Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A szüleim nem fogadják el,...

A szüleim nem fogadják el, hogy nem engedem a modellezős gépen játszani az öcsémet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval adott egy lelkes modellező és animátor csapat, akik nyári keresetüket összedobva megvették a 2020 nyarán kapható legcombosabb pc-t modellezéshez, és belevágtunk egy nagyobb projektbe. (Hárman vagyunk, Zsófi, Bazsi és én, Tomi)

Zsófi és Bazsi együtt vannak, és épp 1 hétre elutaztak Győrbe, így kérésükre a közösen fizetett egyszobás albiból ideiglenesen hazahoztam a gépet, hogy ne kelljen bemennem.

A 12 éves öcsém pedig egyből kiszúrta, és kisírta hogy játszhasson rajta, hiába mondtam a szülőknek, hogy egy 1,5 milliós munkagépen akar játszani. A baj az lett, amikor közel 1 terrányi játékot töltött le úgy, hogy az 2,5-es és m.2-es ssd együtt 1,5 terra, így elég nehéz haladni vele, mert folyton betelik, és persze a mi fájljainkat kell törölni...

Ráadásul az öcsém le akarta tölteni a GTA V-t ingyen, ami persze egy vírus volt, és leszedte az összes filet, és az utolsó mentést 1 hete csináltam egy külső ssdre, így rohadt sok munkám odaveszett, és mivel újra kellett raknom, a programjaink is. Az öcsém viszont már játszani tervez rajta..

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy engedjenek nyugodtan dolgozni rajta? (Ha más nem visszaviszem a "bázisra", csak kb. 2800 ft oda a benzin)


2021. máj. 17. 08:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Phaszér hagyod...? Szüleid tudják emnnyibe volt a gép? Valszeg nem, különben az öcsinek fülest adnának, ha a közelébe megy....


Kamu sztori.

2021. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég! Milyen anyámasszonykatonája vagy te? Ismered azt a szót hogy NEM?


Akkor kellett volna tisztázni a helyzetet amikor kiszúrta a gyerek. És nem annyival, hogy "dehát ez egy drága gép". A tiéd, munkához kell, te döntöd el mire lehet használni. Játékra nem. A gyerek hisztit le kell sz@rni, a szülő hisztit meg ignorálni. Esetleg kicsapni a balhét, hogy ők csak ne mondják meg mit hagyjak meg mit ne az öcsinek, nem neked szülték.


Ha más nem legalább azt felügyelhetted volna mit hogyan honnan tölt le, + mennyi játékot rak fel.


Tudom hogy vannak ilyen kihasználható emberek akik aztán csak panaszkodni tudnak hogy "jaj a gépünk...." de hihetetlen...

2021. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Zsófi és Bazsi gondolom rajonganak a gondolatért, h a nyomorék öcséd bsztassa a másfél megás befektetésüket. Lájk
2021. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#7: nekem is itt gyulladt ki a vészjelző... :)))))


Amikor a kamukérdezők túltolják a mesét - abszolút irreleváns részletekkel. :-D

2021. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Hárman egyszobás albiba, ahol ebből két ember egy pár...már itt érdekes a sztori. A másik meg 2800 Ft a benzin és ezen filózol. Ilyen helyzetben, már ha igaz a történet, még egy 20 ezrest sem sajnálnék a benzinre, csak ne menjen kárba a munkám, meg főleg ne legyen tönkre téve a sz.gép ami ráadásul nem csak kizárólag az én tulajdonom. Eleve haza se kellett volna vinni.
2021. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk elmondod anycinak hogy ha kárt tesz benne, a többiek nyilván nem fognak örülni és lehet feljelentenek. Neked kell majd kifizetni mindenkit.

De amúgy ekkora barom nem lehetsz, hogy ilyen értékes gépen -ami nem is csak a tiéd- hagytad játszani a gyereket.

2021. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Zsófi és Bazsi helyében mondjuk k_va ideges lennék, és közölném fateroddal, hogy sokkal olcsóbban járna, ha venne a kicsi fiának egy gépet, mint ha ezt kellene kifizetnie, miután a kicsi fia tönkrevágta. (Arra is felhívnám a figyelmét, hogy a „dehogy fizetek” kezdetű mondat csak annyit jelent, hogy a perköltséggel együtt fogja kifizetni.)
2021. máj. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azért már az is sántít, hogy 1 terra játékot letölteni, azért nem kevés idő, kicsit előbb észre kell venni, hogy valami nem OK?


Szóval itt a sztori több sebből vérzik. Miért kell hazudni?És miért nem az igazat írod, hogy "hogyan magyarázam meg a haverjaimnak, hogy letöltöttem egy rakás szemetet a netről és újra kell telepíteni gépet?" A másik fele, ha ennyire fontos akkor az adatokról csak van mentés, és akkor egy újratelepítés adatok mentésből visszatöltése néhány óra alatt megvan. Nekem még off-site backupom is van a legfontosabb adatokról, ezért fizetek tárhelyért egy szolgáltatónak. A többiről itthon van mobil SSD-n mentésem. Illetve ha ennyi lóvét elköltök gépre, akkor már"csak kerekítési hiba" venni egy olcsó NAS-t mentésnek. Ezer sebből vérzik a sztori. Igazán inkább a kérdező totális hozzánem értését mutatja, meg azt, hogy hogyan akarta a haverjait lehúzni. És még be is vallja.

2021. máj. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!