Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok együttélni a testvéremmel, de nem szeretném egyedül hagyni?

Figyelt kérdés

Kis korkülönbség van közöttünk, együtt nőttünk fel, mindig jóban voltunk és számíthattunk egymásra. Ő egy elég magánakvaló ember, nem nagyon vannak barátai, évek óta nem volt párkapcsolata. Édesanyánk nagyon családcentrikus, az neki a legfontosabb, hogy a családi kapcsolatok rendben legyenek és szeressük egymást, őt ez teszi boldoggá, az ellenkezőjébe (ha a gyerekei veszekednek, vagy rosszban vannak) kb. "belebetegszik".

Nekem 5 éves párkapcsolatom van, már jegyesek vagyunk és tervezzük az esküvőnket, 1,5 éve pedig a fővárosba költöztünk együtt albérletbe. Mivel a nővérem is Budapesten tanul, olyan albérletet kerestünk, ahol hárman kényelesen elférünk. Már az elején is probléma volt azzal, hogy ő elég rendetlen, nem segít a házimunkában, nem vásárol be stb. de az utóbbi időben mégroszabb lett a helyzet, olyannyira, hogy már nincs kedvem vele beszélgetni, örülök, ha nincs itthon, mert egyszerűen halára idegesít amit művel. Pár hónap múlva lejár az albérleti szerződésünk, és erősen gondolkozom rajta, hogy elmegyek ketten lakni a párommal, mert úgy érzem, ha ez így marad, akkor nagyon megromlik a viszonyunk. Párom nem mondja nekem, mert tudja, hogy fontos nekem a nővérem, de már ő is tett célzásokat, hogy elege van belőle.

Na most a probléma az, hogy mivel ő még tanul, anyukámék fizetik az albérlet és rezsi rá eső részét, ami nyilván így sokkal kedvezőbb, mintha egyedül lakna, tehát nagyon kiszúrnék a szüleimmel, ha bejelenteném, hogy mi elköltözünk. A másik probléma pedig, hogy anyukám teljesen kiakadna és haragudna rám, amiért egyedül hagyom őt. Ami nevetséges, mert 27 éves és ilyenkor már nem itt kéne tartania, de ő nagyon-nagyon nehéz eset.

Szóval nem tudom, hogy mit csináljak, mert szeretnék elköltözni a párommal ketten, ez így már nem egészséges, viszont akármennyire elegem van belőle, a testvérem és nem akarok neki rosszat, nem akarom, hogy egyedül legyen. Ezenkívül pedig nem szeretnék kiszúrni a szüleimmel pénzügyileg, és anyukám haragja sem hiányzik, amit azért kapnék, mert "nem számíthat rám a testvérem".

Mit gondoltok, mi lenne a helyes lépés? Ti mit tennétek?



2022. febr. 15. 16:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Menj a pároddal albérletbe, a nővérednek meg béreljenek szobát a szüleid, nem kell egy egész lakás.
2022. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
60%
Dolgozzon az ingyenélő ne adjanak neki egy centet se, nektek pedig sok boldogságot kettesben!
2022. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
16%

Két tűz között állsz,Kifejezést tudom le írni,mert nem akarod a tesód magára hagyni,(ami nagyon rendes tőled) a szüleiddel sem akarsz ki szúrni,meg bántani őket,ez is oké meg minden,de erre ahogy te is le írtad,rá fog a kapcsolatod menni,így hát muszáj lessz elköltöznötök,keress egy albérletet,és költözzetek el,más megoldás nem nagyon van,mert ha a tesód-nak külön albérleti szobája lessz,akkor is ilyen hanyag lusta lessz.


Esetleg amit tehetsz hogy,ha otthon lessz a tesód,beszélni vele hogy ha nem alkalmazkodik hozzátok,akkor el fogtok költözni,és szokja meg hogy,háztartási munkákat muszáj vagyunk elvégezni

2022. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%
Keres magának társbérletet, nem kell neki önálló lakás. Szólj minél hamarabb, hogy ha lejár a szerződés, akkor ti külön mentek.
2022. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

"Már az elején is probléma volt azzal, hogy ő elég rendetlen, nem segít a házimunkában"


He??? Neki elegendő lenne segíteni? Most cseréljetek a szerződés végéig ti éltek a hotelban és a nővéred ganajoz, bevásárol, stb, ti fizetitek csak a "rátok eső részt".

Eszem megáll.

2022. febr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Kicsit túloztam azzal, hogy nem segít semmit. Van amit megcsinál azért, de azt is vonakodva, néha húzza a száját, sokszor kérni kell, és fel van háborodva, hogy én ne mondjam meg neki, hogy mit és mikor takarítson. Mi ketten vállaljuk a házimunka nagyrészét. Sokszor felkel délben- fél 1-kor, én addigra bevásároltam, megfőztem, elmosogattam ő meg csak leül enni...:( Amikor meg szóváteszem, az a válasz, hogy nem kell neki főzni, ő lesz@rja, ha nincs kaja. Szóval bonyolult ez az egész...
2022. febr. 15. 17:05
 7/28 anonim ***** válasza:
93%
Így főleg hagyjátok ott a p.ba! Élősködik, mert megteheti. Még ma tegyétek helyre, hogy ha nem segít el lehet menni innen! Anyukátoknak is el kell mondani, hogy nem dolgozik, nem segít otthon csak van mint egy here. Ha ez miatt rátok haragszik meg az az ő butasága lesz! Akkor tartsa el a felnőtt gyerekét, de ti ne szenvedjetek miatta egy percet se!
2022. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

És miért nem fogadod meg amit mond? Nem kell főzni akkor.

A szüleid meg hogy képzelik el, hogy te majd férjhez mész, saját lakásban, és oda is bekoltozik az életképtelen tesód, hogy megmaradjo a jó viszony?

2022. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%
Ne foglalkozz te azzal, hogy kiszúrnál a szüleiddel! A szüleid két gyereket vállaltak, az ő dolguk, hogy a vele járó anyagiakat hogy oldják meg. Az pedig, hogy az anyád kiakadna azon, hogy te nem pesztrálod (egyébként ez nem is biztos, ezt te csak feltételezed), kifejezetten felháborító. Nem vagy felelős a húgodért, saját magadért vagy! Ne tedd tönkre a saját életedet meg a párodét! A húgod életét majd megoldja ő maga meg a szüleid. Nőj fel!
2022. febr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Ha a szülői haragtól félsz, add elő másként. Ülj le anyuval, tesóval valamelyik hétvégén.


Figyeljetek, most már jegyesek vagyunk a Pistivel, jövőre esküvő, úgy érzem, fel kell nőnünk a feladathoz. Tavasszal ha lejár a szerződés, mi szeretnénk innen elköltözni, szeretnénk kipróbálni, milyen kettesben együtt élni, ne vaktában ugorjunk bele a házasságba. Azért most szólok, hogy Marcsinak is legyen ideje eldönteni, hogy keres a helyünkre lakótársat ide, vagy inkább bérel egy szobát máshol. Marcsi, gondold át kérlek, meg beszéld meg anyuval, mi fér bele anyagilag, és márciusban beszéljünk a tulajjal is!

2022. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!