Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha a kistesóm...

Mit tegyek ha a kistesóm beállítja magát bántalmazottnak és én iszom meg a levét?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek. Vagyok én, a legidősebb, van egy pár évvel fiatalabb öcsém, és a legkisebb az 6 évvel fiatalabb nálam. A legkisebbel lenne néhány gondom. Már egészen picikorába volt már több félreértés, legnagyobb az, amikor elhagyta az egyik kedvenc plüssét. Arra áldoztam majdnem az egész balatoni nyaralásom, hogy keressem, amíg ő szorakozik (mer ő "olyan szomorú volt hogy nem bírta keresni"). Bejártam majdnem az egész strandot, kerestem a vízbe is, feltúrtam a kertet, meg úgy az egész házat mert mindenhová magával viszi. Meg is találtam, egy ruhásszerkény mélyén (biztos bújócskánál hagyta ott), és nagy örömmel rohantam oda hozzá hogy meglett. Ő is nagyon örült közbe nézett valami műsort, amibe a nagyobbik gyerek szépen szólva nem valami kedves a tesójával, és a műsor hatására az merült fel a fejébe, hogy mivan, ha szándékosan dugtam el a plüsst. Azért gondoljatok bele, ha ti ezt csinálnátok (bár szerintem senki se csinál ilyen bugyuta dolgot) de ha mégis, akkor csaknem az egész nyarát játszaná meg, ahogy én se, szóval már alapból hülyeség ez a feltételezés. Meg is kérdezte tőlem, én persze tiltakoztam, de sajna meghallották a szüleim a beszélgetést, és elhitték a kicsi feltételezését. Engem megbüntettek, őt meg megjutalmazták amiért "erős volt". Ezután azt találta ki a buta kis fejecskéjébe hogy ez még hasznára lehet.

Évekig ezt csinálta, mindenféle témába, már odáig fajult, hogy "tőlem még enni se tud" de persze amikor nincs témába a dolog, úgy habzsol a kölyök, mintha nem lenne holnap. A szüleim meg hogy miattam sovány, holott az egész családunk vékony alkatú. Ma épp a középső tesómmal beszéltem valami belsős poénról amit csak mi értünk, amikor odajött, és mézes-mázosan megszólalt hogy "Ne veszekedjetek". Megkérdeztem kedvesen tőle hogy mit szól bele abba amiről fogalma sincs hogy mi az, meg eleve semmi köze hozzá, erre amikor észrevette anyát, elkezdett síró arcot vágva vigyázba állni, mintha én szidnám. Az a vicc, hogy simogattam közbe, meg meg is öleltem, és tök halkan és nyugodtam beszéltem hozzá. De persze, nem sírt, és 10 másodperc múlva már vigyorogva zabálta a Mikulás csokit, nézve hogy engem csesznek le.


Már nagyon ki vannak rám élezve a szüleim miatta és ez nem korrekt.


Nem értem ezeket a kisgyerekeket :(



#kistestvér #álszentség #Álbántalmazás #Győlölködés
2022. dec. 5. 20:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%
Megverni azért nem kéen.
2022. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom. Tanácstalan vagyok.
2022. dec. 5. 22:31
 13/15 anonim ***** válasza:
88%
Nehéz az idősebbnek, mert ha sérelem éri kell vki akit lehet hibáztatni. Talán egy vagy két ilyen volt. Pl megtalicskáztatott a báttyám, lecsúszott a térdem a banyatankrol és felreszelte a beton. Persze hogy Ő volt a hibás, mert bőgtem, mentem vigasztalásért. Persze az eszembe se jutott neki milyen rossz lehet, pedig csak jáccani akartuunk. De a szülőknél is felmerülhet hogy hibáztatnak egy gyereket, ha nem tudják tesók között ez hogy megy. Erről jut eszembe, hogy a szüleim lehet hogy több mindenért is őt hibáztatták ez nem helyes.
2022. dec. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is ez volt, de én egy idő után ignoráltam őt.


Pont nem érdekelt, hogy valamit kérni szeretne tőlem, elvonultam a szobámba, és ennyi.

Ha enni akar, készít magának, a leckét valahogy megoldja egyedül, stb.


Amíg minden szrt rám ken, amíg miatta folyamatosan veszekednek velem, ő meg közben a hátuk mögött nevet a markába, meg direkt gúnyolódik, majd sír, hogy bántom (hozzá sem értem)... akkor majd megoldja magának a problémáit.


14-15 éves koráig ez ment. Akkora elnőtte - viszont 10 év szmétkedés alatt elérte, hogy ne bízzak benne.

Semmilyen a kapcsolatunk. Ő próbált nyitni, de kösz, nem. Épp elég szidást kaptam miatta, és erre a kora sem lehetett mentség, mert 8-9 évesen már direkt csinálta a műbalhét.


Az idősebbik testvéremmel jó a viszony, a kisebbikkel maximum udvariassági.

2022. dec. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is a szintén 6 évvel fiatalabb (és szintén elkényeztetett) öcsém kamumártírkodott a kontómra. Pechére engem minden piszlicsáré dologért megvertek a szüleim szóval pár veréssel több vagy kevesebb nem oszt vagy szoroz alapon olykor levertem azért őt. Ő viszont igencsak puding volt és rosszabbul viselte a kevés helyrepofozást mint én a szülői gőzleeresztést szal ezen egyéni skillek révén végülis ő jött ki rosszabbul mígnem elment a kedve a genyózástól
2022. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!