Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsém 4 tantárgyból áll...

Öcsém 4 tantárgyból áll bukásra. Mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés

Öcsém 4 tantárgyból áll bukásra. Mit tehetnék vele?

Hiába ajánlom fel a segítségemet, nem érdekli. Anyámék csak mondják neki, semmi változás nincs. Mivel lehetne motiválni? 14 éves lesz.



2023. jan. 17. 17:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/121 anonim válasza:
62%
Ilyen hozzáállásal egy tróger lesz az öcsédből.
2023. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/121 anonim válasza:
97%

Leírom az én történetemet..

Én 5-ből buktam meg gimiben, lusta voltam és nem érdekelt semmi. Nem tudtam beilleszkedni gimiben, az ofi nem volt a legjobb. Aztán új osztályba kerültem és elkezdtem tanulni.

Mikor 1-1 tárgyból jobb jegyet kaptam (négyes, ötös) akkor az nagyon tetszett. Büszke voltam magamra és így motivált lettem.

A végén az érettségim is egész jó lett (magyarból és bioszból nekem lett a legjobb a suliban pedig nem egy gyenge suli volt)

Jelenleg pedig a Pázmányon csinálom a mesterképzést jó átlaggal.:)

Így visszagondolva már szégyenlem, hogy ez történt. De minden okkal történik, lehet ha akkor nem bukok meg és nem kerülök új osztályba akkor ma nem tanulok egyetemen.


Egyébként szerintem az kell, hogy siker érje. Hátha kicsit meghozná a kedvét ha kapna egy-két jó jegyet. Minden segítséget elutasít?

2023. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/121 anonim ***** válasza:
26%
Nyáron kemény fizikai diákmunkára kellene küldeni. Akkor meg fogja látni, hogy van haszna a tanulásnak.
2023. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/121 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes, az ilyen eseteknél soha, senkinek nem jut eszébe hogy nem megmotiválni, bsztatni kell vagy épp elmagyarázni a matekot, hanem megnézni hogy mi áll a probléma hátterében. Megnézmi hogy hogy van szerencsétlen gyerek. Természetes, hogy kamasz korban nem a tanulás az elsődleges prioritás, és ront valamennyit. De ha folyamatosan bukdácsol, ÚGY HOGY EDDIG NEM TETTE (azaz nincsen semmilyen diagnosztizálni való tanulási nehézsége), vagy rohamosan romlik a helyzet akkor érdemes belenézni a gyerek lelkébe. Hogy érzni magát a suliban? Bántják? Be tudott illeszkedni? Mi a helyzet otthon? Harmonikus, érzelmileg támogató, szerető családja van neki? Sokszor a gyerek a család tükre, még akkor is ha 14 éves.

Ne matekot magyarázz neki és motiválni próbáld (ami az ő szembében bszogatás), hanem kérdezd meg hogy hogy van.

(+ Megjegyzés: a "ha nem tanulsz kukás leszel" típusú hegyibeszédekkel nem értek semmit, ilyen korban még nem fogják fel a súlyát, úgy vannak vele hogy majd lesz valahogy, haggyámá)

2023. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/121 anonim ***** válasza:
87%

Mi az oka?

Tanulási zavar?

Motiváció hiánya?

Sokat betegeskedik?

Vagy más?


Így nem lehet segíteni, hogy az okot sem tudod. Hagyd a szüleidre.

2023. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/121 anonim ***** válasza:
20%
Persze, persze. Minden lusta, leszarom kölök meg nem értett lélek. Az van, hogy a semmiért megkapnak mindent, semmiért nem kell küzdeniük -és elég sok nem is teszi, semmilyen területen. Lusta, és kész, mert nincs oka szorgalmasnak lenni , hisz kinyalják a popójárt mert méltóztatik létezni.
2023. jan. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/121 anonim ***** válasza:
92%
Én is szar tanuló voltam. Egész nap gépeztem, de középiskolában összeszedtem magam.
2023. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/121 anonim ***** válasza:
99%

Kérdező: tényleg lehet hogy lelkileg van vele valami, ha egyébként a képességei lehetővé tennék a jó tanulmányi eredményt.

Iskolapszichológushoz tud fordulni?

2023. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/121 anonim ***** válasza:
16%
Egyszerű, nyáron dolgoznia kellene, így megértené, hogy mi értelme van a tanulásnak.
2023. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/121 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem motiválni semmivel sem lehet. Ha nem akar, akkor nem fog tanulni. Csinálhattok ti bármit.
2023. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!