Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az nagyon nagy baj, hogy a...

Az nagyon nagy baj, hogy a testvérem alig tud magyarul?

Figyelt kérdés
3 éves, angolul jobban tud beszélni

2023. jan. 24. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Ha angliaba laktok, ez szerintem inkabb elony. Neked is konyebb lesz megtanulni a nyelvet és ha osszefogtok legyozhetetlenek lesztek :)
2023. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Miért lenne nagyon nagy baj? Egy csomó ember alig tud magyarul háromévesen. De azért beszélj vele mindig magyarul, hogy azt is megtanulhassa. Nagyon nagy előny lesz neki, ha két nyelven is beszél kicsi korától kezdve.
2023. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Angol videókat szokott nézni, de mindenkivel angolul szokott beszélni
2023. jan. 24. 16:19
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Én kiskorom óta szinte folyékonyan beszélek románul és magyarul is mondhatni belém ivódott
2023. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
nem. de ha magyarul beszeltek hozza, tudni fogja a nyelvet
2023. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem inkább azzal van a nagyobb baj, hogy állandóan videókat néz.

Mit gondolsz, ha már három évesen így nyomja, milyen felnőtt lesz belőle? Mert hogy telefonfüggő lesz, az 100 százalék.

Teljesen jó, ha ilyen fiatalon elkezdi elsajátítani az angol nyelvet, később rengeteg előnye lesz ebből, értek hozzá, hidd el nekem.

2023. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

"mindenkivel angolul szokott beszélni"

Angol nyelvterületen éltek? A szüleid közül legalább az egyik nem magyar? Ha az, jó lenne, ha ő is magyarul beszélne vele, meg te is.

2023. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Akkor talán nem kéne hagyni, hogy ezt csinálja, te most tényleg meg vagy lepődve, hogy egy 3 éves gyerek már konkrétan videófüggő? Hát ha hagyjátok neki, akkor mit csodálkoztok, de úgy látszik a szüleidet se nagyon érdekli, ha ők is ráhagyják, ezzel tényleg azt fogjátok elérni, hogy nem csak függő lesz, de tényleg nem fogtok tudni vele beszélni, főleg ha ti nem vágjátok az angolt. Foglalkozni kéne talán a testvéreddel és nem ráhagyni mindent meg idejönni jajveszékelni a netre a problémáról, hanem csinálni is kéne valamit, erre komolyan nem gondoltál? Néha komolyan nem értem az ilyen családokat...feljönnek a netre jajveszékelni, de hogy csináljanak is valamit, az már nem megy.
2023. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
8-as, igazad van, de nem a testvérének kéne nevelnie, hanem a szüleiknek. Akik szemmel láthatóan tojnak a kisgyerekre. Amíg videót néz, addig se kell vele foglalkozniuk.
2023. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
Egy árva szó nem volt arról, hogy függő lenne, csak hogy szokott videókat nézni.
2023. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!