Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egész nap alszik, aztán...

Egész nap alszik, aztán fekszik, alszik aztán nem csinál semmit?

Figyelt kérdés
Báttyám depressziós, szed gyógyszert, de lusta, nem akar semmit csinálni mert duzzog. Azt mondja belezavarok az életébe és elmegy tőlem mindentől a kedve. Elérte, hogy anyám már egy csomó mindent megtiltson nekem, sok mindent nem csinálhatok, mert az úgy a bátyámnak nem jó. Testvéremben alig van vmi, hogy tegyen valamit hogy könnyebb életünk legyen, elvárja hogy anyámtól eltávolodjak és a betegsége mögé bújik. Végignézi ahogy anyám széjjeldolgozza magát mert nem akar, nem tud felelősséget vállalni az életéért. Mellesleg anyám is erőszakos csak ront a helyzeten ahogy földbedöngöli és erőszakos is vele. Mit tehetnék hogy kicsit kividámodjanak és ne csak az önsajnáltatás dőljön belőlük, amikor bátyám is tehetséges, jó a családi háttér. Nem akar talán felnőni, minden érdekli, de nem vállalja be hogy komolyan felvállaljon egy saját életet. Anyám a hibás vajon, depresszióba sodorja a viselkedésével? A társasági élet segíthetne, hogy ne rágódjon a testvérem?

2022. nov. 30. 17:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
9%
Jó is ez. Én is csak fekszek, meg nézem ezt a tiktokot, youtube, zenezgetek, rendelem a jó pizzakat, kebabot, ilyenek. Nem megyek én se sehová, jól érzem magam így, hagyd a tesodat, elvezze az életet. Én is akkor megyek csak el, mikor hívnak vhova mulatni, vagy elkerem apám kártyáját azt felruhazkodok jó adidas, nikeba
2022. nov. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy neked ilyen frankó, de nekem a tesóm eléggé problémás, mert úgy tűnik magától semmihez se kezd. Tudom hogy kényelmes neked szórni a pénzt, de Ő nem szórja, erről beszéltem, hogy depressziós. Lehet az egészség kategóriába kellett volna írnom.
2022. nov. 30. 18:05
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem élvezi az életet és nekem is rossz, hogy nem egy egészséges átlagember életét éli.
2022. nov. 30. 18:07
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

Egyes, minden rosszindulat nélkül, nekem testi bajom van,műtétek közt vagyok, amiért "itthon fetrengek", de nemhogy rendelni, hó végén kajára sincs, hogy csinálod?

Amúgy a sok képernyőzgetéstől allergiás kötőhártya gyulladást kaptam, nekem a hócipőm tele ezzel, mennék már 12 órában áruházba inkább, jó egy darabig a lustálkodás, persze, de van egy határ, kényszerből rémes. És lehet hogy ez már így marad(: én meg ettől vagyok depressziós, mintha börtönbe zártak volna.

Kérdező, anyuddal ezt próbáld meg megbeszélni, így őszintén, ahogy feltetted a kérdést. Bátyádat pedig próbáld ebből kimozdítani, ha annyira nem súlyos, hívd el programozni. Egy jó séta, kirándulás is elég kezdetnek vagy bármi, amit szeretett régen(kiállítás, koncert..).

Amúgy megmutathatod neki, milyen a másik oldal, lehet tortenik vele is valami, amitől ágyhoz kötött lesz tartósan vagy örökre. Minden percet ki kell használni, amíg fizikailag egészséges. A sport amúgy is segítene a depresszióján, biztos van amelyik érdekli.

2022. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező egy valakiért tartozol felelősséggel a fent említett személyek közül: saját magadért. A testvéred,ha nem akar meggyógyulni, nem fog. Édeasanyád ha nem akar megváltozni, nem fog. Lehetsz te kisebb istenség sem, akkor sem teheted az ő életüket jobbá helyettük. Viszont a próbálkozásba belebetegedhetsz magad is.

Ne akarj olyanokért felelősséget vállalni, akikért nem tartozol azzal. Olyanokon segíteni, akik nem akarják, hogy segítsenek rajtuk. Mindenki a saját sorsa kovácsa. Hiába dobsz mentőövet, ha a mésik nem kapaszkodik bele, csak nézheted, ahogy fuldoklik. Inkább mentsd magad. Egy ilyen környezetben nem lehet jó neked sem. Te hogy vagy? Neked milyen lehetőségeid vannak?

Egy olyan veremből pláne nem fogod tudni kihúzni őket, amelyben félig magad is benne csücsülsz.

2022. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
45%

Mennyi idősek vagytok? Én azt nem engedném (már gyerekként sem), hogy valaki ne tanuljon, ne dolgozzon és csak tengjen-lengjen (ez még nyugdíjasként sem szerencsés, kell legyen valami, ami miatt felkel az ember... fokozottan igaz ez gyerekekre és a felnőttekre...

Menjen el dolgozni... bármit, tényleg... így lesz egy napirendje, lesz miért felkelnie időben reggel, és lesz oka lefeküdni időben este,... és fogja értékelni majd azt, hogy lesz a korának megfelelő mennyiségű szabadsága, amin meg azt csinál, amit akar...


A család körüli házimunkából is igenis kivehetné a részét. Nem sántul bele, ha leviszi a szemetet, ha felporszívózik, stb. ehhez különösebb tudás sem kell.A szemétlevitel 2-3 perc, a porszívózás is megvan egy egy kislakásban akár félóra alatt is, de egy átlag házban sem több, mint max. 2 óra.

2022. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
39%
Hany evesek vagytok...
2022. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
9%
Vedd rá hogy menjen el egy triptizbárba....
2022. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Annyira depressziós, semmi kedve semmihez, hogy anyukám már napok óta kéri hogy takarítson ki és nem csinálja. Rendet sem rak, inkább csak hagyja hogy gyűljön a szemét.

Egszerűen semmit nem akar.

5-ös mondjuk oké vagyok, tudnék dolgokat mondani, hogy miért nem vagyok tökéletes, de nem is ez a lényeg most. Nem kell kifejezetten menteni, depressziós a hangulat, de nem feltétlen süllyedek bele. A bajom hogy egy testvérem van, aki sajnáltatja magát, kényszeres, depressziós, anyám idegeit meg felőrli. Szeretem őket és rossz hogy úgyérzem nem számíthatok rájuk. Nem csak így érzem, hanem nemnagyon. Azért ez nem igaz, mert ha a másik nem kattant, akkor azért fel tudod dobni a hangulatát, tudsz kedveskedni vagy segíteni vmit, de neki nem tudok. Mindenkitől meg akar szabadulni, apámékkal is ezt tette, mert van szüleimben egy erőszakosság, amit nem tud kezelni. Túl sok a támadás a részükről és ő inkább ilyen szenteskedő, dehát nyilván nem lehet úgy élni a mai világban, mint egy mesében, az hogy vannak dolgok amik lemondással járnak, hogy néha szerepet kell játszani, vagy egyáltalán munka van. És ha úgy gondolja hogy nem az ő feladata vmi tényleg elhiszi, hogy úgy élhet, hogy egésznap fekszik a nappaliban engem meg eldirigál, hogy mit csinálhatok. Vszínű túlzottan el lett kényeztetve, kicsit agresszív is....és szüleim nem meryek fellépni ellene. Ez a vermes példa jól hangzik. Vannak lehetőségeim, csak nagyon fáj hogy ilyen, pszichologust fogok keresni, mert itthon nem tudjuk megbeszélni úgy tűnik.

2022. nov. 30. 22:17
 10/28 anonim ***** válasza:
5%
Ha felbptt ki kell rakni aztán akkor kénytelen lesz valamit csinalni.
2022. nov. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!