Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék csinálni? A nővérem...

Mit tudnék csinálni? A nővérem konkrétan utál.

Figyelt kérdés

Mostanában, egyszerűen nem tudok mit kezdeni a nővéremmel. Ott kezdődött, hogy mindenbe beleszólt, ami egyáltalán nem tartozik rá, és utána kiakad, hogy én így meg úgy, egy panaszom se lehet rá, mert hogy ő jó nővér, sose bánt. Utóbbi hetekbe, bármikor odamegyek hozzá csak egy ölelésre, semmi többre, ideges, üvöltözik velem, már megint itt vagyok, idegesítő vagyok, hagyjam már békén. Az utóbbi napokban azonban lökdös, teli torokból üvöltözik, ha valamit nem csináltam meg, vagy ha valamít így csináltam, már csapdos, megüt teli erőből, kiabál, hogy azonnal tűnjek el, fogjam be a pofám, stb stb.


Kikészülök, mert jó kapcsolatom volt a nővéremmel, de most meg így viselkedik velem, és a szüleim nem szólnak rá, pedig hallják.

Anyukám is néha így beszél velem, és már nem bírom lelkileg. Vannak barátaim, akik alapból nagyon sokat segítenek, de nem bombázhatom őket folyton a problémáimmal.

Pszichológus kizárva, az iskolában nincs ilyen, csak néha alkalmakkor bejön előadást tartani.

Egyéb családtaghoz nem fordulhatok, mert mi vagyunk a ,,tokeletes,, család.

Az ünnepek is egy rémálom volt, velem kiabáltak, én voltam a legvégén a hibás, hogy soha nem törődök senkivel, csak magammal, és élni se lehet mellettem.

Elvárások vannak felém iskola terén, amit képtelen vagyok teljesíteni, mert nem vagyok olyan okos, mint a nővérem, és bármennyiszer mondom, az rá a válasz, hogy tudom teljesíteni.

Konkrétan magamra vagyok utalva, és nem tudom mit kezdjek.

Ha valaki járt már hasonló cipőben, szívesen meghallgatom, de egy pár biztató szó is jólesne.

Köszönöm, ha végigolvastátok, Boldog új Évet Mindenkinek!



2022. jan. 3. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Kitartás Neked ebben a helyzetben!!
2022. jan. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem szabad hazudni semmikor se, semmilyen helyzetben!!


Szerintem elkell mondanod a családodnak, hogy mit érzel és nagyon rosszul esik lelkileg a vesilkedésük!

2022. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Pszicholgushoz nem csak suliban lehet amugy menni.
2022. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
81%
Nekem is volt egy hasonló helyzetem a testvéremmel. Biztos vagyok benne, hogy nem te vagy a probléma. Csak találgathatok, de szerintem most egy nehéz korszakon esik át, lehet, hogy nem úgy alakul a magánélete, ahogy szeretné. Ha régen jó volt a kapcsolatotok, akkor biztos, hogy helyrehozható, csak adj neki egy kis időt. Nagyon nehéz lesz, és biztos lesz olyan, amikor úgy érzed, hogy kész ennyi volt abbahagyod. De nem szabad, maradj erős miatta és elsősorban magad miatt.
2022. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Ismerős a dolog bár annyi a különbség, hogy unokanővérem meg én , igaz mi nem kiabáltunk egymással de a többi hasonló! Amúgy én azt csináltam, hogy beleszartam és igyekeztem egyedül megoldani a dolgaim , mondhatjuk úgy is, hogy napról napra élek nincsenek reményeim meg hosszútávú terveim! :)
2022. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ne szólj hozzá, ne keresd a kegyeit. Ha üvöltözik, próbálj lélekben eltávolodni tőle, nem neked szól, hanem a saját rosszkedvének, egy fatuskónak is üvöltözhetne, csak épp te vagy kéznél. Tök nyugodtan hallgasd végig, csak nézzél rá nagy boci szemekkel halál nyugalomban, egy árva szó nélkül. Még a végén megkérdezheted, hogy "ennyi?" vagy"Vége?", OK, és átmész a másik szobába. (Ettől a reakciótól újrakezdheti, de nem marad úgy órákra, viszont akkor már ő is baromi rosszul érzi magát. Szenvedjen ő is.) Szóval ne áhítozz a szeretetére, pillanatnyilag nincs abban az állapotban, hanem kerekedj fölül. Ettől nem lesztek jó viszonyban, de legalább te nem fogod idegesíteni magad rajta. Nem vagy az alárendeltje. Elvileg később visszajöhet a jobbik énje, de én ilyen előzmények után ezt már nem is szeretném. Kimutatta a foga fehérit, most már legalább látom, hányadán állok vele.
2022. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 6-os hozzászólóval.

Ha így viselkedik veled, ne öleld meg, ne vágyj a szeretetére, ne adj neki többet, mint amit ő ad neked. Nem kell neked is ellenségesnek lenned, de látnia kell, hogy van tartásod, különben azt hiszi, hogy bármit megtehet veled.

Fontos tudnod, hogy nem veled van a baj. Mások is bánhatnak így veled, mint anyukád és a nővéred, de ha idővel megtanulod meghúzni a határaidat, az segíteni tud.

2022. jan. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád viselkedését másolja, vagy nehéz korszakon esik át, nem lehet tudni, olyan bizalmat nem érzel senki felé a családban, hogy elmondd mennyire fáj ami történik?
2022. jan. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, borzasztó hálás vagyok nektek!

3-as, írtam, hogy pszichológus kizárva.

Akik a családomat írták, sajnos hiába mondanám el nekik, félvállról vennék, vagy én leszek a hibás, és inkább örüljek neki, hogy ilyen jó nővérem van.

De Köszönöm nektek!

2022. jan. 4. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!