Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy reagálnátok erre a...

Hogy reagálnátok erre a helyzetre a helyemben?

Figyelt kérdés

Húgom most lett 19 éves, kb egy fél éve ismerkedett meg egy fiúval, pár hónapja össze is jöttek, de még csak egyszer találkoztunk a sráccal, mert valamiért alig akarta bemutatni.

A srácról annyit tudunk, hogy 26 éves és van egy kislánya, most váltak el a feleségével.

A húgom annyira megzavarodott, vagy nem is tudom, hogy bejelentette, hogy hamarosan elköltözik itthonról a fiúhoz, de már most is együtt fizetik az albérletet.

Teljesen elfordult mindenkitől, az, hogy itthon bármibe beleadjon vagy segítsen eszébe se jut.


Nem tudom más hogy reagálna ilyen esetben, de én nagyon megharagudtam rá, mert nagyon jó testvérek voltunk, itthon is nagyon jó volt a légkör, erre jön valaki és ahelyett, hogy behozná a családba, inkább hátat fordít mindenkinek megint.

A legnagyobb csalódás számomra, hogy ez már másodjára történik meg, az előző párjánál is ugyan ez játszódott le, csak akkor nem akart elköltözni.


Mi a véleményetek erről az egészről? Éltetek meg ti is hasonló szitukat?



2022. nov. 17. 14:02
 1/10 Kései Sirató ***** válasza:
96%

AZ a véleményem, hogy a húgod már nem kisgyerek, szeretne önálló életet élni, mint minden felnőtt. Nincs ezzel semmi gond.

Te inkább azt szeretnéd, ha a srác költözne hozzátok? Ha igen, miért?

Te hány éves vagy?

2022. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagytok ti egy kicsit ratelepedve szerencsetlenre? Valoszinuleg ezert menekul.

De amugy meg nagykoru, azt csinal, amit akar.

2022. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szvicsi ***** válasza:
100%

Ha jó volt a kapcsolat a húgoddal, akkor hívd őt be a szobádba beszélgess vele, hogy mikor hová szeretne költözni, segíts e neki valamit pakolni, és egyebek. Lehet hogy támadod te és a családod is (nem tudom csak feltételezem) sajnos nem mindenki tudja azt elfogadni, hogy a családtag elköltözik olyan valakihez akinek van családja (a fiú+gyermeke még ha fél család akkor család). Ne legyél előítéletes ezzel a kapcsolattal, támogasd szeresd őt bármilyen hülyeséget is csinál, mert ha baj van/lesz akkor csak te leszel neki. Amúgy én már 45f vagyok, de húgom anno csinált ilyen hülyeséget, sőt! A legfontosabb, hogy bármit rosszat is gondolsz, dobd ki és csak a szeretetre gondolj, próbálj megismerkedni az új családjával stb. Az hogy az otthoni költségvetésbe ő nem ad be semmit, hát igen ... de lehet hogy már is akar otthon (nálatok) olyan sokat tartózkodni. E tekintetben se te se szüleid ne bántsátok őt.

Megjegyzem nálam a nagyobbik fiú 24 éves dolgozik, de ő sem ad be semmit a közösbe, persze sosem kérnék tőle, mert nem ezért neveltem őt fel.

Remélem tudtam segíteni. Szép napot

2022. nov. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem teljesen normális, hogy felnőtt életet szeretne élni. Ha jó a kapcsolatuk, akkor miért ne költöznének össze? Ha nem veletek lakik, hanem a párjával, akkor miért adna oda pénzt, ahol nem is lakik???
2022. nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem, mi a probléma?
2022. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Szóval mindenki szerint normális az, hogy megismerek valakit és pár hónap után már oda is költözök hozzá.

A családommal, akikkel addig nagyon jó volt a viszonyom meg megszüntetek minden kapcsolatot és leszarom őket.

Ez mindenki szerint teljesen rendben van.

Köszönöm.

2022. nov. 17. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy szó nem esett arról, hogy megszüntette volna a viszonyt veletek, azt sérelmezted, hogy titeket már nem akar pénzelni
2022. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hadd élje a saját életét.
2022. nov. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:
90%

Nem lehet, hogy csúnyán beszóltatok neki és azért romlott meg veletek a kapcsolata?

Ha igen, lehet ezt rendezni, kérjetek tőle bocsánatot, ha bántó volt a viselkedésetek és nem akarjátok őt teljesen elveszíteni.

2022. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, hogy felnőtt, felnőtt életet akar élni. Itt te mész szembe a forgalommal.
2022. nov. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!