Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjem szerint kicsit "belezak...

Férjem szerint kicsit "belezakkantam" az anyaságba, jó lenne várni pár évet a következő babával. Én viszont szeretnék kis korkülönbséget, hiszen az a jó a gyerekeknek. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
2013. máj. 31. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyikőtöknek sincs, mivel közös döntést kell hozni nem igazság kérdése.
2013. máj. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, amit mondasz, én is kicsi korkülönbséget szeretnék. De ha a férjem, aki a legközelebb áll hozzám, azt mondja, hogy rossz irányba változom, akkor azért adok némi hitelt a szavának. Nem vita kérdése, mikor vállalunk babát. Akkor, ha mindketten akarjuk.
2013. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van a férjednek! És tapasztalatból mondom, hogy kell egy kis "pihenés" a két gyerek között. Nekünk 3 év van köztük és örülök, hogy hamarabb nem is akartam! Én minden tapasztalt szülőtől ezt hallom, hogy ez a 3 év a minimum. Még több is lehetne mondjuk 4 de ha nem akarsz visszamenni dolgozni a kettő között akkor 3év a max amit ki tudsz bekkelni, hogy még normális gyedet is kapj. :) Akinek hamarabb lett tesó mondjuk 1,5-2 év különbséggel, azok mind azt mondják, hogy pokol volt!
2013. máj. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igazad van a férjednek! :))) :D Szóval a férjednek igaza van!
2013. máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Azt ketten kell eldöntenetek. Ha most "belezakkantál" (bár nem tudom ez pontosan mit takar), 2 gyerekkel durvább lenne. Az meg a gyereknek sem feltétlenül jó. Hiába a kis korkülönbség. Egyébként nem lehet ezt így kijelenteni, hogy a kicsi jó. Van sok jó és rossz is, ha 1-2 év van köztük, akkor is, ha 2-3, akkor is ha 3-4, és akkor is ha több...
2013. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kiki01 ***** válasza:
100%
Nem biztos h a kis korkülönbség jó a gyerekeknek, főleg ha különneműek. Én a 14 hósom mellett lettem terhes, és teljesen be vagyok parázva, mert még annyira kötődik hozzám, folyton szopizna is, nem lehet magára hagyni addig sem míg kiviszem a ház elé a szemetet, szóval nem hiszem hogy jót tettem vele ezzel a kistesó dologgal, sajnálom is miatta egy kicsit. Persze te tudod hogy mit bírsz, de azért tényleg gondold át.
2013. máj. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, még 1.

Én például eredetileg 1,5- 2 évet szerettem volna 2 gyerekem között, de nagyon örülök, hogy kicsit több lett (nem sokkal, 3 év a 2 nagyobb, és 2,5 a középső és a kicsi között). 1,5 évesen a nagy még állandóan sikított értem, naponta 3-szor cicizett....

2013. máj. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk- bár 3 gyerek van és 26 ill. 21 hó van köztük- közös döntés volt ez, ha a férjem szerint belezakkantam volna az anyaságba akkor bizony komolyan elgondolkozom igaza van e, mert azért ez jelez vmit ha ezt így kimondja egy pasi.

És szerintem jelző értékű hogy mondjuk nem figyelünk egymásra eléggé vagy nem jó irányba változtam vagy vmi gond van, és ezt nem terhelném meg újabb gyerekkel.

És a kis korkülönbséggel kapcsolatos nézeteim is változtak, mert közel se garancia a kis különbség arra hogy jól kijönnek, nekem pl. a legnagyobbam és a középsőm gyakorlatilag folyamatosan rivalizálnak egymással leginkább idegesítik egymást és mondjuk úgy 30%ban játszanak el szépen együtt- de a legnagyobb és a legkisebb meg iszonyú jól megértik egymást (holott köztük meg 4 év van ugye).

2013. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek van igaza. Egyrészt a kis korkülönbség nem garancia semmire, másrészt, agyereknek az nagyon nem jó, ha van egy ideges anyja.
2013. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül igaz, hogy a kis korkülönbség jó, őszintén szólva én a környezetemben mindenhol azt látom, hogy a kis korkülönbséget megsínyli az egész család, de főleg a gyerekek.

Ezt a döntést pedig közösen kell meghoznotok, a férjednek ugyanannyi beleszólása van, mint neked. Ha ő nem most akar még egy gyereket, akkor nem erőltetheted. Akkor kell belevágni, ha mindketten akarjátok.

2013. máj. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!