Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek, ha a testvérem...

Mit tehetek, ha a testvérem nagyon felelőtlen?

Figyelt kérdés

Néha szándékosan szembemegy a társadalmi normákkal, szabályokkal, már-már azt érzem, hogy ez szándékos bosszantás. Ha hordani kell a maszkot, ő csak azért is lehúzza az orráról, most potenciális virushordozók vagyunk, (érintkeztünk olyan családtaggal, aki egy igazoltan pozitív emberrel maszk nélkül is érintkezett) most sem képes egy ideig legalább a másfél métert, vagy a maszkot betartva kerülni más embereket.

Az élet más területein is nagyon felelőtlen, és már néha helyette szégyellem magam. Ha valamit elront, nem vállalja a felelősséget, másra hárít mindent. A személyes higiéniája kb. mint egy ötéves kisgyereknek.

Igazából nem sajnáltatni akarom magam, csak nem tudom, hogy beszéljem ezt még vele. Én 16, ő 11 éves.



2021. ápr. 9. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem a te feladatod a megnevelése, hanem anyádéké!
2021. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
11 éves, lázad, mindent megkérdőjelez. Bosszantó és szabálytalan, de igazából ez normális az ő korában.
2021. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Köszi a lenullázást....


Te lennél a gyámja, vagy mijjaszösz?

2021. ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Anyádéknak 👏👏
2021. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Kisegítőbe jár? Mert szellemileg enyhén visszamaradottnak tűnik. Talán a szüleid nem vették észre, hogy nem teljesen ép, vagy nem fogadják el, hogy az ő gyerekük fejlesztésre szorult volna.
2021. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

1-es, én nem megnevezni akarom, de ha pl. velem megy suliba, és nem néz körül, lelép egy autó elé (egyszer már megtette, de a sofőr fékezett), azért nyilván én is felelős vagyok.

4-es a szüleim engem is, őt is ugyanúgy neveltek, megtanítottak a személyes higiéniára, stb, csak a tesóm kicsi korában is már ilyen volt.

5-öshöz annyit, hogy nem, nem fogyatékos, egyébként jó képességű, jó iskolába jár.


2-es, ez lehet, hogy ezért van, de azért kezdeni kéne vele valamit. Neked ment a zöld kéz, lehet, hogy igazad van, és csak a korából adódik. Régen is ilyen volt, de nem ennyire.


Igazából csak annyi a kérdésem lényege, hogy hogyan beszéljem meg vele, hogy a viselkedése néha már nagyon sok.

2021. ápr. 9. 16:13
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
#5 Egy 11 évesnél e fajta lázadás teljesen normális.
2021. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7%
Hányszor írod még ki?
2021. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Szeretettel figyelmezteted. Lehet kitartóbak kell lenned.
2021. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Ő egy igazi rosszfiú. :D
2021. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!