapi dolgok miért,mi okból vannak.


El kell neki magyarázni.

2021. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ember, 11 éves kiskamasz, még jó, hogy lázad. Lesz még rosszabb is. A kocsi elé lépés elég fszság, de majd rájön. Ne te pattogj neki, mert veled direkt lesz még olyanabb is miatta. Engedd el és ne menj le a szintjére.
2021. ápr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!