Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnénk ilyen helyzetben?

Mit tehetnénk ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy van egy 13 éves hugom,és lassan nem tudom mit tehetnék hogy jobb legyen neki. 5-6 éves kora óta dadog. Nem annyira durván hogy ne lehessen érteni,amit mond. De sajnos eléggé észre vehető,és ezt ő is tudja éppen ezért inkább ha teheti nem beszél. Még családi körben sem. Például: Ülünk a családi ebéden mamáéknál. Valaki megdicséri hogy milyen szép lett a haja csak mosolyogva bólint egyet. Ha pedig valamiről kérdeznek ami a nyaraláson történt nem meséli el,hanem azt mondja az is jó volt majd rám néz,hogy meséljem tovább. Engem nem zavar mert nagyon szeretek túl sokat beszélni, de ez nem mehet mindig. Iskolába el sem tudom képzelni milyen társasági élete lehet,mert én folyamatosan csak 1 barátnőjét látom vele. Nagyon aggódom miatta, hisz ha jól hallottam egy tegnapi beszélgetést anya és apa között,nekik elmondta hogy a suliban a tanárok piszkálják és hogy már ők se tudják mit csináljanak hisz látszik rajta hogy nem érzi így jól magát. logopédusnál már járt,de eddig egy sem segített sőt általában akkor rosszabb is volt. Emlékszem hogy volt mikor nekem se mesélt el semmit csak leírta egy papírra és megmutatta,de ez így nem mehet tovább. Két év és középsuliba kerül ahol ha így viselkedik nem lesz jó neki. Szerintetek mit tehetnénk érte?

2018. szept. 1. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Vigyétek el pszichológushoz,a szakember kifogja deríteni,hogy miért szorong,és ezáltal feltárja a dadogás okát is.
2018. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Pszichológus, logopédus eddig még nem jutott eszetekbe?


Talán... nem sajnálgatni kell, ha KIDERÍTENI, miért dadog, és KEZELNI.

2018. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorban mikor és hogy alakult ki a dadogás? Ki tud alakulni pszichés okok miatt, pl. valami feszültség van a gyerek körül, amit a gyerek még nem ért. Azt, hogy ezesetben meg is marad -e, nem tudom.

Példát láttam már ilyenre.


Pszichológus, logopédus remélem tud segíteni.

2018. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendszeresen jár pszichológushoz már egy éve más problémák miatt is. És eddig 5 logopédusnál volt,de egy se segített. Vagyis, ilyenkor csak még jobban elkezdett dadogni vagy már a logopédushoz se beszélt. :/
2018. szept. 1. 10:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Különféle fórumokon kellene keresni olyan szakembert a közelben, akit nagyon sokan ajánlanak.
2018. szept. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előbb a szorongáson kell segíteni, aztán a dadogáson. Addig kell szakembert keresni, amíg valamelyikük beválik. Nem szabad legyinteni, hogy már öt logopédusnál volt, úgysem tud senki segíteni. Vegyétek fel a kapcsolatot hasonló cipőben járó gyerekek szüleivel, kérdezzétek meg tőlük, ők kit és mit ajánlanak. Sokszor nem lehet a dadogást teljesen elhagyni, de nagyon sokat lehet alakítani rajta, egy jó szakember segítségével és némi szerencsével a húgodnak felnőttkorára már csak néhány szavat, kifejezést kell majd kerülnie, ha nem szeretné, hogy mások észrevegyék a dadogást.
2018. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,sokat segítettek. Most újra elkezdtünk keresgélni. De addig nem szólunk neki míg nem találunk egy sokak által ajánlott szakembert. Azt kihagytam hogy csak magyarul nem igazán akar megszólalni,mert ha olyan rokonokkal beszél Thaiul fel mer szólalni. És ezt sem igazán értem hiszen az meg egy nagyon nehéz nyelv.
2018. szept. 1. 11:44
 8/8 anonim válasza:
Én is dadogom, de igyekszek átsiklani felette, nem veszek tudomást róla, a lényeg hogy ne stresszeljen rá mert az a legrosszabb, viselkedj lazán magabiztosan és a légzésére figyeljen!
2018. okt. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!