Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek az alábbi esetben?

Mit tegyek az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Írhatnék regényeket, de igyekszek röviden leírni.


Van egy 20 éves húgom, akinél nagyobb szemét szar embert nem ismerek. Az utóbbi pár nap cselekményeit írom le, de sajnos előtte is minden egyes nap csinált valamit.


Állandóan lenéző jelleggel fordul a 12 éves öcsém felé, kötözködik, megszégyeníti, zsarolja, stb.

A 16 éves húgommal is hasonlóan viselkedik. Tegnap áthívta a barátját, és nem telt el úgy egy perc, hogy nem lett volna ott velük és nem piszkálta volna a húgomat. Folyamatosan olyan dolgokat mutogatott, ami szégyen a kisebbik húgom számára. Itt nem kiskori képeket és hasonló dolgokat értek. Nemrég jöttek össze.

Anyámnak és apámnak beszól, megüti őket "játékból" és ilyenek, mégis őt pártolják (de miért...?)

A 20 éves húgomnak van egy párja, és rosszabbul bánik vele, mint egy kutyával.

Hazajárni sem szeretnek.


A kérdésem, hogy mit tegyek?

Próbáltam szép, idővel csúnya szavakkal is (például, takarodj onnan és hasonlók, semmi más), de elegem lett. Elgondolkoztam azon, hogy megvernem kéne? Sajnos birka türelmem van, és nem az indulatok miatt érzem ezt, hanem amit hallok és látok. Tény, csúnya dolog erőszakot alkalmazni (nem csak nőkkel szemben), sosem voltam az az erőszakos fajta, de most ezt látom egyetlen megoldásnak.


Mit tegyek...?



2022. máj. 8. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
pofozd fel keményen
2022. máj. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen kerek nekem a történet. 20 éves a húgod, tehát nagykorú. Húgod, tehát idősebb vagy nála. Két nagykorú személyről van szó tehát. Ennyi idősen már tudnotok kellene felnőtt módjára megbeszélni dolgokat.
2022. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha igaz is szülők miért nem paterolják ki, ennyi az egész.
2022. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2

Ebben igazad van. Számtalan alkalommal próbáltam megbeszélni vele, hogy ezzel nem ér el semmit, csak árt és felesleges stresszt generál itthon, stb, de hiába.

2022. máj. 8. 14:48
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

Mert a lányuk, és ezt tanították nekik, hogy szeretni kell a másikat akkor is, ha ilyen.

2022. máj. 8. 14:49
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
#5 akkor a családod meg is érdemli, hogyha hagyják, hagyták ezt a viselkedést.
2022. máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak öcsém érdekel, mert gyerek és nem tehet semmiről, pláne az oktalan elnyomásról és társairól...
2022. máj. 8. 15:33
 8/8 1Léna ***** válasza:
100%

Családtag vagy, valóban rossz lehet ezt a magatartást elviselni.

A bántalmazottakat kellene bátorítani, mert ez az ő konfliktusuk a húgoddal. Ha számukra is elfogadgatatlan a tesód viselkedése, akkor mondják meg neki a fájdalmas érzéseiket. Ne hagyják szó nélkül.

Gondolom, te meghúztad a határt, nekik is maguknak kell ezt megtenniük. Nem lehetsz a testőrük, mert talán nem fogsz mindig velük élni.

2022. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!