Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan kérnék pénzt a nővérem...

Jogosan kérnék pénzt a nővéremtől?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, van két 34 éves nővérem, ők féltesóim, anyukánk közös.

Apukám meghalt, amikor 3 éves voltam, örököltem tőle 2 millió forintot, anyukám ebből és az ő részéből és hitelből vett egy lakást 2008-ban. A lakásnak az egyharmadára nekem van tulajdonjogom, másik kettő ugye anyáé. Ezt a lakást egy egyetemváros megyeszékhelyen vette, a szomszéd megyében. A mi megyénkben nem igazán van lehetőség továbbtanulni. Azért vette a lakást, hogy hármunknak tesóknak legyen hol laknunk egyetem alatt.

Az egyik nővérem az egyetem alatt is, és azóta is ott lakik. Én abba a városba mentem középiskolába, tehát én 4 évet laktam abban a lakásban a nővéremmel együtt, utána én Budapestre jöttem egyetemre. A másik nővérem is lakott ott valamennyit, nem sokat.


Első kérdés: szerintetek amíg én egyetemre jártam és árvaellátásból éltem, kellett volna fizetnie nekem lakbért? Ha nem is piaci áron, hanem alacsonyabbat. A végig ottlakó nővéremről beszélek.


Most, ha minden igaz, eladjuk a lakást anyával ennek a nővéremnek, aki végig ott lakott. Sok éve csöpög pár radiátor, illetve a kétrétegű ablakoknak egy része is be van törve (2 ilyen ablak van), és van pár roló ami szintén nem működik. Ő ezeket nem csinálta meg az évek alatt, azt mondta, hogy az a tulajdonos dolga. Ezen egyébként anya ideges lett, de nem csinált semmit. Egyszer viszont kifestette a lakás nagyrészét és egy légkondit is rakott be.


Második kérdés: jogos lenne ezért ÉS/VAGY azért, mert nem fizetett lakbért kérnem tőle pénzt az eladáskor?


Anya konfliktuskerülő, ő biztos nem állna ebbe bele. A lakás értékbecslő alapján lenne eladva piaci áron, én ehhez kérnék még pénzt. Szerintetek jogosan kérném?


Sok emberrel, akivel beszéltem furcsállta, hogy egyáltalán nem fizet nekem lakbért. Sőt, amikor ott éltem vele, anyától nem is kaptam meg az árvaságit, csak 30 ezer forintot, abból a nővéremnek minden hónapban befizettem 20-25 ezer forintot. Rezsi+főtt kajára (ő főzött rám). Tehát kb nem maradt semmi pénzem gimiben, úgy hogy végülis ő lakott az én lakásomban (is).


Ti mit tennétek a helyemben?


Egyébként nem túl jó vele a viszonyom, nem igazán beszélünk.



2023. jún. 23. 22:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
92%

Az rendben van, hogy téged etetett-itatott meg fizette utánad a rezsit havi 20-25e forintért cserébe 4-5 éven át, ezzel nincs gondod?

Ha már patikamérlegen méred a dolgokat tedd ezt is hozzá.

2023. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
96%
Tulajdonképpen, mivel az anyukától közös és az anyukádé a ház 2/3 része a nővérednek szerintem minden joga megvan ahhoz, hogy ott lakjon! Én biztos nem kérnék érte lakbért, végülis a ház 1/3 része majd az övé lesz amúgy is anyukád halála után! Miért fizetne akkor lakbért?
2023. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
96%
Max anyád kérhetett volna. Nem most, hanem akkor. Mondjuk az is elég gáz lett volna, hisz normális esetben a szülő ott segít, ahol tud. De hogy neked semmi jogod most tartani a markod azon felül, hogy megkapod ami jogilag jár, az biztos. Miért kellett volna NEKED, egy még kb gyereknek fizetnie? Eszem megáll.
2023. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
82%
Igazi szarrágó vagy 🙄
2023. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
97%
Tehát végülis a nővéred látott el végig, amíg gimis voltál, ő főzött rád, ezt jól értem? Szóval vele laktál, nem anyukáddal? Vagy félreértem?
2023. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 A kérdező kommentje:
Ő főzött rám, de hideg kaját, bérletet, egészségügyi dolgokat, minden mást abból az 5-10 ezerből kellett megoldanom. Vele laktam, igen, nem anyukámmal.
2023. jún. 23. 22:51
 7/92 A kérdező kommentje:
Azóta 0 Forintot kapok bármelyiküktől.
2023. jún. 23. 22:53
 8/92 anonim ***** válasza:
29%
Hát ez komoly. És mennyi évet élt egyedül úgymond a te lakásodban?
2023. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 A kérdező kommentje:
15
2023. jún. 23. 22:56
 10/92 anonim ***** válasza:
84%
Sajnálom, hogy nincs szeretet az életedben. Traumafeldolgozás kell neked.
2023. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!