Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnèk az öcsèmèrt?

Mit tehetnèk az öcsèmèrt?

Figyelt kérdés

Az alapszitu:

Anya, apa elvált 6 èvvel ezelőt. Családiház anyumè lett, apa nem fizet családit cserèbe, apa nagyanyámhoz költözött. Öcsèm anyumnál (13 èves) èn összeköltöztem a (mamár) menyasszonyommal.


Válás: Anyu mecsalta aput, apu megbocsáltott, anyu elkezdett kikacsintgatni 10 èv után (nem tudom volt e 2. Megcsalás) apu elinte fèltèkeny volt, majd eut anyum zokon vette, ès beadták a válást.


Viszony: Anya utálja aput, apu titokban szerelmes anyuba, nagyi utálja anyum.



Na most a gond: Anya sokat vitázik öcsèmmel. Nem szent az öcsèm, de nem is rosz gyerek. Sajâtos a felfogása.Erkölcsös, amit ígèr megtartja, tanulèkony, önfejű, de tanul a hibályából is, ès felválalja ha valami rosszat tesz.

Amikor vitatkoznak akkor anyu ott køtt ki, "hogy olyan vagy mint az apád" öcsèm felkapja a vizet, elmegy apánkhoz. Ha otthon van, nincs semmi gond. Ha nincs, akkor azt hallgatja mamánktól, hogy anya hogyan semmizte ki aput, felkapja a vizet ès az utcán köt ki. A jegyei romlottak, bukdácsol, magatartása harmat gyenge, elzüllött, rosz társaság, rendőrsègi ügyek. Nem tudom mi a megoldás, de nem akarom az öcsèmet elveszteni....


2023. jan. 16. 13:22
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Mond neki hogy te mellette vagy. Mondd neki hogy minden rendben lesz. Segíts neki. Mond az öcsédnek hogy nálad bármikor lehet. Te a családja vagy bármikor számíthat rád.
2023. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Befogadjatok a menyasszonyoddal, mast nem tudsz tenni.
2023. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Fogadjátok be. Mi nem ilyen okokból, de a párom tesójával lakunk, tök jó tud lenni.
2023. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2# nem azzal lenne itt a problèma, hogy anyum mit gondolna erről, mert simán szembe megyek vel, mert nem nagyon èrdekel. De jogilag ez nem tudom menyire ütnèm meg a bokám... Amin gondolkoztam, hogy kapna egy kulcsot, ha nem lennènk otthon, viszont fel kellene hívnia.... (nehogy ránk nyisson... Am csalàdalapítás közben....)
2023. jan. 16. 13:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a legközelebbi szoc.munkástól, gyámostól meg tudod kérdezni, hogy kerülhet hozzád, anélkül, hogy jogi buktatókba botlanál.

Én is a hozzátok cuccoltatást javasolnám, mert a leírtak alapján értelmesnek tűnik, akivel meg lehet a dolgokat beszélni, tehát valszeg nem leszel az ofőjénél visszajáró vendég fogadó órákon.

2023. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt azèrt nem mondanám😒 megcsinálja a maga kis stiklijèt, annyi, hogy ő fel is válalja... Ott a válásnál megszaporodtak, 1 nagyobb ügye volt (vèletlen kilőtt csúzlival egy szèlvèdőt, mondjuk ott se szaladt el) azonkívül mindig ilyen kis apróságokèrt kapott figyelmeztetőtt.... Nem volt kèsz a házia, ezt-azt itthon hagyott, "feleselèsèrt" mikor úgy gondolta, hogy neki van igaza, vagy valami jogtalan akkor beleállt az igazába... "Tüntesès" gyanánt elhagyta a termet meg ilyek... De ez megint az önfejűsège...
2023. jan. 16. 14:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, az már egy jó pont, ha felvállalja. Viszont le kell ülni beszélni vele, hogy csak akkor jöhet hozzátok, ha takarékra teszi magát, mert Ti már szeretnétek saját családot és meg kell tanulnia alkalmazkodni egy minimálisan.
2023. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, ezzel egyetèrtek. Most mèg azon gondolkozok, hogy lehet ezeket azèrt (is) csinálta, hogy èszrevegyèk... Lehet rosz a fogalmazásom, de hogy mindig hasonlították valakihez... Olyan vagy mint az apád, vagy mièrt nem lehetsz olyan mint a bátyâd, persze a bátyád.... Ès hogy sosem kapot elismerèst az èrdemeièr. Tehát ha valami jót tett, bármit, mindegy mit, akkor az olyan termèszetes volt, vagy nem volt akkor se olyan jó... Nem mondák, hogy jaj de ügyes voltál... Ès mivel ez nem volt meg, ezèrt maradtak ezek a sticklik, ezek a "rosszalkodások" mert akkor èszrevettèk őt... Meg persze belevittèk, meg magakarta csinálni.... Mondjuk ez pszichológia, ilyenekhez nem nagyon èrtek.....
2023. jan. 16. 14:57
 9/11 A kérdező kommentje:
Ehhez mèg azt írnàm, hogy ugyúgy kezelik őt, mint engem... De kün világ vagyunk. Èn szorgalmas, türelmes ember voltam, ő inkább türelmetlen, de tehetsèges... Ès pont ezèrt kellene (akár anyámnak) elfelejtenie ezt, hogy bârkihez hasonlítsák, mert ő egyedi... Teljesen máskèpp làt dolgokat... Meg èn elmèlet ember vagyok, ő meg (sztem) gyakorlatias
2023. jan. 16. 15:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg az öcsédnek hogy hozzátok bármikor mehet és te támogatod őt
2023. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!