Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A szüleim nem fogadják el,...

A szüleim nem fogadják el, hogy nem engedem a modellezős gépen játszani az öcsémet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval adott egy lelkes modellező és animátor csapat, akik nyári keresetüket összedobva megvették a 2020 nyarán kapható legcombosabb pc-t modellezéshez, és belevágtunk egy nagyobb projektbe. (Hárman vagyunk, Zsófi, Bazsi és én, Tomi)

Zsófi és Bazsi együtt vannak, és épp 1 hétre elutaztak Győrbe, így kérésükre a közösen fizetett egyszobás albiból ideiglenesen hazahoztam a gépet, hogy ne kelljen bemennem.

A 12 éves öcsém pedig egyből kiszúrta, és kisírta hogy játszhasson rajta, hiába mondtam a szülőknek, hogy egy 1,5 milliós munkagépen akar játszani. A baj az lett, amikor közel 1 terrányi játékot töltött le úgy, hogy az 2,5-es és m.2-es ssd együtt 1,5 terra, így elég nehéz haladni vele, mert folyton betelik, és persze a mi fájljainkat kell törölni...

Ráadásul az öcsém le akarta tölteni a GTA V-t ingyen, ami persze egy vírus volt, és leszedte az összes filet, és az utolsó mentést 1 hete csináltam egy külső ssdre, így rohadt sok munkám odaveszett, és mivel újra kellett raknom, a programjaink is. Az öcsém viszont már játszani tervez rajta..

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy engedjenek nyugodtan dolgozni rajta? (Ha más nem visszaviszem a "bázisra", csak kb. 2800 ft oda a benzin)


2021. máj. 17. 08:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Erről nem a szüleidnek kell dönteni, hanem neked, hiszen a tiéd a gép. Megmondod öcsédnek, hogy nem. A gépre meg teszel boot jelszót.
2021. máj. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Gondolom elmúltál 16. Miért nem állsz ki magadért? Határozottan mondj nemet, a gépet meg zárd le pin kóddal vagy jelszóval, és probléma megoldva.

Én biztos nem hagynám hogy hozzányúljon ezek után.

2021. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így elmondod nekik, és hozzáteszed, hogy a gép a TE TULAJDONOD. Ha muskátlit akarsz nevelni a gépházban, nekik ahhoz sincs semmi közük.

ÉS jelszó. -_-

2021. máj. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Azért ez a történet több sebből vérzik. Nálam a munkás gépen van hatákony vírusvédelem. És másik gép nem volt? Meg ha eleve tudtad, hogy ilyen az öcséd miért vitted oda a gépet? Meg nem tudom mit modelleztek, de nálunk a modellezős gépbe olyan videókártya van amin elég szar játszani.
2021. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
2800 forint is gondot okoz, mikor másfél milliós gépet vettetek közösen? És a többiek által is fizetett gépet most a te tesód teszi tönkre? te meg rettegsz a családodtól, és a kisgyereknek meg a szülőknek is fejet hajtasz? Ez nem áll össze nekem...
2021. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Már bocsi, de ha valaki 1.5m ért vesz gépet, akkor képes rá egy jelszót rakni...

Nagyon nagy kamu.

2021. máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Zsófi és Bazsi együtt vannak, és épp 1 hétre elutaztak Győrbe - mint valami LL-regényben :D


Kamu, mint a ház.

2021. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Miert vagtal bele ilyesmibe, ha ennyire eletkeptelen vagy? Hany eves vagy te? 13? Anyuci Apuci parancsolgat..
2021. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora kamu
2021. máj. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerektől úgy kell okosan elvenni a játékot, hogy helyette felkínálsz valami tetszetősebbet neki. Például ebben az esetben tanítsd meg az öcsikét hogy a fitymáját húzogassa, és akkor a gép helyett a pöcsével fog játszani.
2021. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!