Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Amikor egy közeli rokon vág a...

Amikor egy közeli rokon vág a fejünkhöz olyan sértő dolgokat, ami miatt már egy barátot sosem akarnánk látni, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Barátok jönnek mennek, de pl egy testvér, aki sokszor jön látogatóba?

Már nem egyszer vesztünk össze olyan szinten....hogy nem kicsit. Senki mással nem szoktam veszekedni, csak vele. Ő meg már gyakorlatilag összeveszett a fél világgal, nem igazán szeretném többé látni.

Én meg még jódarabig ide leszek kötve sajnos.


2022. aug. 15. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Ne tartsd vele a kapcsolatot.

Én sem beszélek a testvéremmel évek óta mert utáljuk egymást. Testvér vagy sem, ha nem szeretitek egymást, felesleges egymás életét mérgezni ezzel.

2022. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Ne jöjjön látogatóba. Mikor felhív h jönne, mondd meg neki h ne jöjjön.
2022. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Meg kell neki mondani hogy akkor inenntől nem kell beszélnetek többet.
2022. aug. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Az hogy hasonló a génállományotok nem jelent semmit.


Ha úgy érzed hogy a hátad közepére sem kívánod akkor ne tartsd vele a kapcsolatot.

2022. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Beteg apánk miatt jön, akit én látok el, vele szokott beszélgetni telefonon.

Sokszor volt már, hogy elmentem inkább sétálni egy nagyot, csak hogy ne lássam. Azt mondtam dolgom van.

Szerintem mentális beteg, így veszekedni szerintem normális ember nem szokott. És olyan dolgokat mond, amit senki nem mondott neki.

2022. aug. 16. 04:26
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanaz, mintha nem lenne vérrokon. Néha ezt túlértékelik. Nem kötelez téged semmire.
2022. aug. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem jönne látogatóba :D
2022. aug. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Általában az szokott lenni, hogy mindkét fél hordoz sérelmeket, és, ha külön-külön hallgatod meg őket, mindkettőnek igazat adsz magadban. Csak nem tudják magukat beleképzelni a másik helyébe.

Manapság az a "szokás", hogy nem teszünk erőfeszítéseket a kapcsolatainkért. "Skippeljük", ahogy az általam annyira utált reklám javasolja. Nem rokoni kapcsolatok esetén ez viszonylag egyszerű. Ha rokoni szálak, pláne testvéri! fűznek össze, akkor már ne annyira. De nem is ez a megoldás! Ragaszkodnunk kellene (minden téren) az elromlott dolgok megjavításához. Egy ésszerű határig.

Lehet, a te esetedben már valóban csak az az út járható, hogy minél kevesebbet érintkezel vele, amit írtam, azt általánosságban gondolom.

2022. szept. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!