Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a jobb, ha a szülők a két...

Mi a jobb, ha a szülők a két gyermek között hagynak 5-10 évet (tehát pl lesz egy gyerek és mondjuk hét év múlva jön a következő) vagy, ha a gyerekek között 1,5-2 év korkülönbség van?

Figyelt kérdés
2021. júl. 31. 15:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Anyu 20 évesen szülte nővérem 23 évesen engem majd 29 évesen öcsémet.

Nővérem kb pótanya volt öcsémnek.

Nekem 1 fiam van, másfél éves, de nem akarunk sok korkülönbséget, a tesó között

2021. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Én gyerekként mondom hogy minél kevesebb a korkülönbség, annál jobb. Én 16 vagyok, a bátyám 26, elvagyunk egymással de nem tudott igazi szoros testvéri kapcsolatunk kialakulni a korkülönbség miatt. Mondjuk nálunk nem tervezett ez a 10 év, anyum 23 évesen szülte a bátyámat, otthagyta őket a férfi és utána 33 évesen szült engem, apumtól. Szóval nem "direkt" lett 10 év, de akkor is jobbnak találom ha minél kisebb a korkülönbség. A kicsi szomorú mert nem játszik vele a nagy, nem nagyon van közös téma, a nagynak meg gáz, nyűg a kicsi, tanulna/dolgozna és rajta lóg, nem tudnak egymással mit kezdeni.
2021. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

12 voltam amikor megszületett a húgom. ő most 12. az egyik unokatesóm 6, a másik 8 évvel fiatalabb mint én. És kb ugyanolyan a kapcsolatom mind a három gyerekkel.

A két unokatesóm tök jó haverok (most már túlestek a gyerekkori veszekedéseken azért), én meg a húgommal úgy vagyok, hogy ja, egy újabb gyerek a családban, de nem tudok nagyon mit kezdeni vele.

szerencsére arra anyukám nagyon vigyázott hogy ne csináljom belőlem pótmamát (sosem voltam valami bababolond, még gyerekként sem), így "rossz" emlékeim nincsenek amikor túl sokat kellett volna tiniként körülötte forgolódnom, de attól még most is inkább csak egy újabb felnőtt vagyok körülötte nem pedig játszótárs/bűntárs/jóbarát, mint sokszor a testvérek.

2021. júl. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Pár év a legjobb.
2021. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

Jó olvasni, hogy voltak, akik jól kijöttek a korban megegyező unokatesókkal. Az unokatesóm meg köztem kb 2-3 év lehet és kiskoromban utáltam amikor áthozta az anyukája ami amúgy gyakran megesett. Felnőttként tudtam meg, hogy a nevelőapja bántotta őt, de gyerekként csak annyit láttam, hogy undok volt meg állandóan hisztizett és sírt. Ezért nem szerettem vele játszani.


Kiskamaszként néha elmentünk együtt ide-oda meg a családi összejöveteleken jókat beszéltünk, de mély barátság akkor sem alakult ki.


Most már vagy 15 éve nem láttam.

2021. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Nem tudom, hogy fog alakulni az életem, de ha családot fogok alapítani én nagyon szeretném, ha a gyerekemnek lenne legalább egy testvére, nem számít mekkora különbséggel. Nekem 2 tesóm van, egyikük 12, masik 9 évvel idősebb (nem tervezett gyerek voltam :D). Igen, amikor én 1.-be mentem, egyik tesóm már az egyetemre készülődött, masik középiskolás a bandázós korszakban, de mindig játszottak is velem, vigyáztak rám, ha szüleim megkérték őket. Semmi rossz emlékem nincs arról, hogy ennyivel idősebbek. Sőt amikor én kamaszodtam, mindig megtoldották a zsebpénzem, bármiről beszélhettem velük, amiről a szülőkkel nem mertem, ma meg már ők azok, akikben feltétel nélkül megbízom és akiktől mindig jó tanácsokat kapok (saját tapasztalataikból), mert semmi rossz szándékuk nincs felém
2021. aug. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 6 év volt a nagyobb öcsémnél, és 11 a kicsinél. A kicsivel semmilyen kapcsolatunk nem volt lényegében mert egyáltalán nem voltunk azonos élethelyzetben sosem.


Most már mindannyian felnőttek vagyunk, de nekik 1000x jobb a kapcsolatuk, mint nekünk, bár vszeg azért is, mert ők férfiak én meg nő.

2021. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
#10 Öcsém és köztem 2 év van. De jellemzően állandóan gyilkoltuk egymást. Főleg mert elkényeztetett kis f@szkalap volt. Így a 30-as éveinkben se érzem azt, hogy nagyon hiányozna... Évente 1-2 alkalommal találkozunk és kb. ennyi. (Tegyük hozzá egyébként se vagyok egy családcentrikus személyiség.)
2021. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!