Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szülinapomra kaptam egy...

Szülinapomra kaptam egy kabátot tesóméktól, ami nem igazán az én stílusom, viszont nem szeretném megsérteni őket. Mi tévő legyek? Többi lent...

Figyelt kérdés

Anyukánktól származott az ajándék ötlete, ő ugyanis eléggé fázós típus, és ezt elég erősen rámvetíti, pedig nem vagyok egy fagyosszent. Egyébként télen egy ehhez hasonló kabátot hordok, ami anyum szerint persze "tavaszi kabát": [link]

Úgyhogy tesómmal és a barátnőjével szervezkedve kitalálta, hogy itt az ideje hogy egy "rendes" télikabátot hordjak, amiben nem fogok fagyoskodni. Mivel Németországban élnek, elküldte nekik a méreteimet, és külföldön vettek nekem egy kabátot, amit most kaptam meg tőlük ahogy hazajöttek az ünnepekre. Ez lenne az: [link]

Elismerem hogy vannak előnyei, pl mivel nagyon vastag baromi meleg, és nem kell nagyon aláöltözni, és mivel állógalléros teljesen becipzárazva nagyon jól védi a nyakamat, és még a színét sem utálom, de nem vagyok egy nagy pufikabát rajongó, nehézkesnek érzem magam benne, mint egy Michelin baba, ráadásul nekem túl hosszú fazon, majdnem térd alatt ér. Tesómék most hetekig itthon lesznek, csomó közös programot terveztünk, és nem akarom megsérteni őket, de nem akarok mindenhova, karácsonyi vásárba, kirándulni stb ebben menni a kövi 3 hétben. Szerintetek mitévő legyek?



2022. dec. 18. 20:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

1. Ez egy rohadt jó télikabát.

2. Miért kellene csak ezt hordanod?

2022. dec. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Pl. add nekem a kabátot!
2022. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
21%

Pont felmelegedés jön... Megértelek, nekem is olyan kabátom van, ami oltári meleg és néha nehéz alá felöltözni, főleg ha kocsizás vagy buszozás is van. Olyankor a vékonyabbat veszem fel.

Plusz nekem se a stílusom, alaktalan, unalmas, amit kaptál. Nekem legalább fekete és modern formás.

Vegyél fel egy hosszú ujjú vékony pólót és akkor hátha nem lesz vészes a kabátban. Csak nem fogtok minden nap kint lenni.

2022. dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Egyszer felveszed, aztán közlöd velük hogy túl meleg most.
2022. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Szintén nem fázósként mondom, én ebben megsülnék. Azt csinálnám, hogy párszor felvenném, aztán betenném a szekrénybe, álljon ott.

Értékelem a jó szándékot, de elég nagy hülyeség úgy ajándékot adni, hogy tudható, mit szeretsz, de csakazértis az ő elképzelésüknek kell érvényesülni, mert ők "jobban tudják".

2022. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is tetszik a kabát, de ez én vagyok. Attól neked nem fog jobban. 🙂

Kellemetlen helyzet. Igazából a külsővel kapcsolatos ajándékot én kissé határsértőnek, kontrollálásnak tartom. Hiszen, hacsak nem vagy egy test egy lélek valakivel, nem tudhatja mi tetszik neked. És ugye ilyenkor a saját ízlése szerint választ.

Vagytok olyan kapcsolatban, hogy megmondod őszintén, hogy nem a te stílusod, így el fogod adni? Az árából veszel olyat, ami tetszik.

Nekem van annyi önreflexióm, hogy simán megmondjam, és nem foglalkozzak azzal, hogy ki sértődik meg, amikor igazából nekem lenne jogom hozzá.

Ha neked nincs, akkor megpróbálhatod feldobni pár kiegészítővel, bojtos sapival, sállal, egy magasított, de még kényelmes csizmával, táskával. Stb. Nézz meg vele pár szettet.

Vagy ha nagyon nem lehet velük kooperálni, akkor ha hazautaztak, egyszerűen eladod.

2022. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Tedd be a szekrénybe, és mond azt, hogy azért nem hordod, mert sajnálod. Vigyázol rá, csak úgy bárhova nem veszed fel, kiégetik, kiszakítják, meg leöntik!
2022. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Most kene tudtukra adni hogy nem fogod hordani mert nem tetszik es legkozelebb azt vegyek meg es olyan markajut amit kersz toluk vagy pedig ajandekutalvany. Ha most csalodnak, az a jo. Tobbet nem fog eszukbe kidobni a penzuk.
2022. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Én nem mondanám azt, hogy azért nem hordom, mert sajnálom. Azért nem hordom, mert túl meleg. Pont.

A vékony hosszú ujjú pólós aláöltözést ki lehet próbálni, bár szerintem sokkal előnyösebb a réteges öltözés. Ha pl. bemennek valahová, ahol melegebb van, levenné a vastag kabátot, de lehet, hogy a póló önmagában már túl kevés. Én úgy szeretek öltözni télen, hogy egy vékony rövidujjú póló, egy felső (vagy ha hidegebb van, akkor pulóver) és egy átlagos vastagságú vagy vékonyabb télikabát. Így minden hőmérsékletre megvan a megfelelő kombináció. Az ilyen Szibériába való télikabátokat én sem szeretem, túl melegek.

Persze ha valaki fázós, annak jó. Van pl. olyan ismerősöm, aki már szeptemberben előveszi a vékony télikabátot. Neki így jó, az érthető. De ha valakinek nincs igénye az ilyen meleg holmikra, vékonyabb kabátban szeret járni és nem fázik benne, annak miért kell direkt ilyen extra meleget venni?

2022. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%

Nekem sem tetszik, az ilyen csillogós cuccoknak nagyon gagyi hatásuk van, meg ez az anyag prolis… Hiába esetleg drága egy ilyen kabát.


Nekem sokkal jobban tetszik valami ilyesmi egy nőn:

[link]


Szerintem mondd el az igazat… Hátha még vissza tudják váltani, vagy odaadni olyannak, akinek tetszik. Persze tedd hozzá, hogy a gesztust értékeled…


Ha nem lehet őszintén beszélni velük, akkor az sajnos azt jelenti, hogy nem elég jó a kapcsolatotok.


24/f

2022. dec. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!