Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsek az öcsémnek?

Lunora kérdése:

Hogyan segítsek az öcsémnek?

Figyelt kérdés

4 év van köztünk. Idén lesz 21 éves. A szüleinkkel él. Én elköltöztem már. 19 voltam akkoriban anyámmal roppantmód szar kapcsolatunk volt és addig addig baszogatott míg otthagytam őket.


Ő egy roppant manipulatív ember, viszont az öcsém gyengébb jellem. Ezáltal vele jobban is kijött.


Azonban, az anyánk nagyon sokszor felhozza, mikor ott vagyok náluk, hogy már igazán elköltözhetne a fia.

Tudom, hogy ez igazából azt jelenti, hogy lassan betelik nála a pohár és kihajítja.


Azonban ezt nem tudom megértetni az öcsémmel.


Tudok valamit tenni ezen kívül? Vagy igazából, hagyjam hogy megismerje az anyánknak ezt az oldalát is?



2023. jan. 27. 12:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
25%
"Ne érje felkészületlenül, ha kiteszi az anyja." Nem éri, mert mondja neki.
2023. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem éri, mert mondja neki."

Nem azt mondja, hogy kiteszi, hanem csak célozgat, hogy elköltözHETne, az öcsi meg nem fogja fel:

"az anyánk nagyon sokszor felhozza, mikor ott vagyok náluk, hogy már igazán elköltözhetne a fia. Tudom, hogy ez igazából azt jelenti, hogy lassan betelik nála a pohár és kihajítja. Azonban ezt nem tudom megértetni az öcsémmel."

2023. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 NTBS ***** válasza:
76%
Ha úgy alakul fogadd be.
2023. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha tényleg képes lenne kidobni akkor én mondanám a testvéremnek,hogy keressen valami munkát magának,ha meg tanul még akkor valami diák melót és menjen dolgozni majd befogadnám magamhoz és megfeleznénk a költségeket persze,ha erre van lehetőség.Szomorú,hogy van olyan anya aki kidobja a gyerekét csak úgy otthonról.
2023. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
44%
21 évesen azért magátol is lassan gondolkodnia kéne epdig ezen h költözni kne.
2023. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

13#

Igen, be fogom fogadni. Ez egyáltalán nem volt kérdés számomra. Készítem neki a helyet, hogy komfortos legyen a számára.


15#

Igen. Viszont a szüleink mindent megoldottak helyette, bármi problémája volt az életben.


Pont ezért nem tartom fairnek hogy ha majd kidobják, azzal indokolva, hogy ideje lenne felnőttként viselkednie.

2023. jan. 28. 00:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!