Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Imádom a kistesóimat, de el...

Imádom a kistesóimat, de el kellene költöznöm, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Eddig próbáltam távolságtartó lenni velük, mert féltem, hogy így járok. 20 éves vagyok, ők még csak 3 évesek, de manapság nagyon sokat játszok velük, figyelek rájuk, mert anyánk egyedül neveli őket. Nagyon a közeli kapcsolatot sikerült kiépítenem velük, és félek, ha elhagyom őket megsértem a lelküket. Őszintén anyámban sem bízom, mert engem nem ő nevelt fel, és látom rajta, hogy nehèzkesen megy neki, mert érzelmileg nagyon instabil. A gyerekekkel is sok minden történt már, mert az apjuk két évig volt velünk, de sajnos alkoholista, és sok balhé történt, amíg itt volt. Nem merem őket elengedni.

2023. febr. 7. 09:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%
Tudom, hogy sokaknak érthetetlen és értelmezhetetlen érzés,de a Kérdező szereti a tesóit! Nem érzi őket tehernek, nem utálja őket,nem érzi hogy a velük való törődés miatt tönkrement az élete. Kérdező: éld úgy az életed,hogy akik fontosak számodra részt vegyenek benne. Költözz el nyugodtan, ez az élet rendje, de tartsd a kicsikkel a kapcsolatot! Érdeklődj felőlük, csináljátok közös programokat ha majd nagyobbak lesznek. Légy jelen az életükben amennyire neked jól esik! Ettől a te életed is csak gazdagabb lesz...
2023. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Önállóság nem gond, eddig kollégiumban éltem, és mint említettem nem anyám nevelt. Ez inkább olyan nekem, mintha simán lakótársak lennénk. Nem vigyázok rájuk egész nap.

Persze, ami sok az sok, teljesen életszerűtlen elvárni egy gimistől, hogy gondozzon egy gyereket. Megértem, hogy kiégtél. Szeretem a gyerekeket, viszont a hasamban nincs hely nekik, farokkal áldott meg az Úr.

Nekem ez nem teher, fel sem merült volna a kérdés, ha az lenne.

Azért na, bókra nem számítottam, de köszönöm. Szerintem a látogatás+támogatás amivel tudok segíteni, és nincs a jövőm ellen sem. Viszont alapból messzire költöztem volna(300km), megoldom, hogy ne legyek ilyen messze.

2023. febr. 7. 20:13
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
Költözz külön, de heti kétszer ugorj haza a régi otthonodba a tesóidhoz. Ők már nem egészen a te felelősséged. Szóval elköltözni elköltözhetsz, csak ha nem akarod,akkor ne hagyd őket magukra.
2023. jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg dolgozom távol az otthonomtól, sajnos ez volt az egyetlen normális megoldás. Túl kellett lépnem rajtuk, ha bármit is el akarok érni.
2023. júl. 1. 18:05
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy elköltöztél és éled az életed, de "ne lépj rajtuk túl". Tarts velük kapcsolatot, látogass haza,ne engedd,hogy elvesszen a köztetek lévő kötelék. Az igazi testvéri szeretet nagyon ritka és pótolhatatlan....
2023. júl. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!