Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha rosszul érint...

Mit tegyek ha rosszul érint hogy a tesóm távolodik el tőlem?

Figyelt kérdés

Hugomról van szó, 14 éves én meg 18. Sok időt töltöttünk együtt régen, mindig sokat beszélgettünk meg minden. Most meg akkor van csak a "társaságbomba" hogyha akar valamit.

A telefonja folyamatosan a kezébe mintha oda lenne ragasztva és irkál a fiúkkal mintha az lenne a legfontosabb. Például kint van a konyhában és ha én is kimegyek mondjuk enni akkor (mindig valami indokkal) ő bemegy. Vagy ha úgy ülünk hogy én pl. neki oldalt vagy háttal akkor direkt félreül nehogy meglássam a telefonját.

Ahogy írtam felül is régen mindig sokat beszélgettünk, elmesélte a kis dolgait stb. Most meg ha beszélek hozzá se figyel.


2023. ápr. 27. 19:23
 1/9 anonim válasza:
21%

Kis cicikéit biztos villogtatja a triplatokás 40 éves úriembernek.


Viccet félretéve. Hát nem tudom. Nincs ötletem.

2023. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kamasz, kezd felnőni. Ebben a korban teljesen normális, hogy a szülők vagy akár az idősebb testvérek kezdenek "cikik" lenni. Sokkal fontosabb a kortársak véleménye, a közösségbe való beilleszkedés vagy hogy mi mostanában a menő. És persze minden kis apróságból titkot csinálnak. Ameddig nem keveredik valami igazán problémás ügybe, addig ez teljesen rendben van. Ha piszkálod ezzel, akkor méginkább el fog távolodni, és akkor sem fog szólni, ha tenybe bajba keveredik. Röviden, tömören biztosítsd róla, hogy ha valami nehézségbe ütközik, akkor rád bármikor számíthat, de ennyi. El kell fogadni, hogy ő is felnő, és már nem fog mindenbe beavatni úgy, ahogy kiskorában. 18-20 éves kora környékén ez lehet, hogy megint megváltozik, és felnőttként újra hajlandó lesz beavatni mindenbe, de a kamaszkor ilyen. Ha folyamatosan ezzel húzod az agyát, csak még jobban el fog távolodni.
2023. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

(második vagyok)

Bocsánat a hibáért.

*tényleg bajba keveredik

2023. ápr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
52%

Van régi kozos fénykép rolatok?

A hátuljára írd rá, hogy:

Hiányzol. (+ a telefonszámod)

írd alá, úgy ahogy Ő hívott.

És küldd el neki POSTAI úton?

2023. ápr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az idősebb, az okosabb, a tapasztaltabb, most is nyugodtan elhívhatod közös programra, lóghattok néha együtt. Elhívhatod mondjuk pizzázni, oda biztos szívesen elmegy veled és tudja posztolni is a haverjainak instán (megjelölve téged is), hogy "pizza time w. sis/bro", legalább a kommentekböl meglátod milyen pedo bear vagy kamureg követői vannak, akik esetleg teszik a szépet neki titkon.
2023. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
14 éves... hormonok dolgoznak, benne van a kamaszkorban rendesen, ennyi az egész....
2023. ápr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
52%
Beszélgetés vele.
2023. ápr. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Hagyd békén, most kamaszodik, majd lemegy ez az idő és nyit feléd, de ne akarj erőszakosan az életébe mászni.
2023. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem akar erőszakosan az életébe mászni. Csak nem szeretné elveszíteni a korábbi bizalmas, jó kapcsolatot.

Kérdező, örülj neki, hogy te olyan testvér vagy, akit érdekel a kisebb tesója, az idősebbek sokszor maguk távolodnak el a kisebbektől, mondván az még dedós, én meg már élni akarom az életem. Pedig neki szüksége van rád akkor is, ha most néha úgy viselkedik ahogy. Nyilván vannak titkai, amik lehetnek egyszerű tini apróságok, de lehetnek belőle súlyos titkok is, ha nem figyeltek rá és behálózza valaki olyan, akinek nem kellene.

2023. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!