Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egész nap alszik, aztán...

Egész nap alszik, aztán fekszik, alszik aztán nem csinál semmit?

Figyelt kérdés
Báttyám depressziós, szed gyógyszert, de lusta, nem akar semmit csinálni mert duzzog. Azt mondja belezavarok az életébe és elmegy tőlem mindentől a kedve. Elérte, hogy anyám már egy csomó mindent megtiltson nekem, sok mindent nem csinálhatok, mert az úgy a bátyámnak nem jó. Testvéremben alig van vmi, hogy tegyen valamit hogy könnyebb életünk legyen, elvárja hogy anyámtól eltávolodjak és a betegsége mögé bújik. Végignézi ahogy anyám széjjeldolgozza magát mert nem akar, nem tud felelősséget vállalni az életéért. Mellesleg anyám is erőszakos csak ront a helyzeten ahogy földbedöngöli és erőszakos is vele. Mit tehetnék hogy kicsit kividámodjanak és ne csak az önsajnáltatás dőljön belőlük, amikor bátyám is tehetséges, jó a családi háttér. Nem akar talán felnőni, minden érdekli, de nem vállalja be hogy komolyan felvállaljon egy saját életet. Anyám a hibás vajon, depresszióba sodorja a viselkedésével? A társasági élet segíthetne, hogy ne rágódjon a testvérem?

2022. nov. 30. 17:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
16%

Dögleni annyira király miért baj az neked??


Most így töltődik fel a bratyesz ennyi...

2022. dec. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
73%
A depresszió komoly betegség, még ha nem is tűnik annak. Azt írod, hogy jó a családi háttér.. hát inkább azok lesznek depressziósak, ahol ponthogy nem oké valami.
2022. dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem tőled beteg.
2022. dec. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
76%
Azt már leírták előttem, hogy alapvetően magadért felelsz és a magad életéről kell gondoskodnod, úgymint járj pszichológushoz, próbálj családon kívüli kapcsolatokat építeni, amik valóban tartalmasak is. Illetve próbáld meg felépíteni a saját életed, ami segíthet abban, hogy némileg elhatárolódj vagy legalábbis megpróbálj picit távolabb kerülni a családod problémáitól. A szüleiden szerintem nem nagyon tudnál segíteni, persze ez csak az én véleményem. Viszont a bátyádon - amennyiben szeretnél és ő is nyitott feléd - talán tudnál. A depresszió egy betegség, talán más problémákkal is társul és ezt kezelni kell gyógyszerrel, terápiával és mellette fontos vagy nagy segítség, ha az ember egy támogató környezetben él. Szerintem a kérdés alapján a családotok nem ilyen, nem nevezném ezt "jó családi háttérnek". Ugyanakkor rajtad azt érzem, hogy azért mégis érdekel a testvéred sorsa. Nem neked kell megoldanod helyette, nem a te felelősséged, nem kell magad alárendelned neki stb., de ha van rá kapacitásod sokat tudsz neki segíteni már azzal is, ha támogatod őt a kezelésben, illetve testvérként is (pl. beszélgettek, közös programokat szervezel vele). Azért írom ezt mert én is voltam ilyen állapotban és én egyedül egészen biztosan nem tudtam volna kimászni belőle, így évekbe telt mire jött az életembe egy olyan ember, aki mellém állt. A családomra sajnos nem számíthattam, a többi szociális kapcsolatom pedig szépen lassan megszűnt, egyedül maradtam. Ki sem másztam az ágyamból, nem tartottam rendet, nem takarítottam, a személyes higiéniámra sem figyeltem, nem dolgoztam, nem tanultam, nem csináltam semmit egész nap, semmi nem érdekelt, állandóan kimerültnek éreztem magam, értéktelennek tartottam magam, haszontalannak stb. Az ilyen embert a legtöbben egyből lustának titulálják, kényelmesnek, igénytelennek, undorítónak stb., miközben valójában beteg és valószínűleg ő is gyötrelmesen éli meg a mindennapjait, utálja az életét és szeretne változtatni, de nem tud. Emiatt "kell" segíteni.
2022. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
37%
Hová kell a válaszom? Leírtam hogy orvos kell neki. A provokatív válaszokat, nem törlitek csak az enyémet. De legyen igazatok, hadd töltödjön a tesó.
2022. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Én nem törlök válaszokat. 23-ast lepontoztam.
2022. dec. 1. 14:31
 27/28 anonim ***** válasza:
51%

Báttyám?!! Jézus isten!! 😂😂😂😂


Helyesen : bátyám.

2022. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
KöszöNNYük tanárnéni.
2022. dec. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!