Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem írja, kitől mennyi...

Testvérem írja, kitől mennyi pénzt kaptak az esküvőre, a babájuk milyen ajándékokat kap milyen értékben stb. Ti mit gondoltok erről? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Tehát tesóm az esküvője után mondta, hogy kitől mennyi pénzt kapott és ezt mind fel is vezette egy füzetbe. Ha például valakinek esküvője lesz a vendégeik közül, ők ugyanannyit fognak visszaadni. Egyrészt inflációról hallott már? Másrészt nekem eszembe nem jutna ilyesmit felírni és őrizgetni.

Na de ami miatt eldurrant cseppet az agyam. Babájuk született. Fél éves sincs, de elkezdett neki írni egy emlékkönyv szerűséget, amiben feljegyez minden “fontos” dolgot. Például hogy ki látogatta meg és milyen ajándékot hozott. :) Mikor ezt mesélte mondta, hogy beleírta, hogy én voltam az első látogató és alá azt is beírta, hogy nem vittem ajándékot. :) Oké… Ezen kívül közölte, hogy minden karácsonyi, szülinapi és hasonló jellegű ajándékot fel fog oda jegyezni és ha nagyobb lesz a gyerek, oda fogja adni neki a kis emlékkönyvet. Nos én épp pár napja rendeltem Karácsonyra ajándékokat a kicsinek (tudom korai, de sose ajándékoztunk, gyerek se volt a családban és lelkes voltam) és nem garasoskodok, tehát nem emiatt akadtam ki a dolgon. 30 ezerért képes voltam már ajándékot venni. Persze tudom a baba még fel se fogja, mi egyáltalán a Karácsony. De gondoltam a szülei legalább nagyon örülni fognak ezeknek a dolgoknak… Na de ez ami most kiderült, hogy feljegyezzük, ki mit mennyiért hozott… annyira kiakasztott, hogy szívem szerint az életben nem vennék többé semmit és nyugodtan véssék fel csak abba a kis könyvbe, hogy a nagy semmit hoztam. Ti mit gondoltok? Lehet én vagyok a hülye, de én mérges lettem emiatt (neki nem jeleztem amúgy, hogy ez mennyire gáz szerintem).


2022. okt. 12. 14:26
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
87%

Annyit adsz,amennyit kb ma érhet.De nem hiszem,hogy 40 év külömbséggel fognak esküdni.Azért,mert ha valaki adott nekem 50 ezret a lagziba,meg hozott tortát,süteményt,esetleg húst,akkor én is annyi értékben próbálom visszaadni.Nem 10 ezret lökök oda.Ha nincs pénzem,akkor nem megyek.

Kérdező én odaadnám az ajandekot,legközelebb meg kevesebbért vennék.De en megjegyezném,hogy zakkant egy kicsit.

2022. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem uljetek le és beszéljétek meg, hogy most ünnepélyesen kicseréltek egymással 5 db 20 ezrest, és így mentesültök a következő 30 évben az ajándékozás alól.

Még kockás füzetre se kell költeni, teljesen gazdaságos, és tuti senki nem költ egy fillérrel se többet a másikra :)

2022. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
94%

Hát én eskü tovább vinném ezt a "viccet" - mert ez az. Számlát lefénymásolnám, aláíratnám vele két példányban, és teátrálisan lefűzném egy dossziéba. Esetleg felírnám, hogy milyen márkájú kávét kapok, mennyi cukorral.


Ezt nem viccből írom. Ha így érzi jól magát, csináljuk.

2022. okt. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
97%
Siman nem kell semmit vinni, régen rossz ha ennyire erről szól a dolog.
2022. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
30%
18, de azt az ilyenbe felesleges írni, mikor nem adnak semmit...
2022. okt. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
87%

33, ez nagyon buli!! :)

Kérdező, ne bánd, mikor a kisgyerek 18 lesz majd közli anyuval, most látom, te mindig is hülye voltál, ne mondd, hogy én bolondítalak meg.

2022. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
85%
Tegyél el a gyereknek 50 eurót, minden alkalomra valami lekötésbe, aztán mikor anyutól megkapja a naplót, te add oda neki a betétkönyvet
2022. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
79%

Én szoktam írni kitől mit kaptam és azt is, hogy mit adtam. De mindig csak a tárgy nevét és nem az összeget.

Több okból. Egyrészt, nem veszem meg 26x ugyan azt a parfümöt az illetőnek. Másrészt sokszor belefutottam abba, hogy mi készültünk a másik fél pedig "oh majd bepótoljuk" vagy " jaj nem tudtam, hogy haza jössz ünnepekre anyádhoz?!".

Harmadrészt, azt vettem észre, hogy a jó szívű rokonokkal egyfajta licitbe megy bele az egész és mindig többet és többet próbálnak adni mint mi, ami nekem is kellemetlen és én is próbálnám nekik viszonozni ezt (itt most a tényleg adni akarok és nem a p*** méregetésről van szó), szóval amióta se nem kevesebbet, se nem többet nem adunk vissza beállt egy rendszer, ami mindkét félnek élhető.

2022. okt. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
87%
Az agyam eldobom milyen emberek vannak
2022. okt. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
88%

Engem az a rész akaszt ki, hogy majd odaadja a gyereknek mint valami emlékkönyvet. Elképzelem azt a gyereket, ahogy olvassa: "A nagynéném harmadik születésnapomra csak egy pulóvert adott nekem, így őt most utálni kell."

De komolyan, normális?

2022. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!