Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megtartható így a jó testvéri...

Megtartható így a jó testvéri kapcsolat?

Figyelt kérdés

Nővérem 27, én 24 éves vagyok.

Sajnos tegnap volt egy nagy vitánk és félek, hogy hosszútávon már nem fogjuk tartani a kapcsolatot, amit nagyon nem szeretnék.:(


Szüleim elköltöztek 3 éve, apa külföldi munkája miatt, nekünk már akkor volt párunk.


Én ott éltem szüleimnél, megcsináltam az egyetemet, addig távkapcsolatban voltam. Testvéremék pedig összeköltöztek szüleimtől 25 km-re. Tesómnak itt jó lehetőségei vannak, szakmájában(gyógyszergyár) itt el tudott helyezkedni, jól keres, fönök pozíciója van, amit szerintem kár volna ott hagynia, mert egy életre nem lesznek anyagi gondjaik így, ha maradna.

Mi is azóta összeköltöztünk már párom szüleitől 25 km-re, tehát én visszaköltöztem szülővárosomba, mert párom kikötötte, hogy ő maradni szeretne, elfogadtam, mentem.

Mi amúgy nagyon jól meg vagyunk hálaistennek. Tesómék tesóm állítása szerint annyira nem, mert panelban laknak és a párja elvileg csak géppel játszik, sörözik délutánonként és tesóm unatkozik, nincs barátja.

Nekem sincsenek barátaim sajnos, de engem nem érdekel, talán majd egyszer lesznek vagy nem, majd eldől.

Aztán tegnap tesóm megbántotta anyukámat, hogy ők sose mennek hozzájuk, bezzeg a párja anyja kinyalná a fenekét, mindennap ha közel lakna hozzá, azaz visszaköltözne mindennap főtt étel várná, mindig foglalkozna majd az unokáival. Amúgy nincs is még unoka. Apukám külföldön dolgozik, anya meg élelmiszeriparban, mindig dolgozik szombaton is. Ha délutános feszt este 9-ig van. Apa konzervatív típus ő nem szívesen megy senkihez, elvárja ő hozzá jöjjenek.

Aztán mondtam tesómnak, hogy azért ne állítsa be anyukánkat úgy mintha ő ne segítene soha, meg ha egy településen laknának ne adna főtt ételt szívesen és ha szeretne visszaköltözni költözzön bátran vissza, hisz felnőtt ember senki sem tartja vissza. Csak az hogy elkezdtek építkezni egy 60 milliós házat, ez egy 20 év hitelt jelent, de lehet hamarabb visszatudják fizetni, mert amúgy tényleg jól keresnek, de mondom, ha nem vagytok magatokban biztosak akkor miért építkeztek miért nem vártatok.


Én boldog volnék, ha visszaköltöznének, de már így, hogy elkezdték az építkezest, amiröl nem is szólt csak utólag tudtam meg, és mivel jó állása van tényleg, ezért nem akartam beavatkozni, csak azt látom, hogy szenved.

Csak rosszul esett, hogy olyanokat mondott, hogy mert az ő anyósa milyen aranyos meg kedves, mintha a mi anyukánk nem lenne az ezeket mind anyukánk előtt, aki hát nem nagyon tudott erre mit mondani, mert szívesebben lakna ő is régi otthonába, csak követte párjàt.

Apa elég akaratos, konzervatív, az van amit ő akar, mert ő keres többet.


Én mondtam tesómnak, hogy ne úgy állitsa be mintha anya nem segítene neki, ha egy településen laknának, meg nyugodtan visszaköltözhet meg azért anya tudhatná, hogy nagyon nagyon nagyon szereti, csak más emberek. Anyósa azèrt egy tanult ember, anya meg annyira nem, de attól csupaszív.

Na mindegy de olyanokat mondott nekem ordibálva meg sírva, hogy te ne szólj bele te cstri*.

Szomorú vagyok, hogy így beszél hozzám, csak nem akartam hallgatni és megakartam védeni anyàt.

Meg megmondtam, hogy apukánk miatt veszekedüni, ha nem költöztek volna el ez nem lenne és most akkor örökké ez lesz.

3,5 óra autóval az út szüleimhez, testvéreimhez.


Sokszor azt érzem hogy elegem van az egészből.



2022. ápr. 23. 07:04
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Erre tesóm rögtön sírva kiabálta, hogy te cstri ne forgasd ki a szavam. Ami azért eléggé felcseszett.
2022. ápr. 23. 22:08
 12/19 A kérdező kommentje:
De igazatok van, nem kellett volna ilyen kis ügyet ide leírnom. Bocsi, mindenkinek meg van a maga baja és dolga, azzal foglalkozzon.
2022. ápr. 23. 22:09
 13/19 anonim ***** válasza:

"Meg 25 km-re laknak és nem tud anya nyilván így mindennap kaját adni neki meg nem fog tudni nyilván így mindennap unokázni, hisz ugyanúgy dolgozni fog és stb."


Hát ne haragudj, a leírásod alapján a testvéred nem azt nehezményezte, hogy anyátok nem megy naponta, hanem hogy nem megy, soha. Ezt írtad.

2022. ápr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Legalább annyiszor volt már, mint anyósáék.
2022. ápr. 24. 09:38
 15/19 anonim ***** válasza:

A nővéred igazságtalan volt, de nem veled.

Szerintem egy fűszálba is belekapaszkodna, hogy ne érezze magát egyedül a gépező, söröző párja mellett. Biztos nyomasztja az is, hogy mekkora terhet vettek a nyakukba az építkezéssel, holott igazán nem boldog így.

2022. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én csak egy dolgot szúrtam ki, és azt is csak azért írom meg, mert egyetemet végeztél. A vissza tudják fizetni három szóba írandó, mert az igekötő (vissza) nem áll közvetlenül az ige előtt, amihez tartozik (fizetni), hanem van köztük egy harmadik szó is, a tudják. Mert nem az tartozik együvé, hogy visszatudják, ennek így nincs értelme, hanem a visszafizetni. A többit nem olvastam végig, bocs.
2022. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Drága utolsó. Köszi, hogy nem válaszoltál a kérdésemre és még el se olvastad és még is tudtál valamilyen megjegyzést írni.


Szerintem te olyan ember vagy, aki boldogtalan, mert minden apróságba beleszólsz, megjegyzést teszel.

Biztosan más kérdéseinél is, ahol súlyos helyes írasi vétket vélsz felfedezni odabököd a gúnyos, okoskodó írásodat.

Bàr ne lennének ilyen emberi tulajdonságok a világon.

Én is sokszor láttam már hibásan írni embereket.

Tudom én se írok tökéletesen.

Azonban még se írkálom senki kérdése után, ha hibát ejt, mert ha válaszolok akkor nem arra.

Örülök, hogy neked Csak ennyi gondod van ebben a világban, hogy másokat kritizálj az írásképe miatt.

Javaslom a kéretlen tanácsod után, hogy keress magadnak egy hobbit, amiben kiteljesedhetsz.

Például mondjuk egy fordítónak vagy írónak fantasztikus lennél. :) Ahol extra fontos a helyes írás. :)

2022. ápr. 25. 00:04
 18/19 A kérdező kommentje:

Ui.: Esetleg kritikusnak is lehet tanulni. Biztosan te is diplomás vagy, ha helyesen írsz.

Aki meg nem diplomás az pedig biztosan nyugodtan írhat helytelenül, mert az nem tanult 3+ évet még a középsuli után.

Mi diplomásuk az egyetem után többet egy szót se írhatunk el, mert visszaadhatnánk a diplománkat.

2022. ápr. 25. 00:06
 19/19 A kérdező kommentje:
Jaj, elnézést kérek, diplomások*.
2022. ápr. 25. 00:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!