Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha a kistesóm...

Mit tegyek ha a kistesóm beállítja magát bántalmazottnak és én iszom meg a levét?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek. Vagyok én, a legidősebb, van egy pár évvel fiatalabb öcsém, és a legkisebb az 6 évvel fiatalabb nálam. A legkisebbel lenne néhány gondom. Már egészen picikorába volt már több félreértés, legnagyobb az, amikor elhagyta az egyik kedvenc plüssét. Arra áldoztam majdnem az egész balatoni nyaralásom, hogy keressem, amíg ő szorakozik (mer ő "olyan szomorú volt hogy nem bírta keresni"). Bejártam majdnem az egész strandot, kerestem a vízbe is, feltúrtam a kertet, meg úgy az egész házat mert mindenhová magával viszi. Meg is találtam, egy ruhásszerkény mélyén (biztos bújócskánál hagyta ott), és nagy örömmel rohantam oda hozzá hogy meglett. Ő is nagyon örült közbe nézett valami műsort, amibe a nagyobbik gyerek szépen szólva nem valami kedves a tesójával, és a műsor hatására az merült fel a fejébe, hogy mivan, ha szándékosan dugtam el a plüsst. Azért gondoljatok bele, ha ti ezt csinálnátok (bár szerintem senki se csinál ilyen bugyuta dolgot) de ha mégis, akkor csaknem az egész nyarát játszaná meg, ahogy én se, szóval már alapból hülyeség ez a feltételezés. Meg is kérdezte tőlem, én persze tiltakoztam, de sajna meghallották a szüleim a beszélgetést, és elhitték a kicsi feltételezését. Engem megbüntettek, őt meg megjutalmazták amiért "erős volt". Ezután azt találta ki a buta kis fejecskéjébe hogy ez még hasznára lehet.

Évekig ezt csinálta, mindenféle témába, már odáig fajult, hogy "tőlem még enni se tud" de persze amikor nincs témába a dolog, úgy habzsol a kölyök, mintha nem lenne holnap. A szüleim meg hogy miattam sovány, holott az egész családunk vékony alkatú. Ma épp a középső tesómmal beszéltem valami belsős poénról amit csak mi értünk, amikor odajött, és mézes-mázosan megszólalt hogy "Ne veszekedjetek". Megkérdeztem kedvesen tőle hogy mit szól bele abba amiről fogalma sincs hogy mi az, meg eleve semmi köze hozzá, erre amikor észrevette anyát, elkezdett síró arcot vágva vigyázba állni, mintha én szidnám. Az a vicc, hogy simogattam közbe, meg meg is öleltem, és tök halkan és nyugodtam beszéltem hozzá. De persze, nem sírt, és 10 másodperc múlva már vigyorogva zabálta a Mikulás csokit, nézve hogy engem csesznek le.


Már nagyon ki vannak rám élezve a szüleim miatta és ez nem korrekt.


Nem értem ezeket a kisgyerekeket :(



#kistestvér #álszentség #Álbántalmazás #Győlölködés
2022. dec. 5. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid kretének. Ha ők nem pikkelnének rád, már régen leszokott volna erről.
2022. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert mindig a kicsi a szülők kedvence, és ő ezt tudatosan kihasználja.
2022. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Ez gyakori, a gyerekeim között is megtörtént. Akkor derült ki amikor teljesen lebukott a lányom, hogy a bátyja a közelében sem volt. Ahogy megtörtént a tesóim között is, ott is mindig a nagyobbat hibáztatták a kisebb panaszkodása miatt. velem nem így volt, én tényleg megetettem a húgomat hintőporral, meg tényleg mindig leráztam és otthagytuk a barátaimmal valahol a játszótéren, mert nem akartuk hogy ő is velünk játsszon.

A lényeg: vagy vedd fel videóra ami történik vagy szándékosan teremts olyan helyzetet amikor tuti lebukik. Ha a szüleid konkrétan látják, hogy nem igaz amit állít, onnantól már jobb lesz a helyzet.

nem kell többet belelátni mint ami valóban ott van. kirekesztve érzi magát mert ő a kisebb és ezzel próbál magának többlet figyelmet, elismerést szerezni és egyben csökkenteni azt amit más, a testvér kap.

Majd kinövi.

2022. dec. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

hány évesek vagytok? az se mindegy


amit az előző válaszoló mond, a videó nagyon jó 5let,habár elég valószínű, hogy „megutál”, de azt csak elnövi és belátja, hogy gáz volt😄

2022. dec. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én 16 vagyok, középső 13 legkisebb pedig 10
2022. dec. 5. 21:35
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Ilyenkor van az, hogy anyuci pici kedvence az a gyerek, aki mindent meg fog kapni, a többi gyerekét elmarja maga mellől, majd eltelik sok sok év, és mikor már nem lesz önellátó, akkor be akar költözni a kedvenchez, aki élből elutasítja, ezért beköltözik valamelyik másik gyerekéhez, és annak az életét teszi tönkre.
2022. dec. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Négyes ha megverném, akkor rögtön visítana és akkor engem vernének meg a szüleim szóval ez sajnos kilőle :(
2022. dec. 5. 21:59
 8/15 A kérdező kommentje:
Odajött most hozzám sírva hogy megbánta amit a mai napon művelt. Mondtam neki hogy elnézem, ha befejezi ezt a viselkedést. Megígérte. Csak el ne felejtse🙏
2022. dec. 5. 22:09
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Köztünk is 6 év van a húgommal, a helyzet ugyanez volt. Én párszor jól megvertem, a haját is megtéptem. Leszokott az árulkodásról, mert tudta, hogy akkor megint kapni fog, ha ketten leszünk.
2022. dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most jött oda anyám hozzám hogy azt mondta hogy most bocsánatot fog kérni hogy ne témázzak a rosszaságán. Kétszínű a gyerek :(
2022. dec. 5. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!