Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem írja, kitől mennyi...

Testvérem írja, kitől mennyi pénzt kaptak az esküvőre, a babájuk milyen ajándékokat kap milyen értékben stb. Ti mit gondoltok erről? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Tehát tesóm az esküvője után mondta, hogy kitől mennyi pénzt kapott és ezt mind fel is vezette egy füzetbe. Ha például valakinek esküvője lesz a vendégeik közül, ők ugyanannyit fognak visszaadni. Egyrészt inflációról hallott már? Másrészt nekem eszembe nem jutna ilyesmit felírni és őrizgetni.

Na de ami miatt eldurrant cseppet az agyam. Babájuk született. Fél éves sincs, de elkezdett neki írni egy emlékkönyv szerűséget, amiben feljegyez minden “fontos” dolgot. Például hogy ki látogatta meg és milyen ajándékot hozott. :) Mikor ezt mesélte mondta, hogy beleírta, hogy én voltam az első látogató és alá azt is beírta, hogy nem vittem ajándékot. :) Oké… Ezen kívül közölte, hogy minden karácsonyi, szülinapi és hasonló jellegű ajándékot fel fog oda jegyezni és ha nagyobb lesz a gyerek, oda fogja adni neki a kis emlékkönyvet. Nos én épp pár napja rendeltem Karácsonyra ajándékokat a kicsinek (tudom korai, de sose ajándékoztunk, gyerek se volt a családban és lelkes voltam) és nem garasoskodok, tehát nem emiatt akadtam ki a dolgon. 30 ezerért képes voltam már ajándékot venni. Persze tudom a baba még fel se fogja, mi egyáltalán a Karácsony. De gondoltam a szülei legalább nagyon örülni fognak ezeknek a dolgoknak… Na de ez ami most kiderült, hogy feljegyezzük, ki mit mennyiért hozott… annyira kiakasztott, hogy szívem szerint az életben nem vennék többé semmit és nyugodtan véssék fel csak abba a kis könyvbe, hogy a nagy semmit hoztam. Ti mit gondoltok? Lehet én vagyok a hülye, de én mérges lettem emiatt (neki nem jeleztem amúgy, hogy ez mennyire gáz szerintem).


2022. okt. 12. 14:26
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
87%

Messze áll az én értékrendemtől az ilyesmi, de az ő dolguk, nem foglalkoznék vele.

Ha aszerint nevelik a gyereket, hogy az a fontos hogy kitől milyen tárgyi dolgokat kapott, az is az ő dolguk, bármennyire is nem értek vele egyet.

2022. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van. A tesvered szanalmas, penzkozpontu szarrago bohoc.
2022. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
96%
Vannak ilyen emberek. A gyereket sajnálom, téged meg megértelek. Amit vettél, te dolgod, odaadod-e, de ezentúl én is a minimumot "teljesíteném".
2022. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
92%

Az anyósom anno kiment a temetőbe és felírta, ki mekkora, milyen koszorút hozott.

Most velünk lakik, mert beteg, nemrég meghalt egy rokonuk. Előszedte az 1998-as füzetet, hogy kicsi művirágos...

Mondtam neki, felejtse el, eleve nem veszek művirágos koszorút, másrészt megengedhetünk magunknak egy normálisat.


Vannak olyan emberek, akik szakon tartják az ilyesmit, és ez alapján adnak. Lehet amúgy, hogy nekik van igazuk :(

2022. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
91%
Ekkora szarrágot se hordott még a hátán a föld...😂 és az a gyerek majd felnő és nézegetni fogja a füzetet hogy xy kisautót hozott ajándékba a 3. szülinapján? Szánalmas és nevetséges. Remélem az élet majd jól helyre rakja
2022. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
96%

Fogalmam sincs, ki mennyi pénzt hozott az esküvőnkre. Mindenkinek megköszöntük és egybe betettük egy borítékba.

Jó részüknek én már voltam az esküvőjén, fogalmam nincs, én mennyit adtam nekik anno.


Gyereknek én is vezettem emlékkönyvet. Talapcskájának meg a kezének a lenyomata van benne, mikor kezdett beszélni és mit, mi volt a kedvenc étele picinek, miket játszottak a mamával...

Ezt akarja odaadni a gyereknek, hogy ki hány forintos ajándékot adott neki? Ízléses, tényleg.

2022. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
24%
2, de a kérdező mennyivel jobb, aki már most felhozza, hogy de ő harmincezerért vett ajándékot?
2022. okt. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
7# Nekik nyilván egy szóval se említettem, hogy mennyiért vettem ajándékot. Persze biztos vagyok benne, hogy ki fogják google-n keresni az árát. A 30 ezret a kötekedő kommentelők miatt írtam, akik azzal jönnének, hogy ez biztos azért zavar csak engem, mert szarrágó vagyok.
2022. okt. 12. 15:05
 9/47 anonim ***** válasza:
14%

Pont az ilyenek fogják szóvá tenni, ha kevesebbet kapnak vissza, mint te.

Semmivel nem különb számon tartani, mit kapsz, mint azt, hogy mit adsz

2022. okt. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
93%
Ne szállj be a versengésbe, hátha kikeresik és írják. És akkor mi van? 18 év múlva felkérdez az unokaöcséd, hogy a 0 éves kori karácsonyára miért nem vettél drágább ajándékot? Minek...? A világát nem tudja. Meg amúgy se...
2022. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!