Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megkérdezzem a bátyámat vagy...

Megkérdezzem a bátyámat vagy inkább hagyjam?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, vsn egy mostohabátyám anyai részről és nagyon jóba volt velünk, aztán 12 éves koromban egyszer csak azt írta üzenetben hogyha 18évesek leszünk én és a húgom is akkor elmondja milyen igazából az anyukánk. Azóta nem beszél anyuval utoljára azért hívta hogy hol van neki a születési kivonata anyun kereste azt is.

A bátyám 40éves van kettő fia, de mindkettőnél megtiltotta anyának hogy láthassa őket.

És azóta így élünk, anyun látom hogyha szóba kerül a téma szomorú lesz. Mindig azt mondja ő nem csinált semmi rosszat vele amivel ezt érdemelte hogy konkrétan letagadja hogy van egy anyja.

Se szülinapkor, se anyák napján nem keresi.

Pedig 67éves anya, és ha lehet ezt mondani mindent megtett értünk hogy felneveljen.

Ma voltunk temetésen és mivel közeli rokon hunyt el a bátyám is jelen volt. Ránk se nézett, ember számba se vett. Láttam anyun majdnem elsírja magát.

Szívem szerint ráírnék hogy mégis mi baja van, vagy miért teszi ezt anyuval?

Mégis az agyam azt mondja hogy eddig így teltek az évek és semmi közöm nincs hozzá.

Kb 3éve volt hogy a bátyám rám írt a facebookon hogy őt nagyon bántja hogy én és a húgom nem beszélünk vele, de ez csak azért van mert nem akarok anyunak azzal fájdalmat okozni hogy mi látjuk az unokáit ő meg nem. Ráadásul nem tudnám azt hallgatni hogyha becsmérelni kezdi anyut.

Nem állítom hogy anyum egy szent, vannak hibái, mint mindenkinek.

Csak régebben olyan összetartó család voltunk most meg szanaszét van mindenki.

Nem mártírt akarok játszani, meg nem is akarom kibékíteni őket hisz ez a kettőjük dolga


2023. aug. 7. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én meghallgatnám a másik felet is, vagyis a bátyádat is.
2023. aug. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak attól is félek nehogy az legyen hogy én keverem a kakit mert ráírnék, ő meg mondjuk felhívná anyut vagy ráírna a húgomra hogy írogatok neki vagy bármi :(
2023. aug. 7. 21:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem te kevered a kakit!! Nincs jogot megtudni a családi "titkokat"??? Nálatok mindenki kamuzik, sunnyog, elhallgat?? Szerinted ez hol egészséges? Ha tudni akarsz valamit, kérdezd meg/ki mindkét felet, és ha valaki rád haragszik meg ezért (vagy úgy tesz mert nem bír szembenézni magával!) az 100%-ban az ő baja! Miért lenne normális, hogy benned keltenek lelkiismeretfurdalást, amikor te tök érthető módon csak válaszokat akarsz?

Az a baj, hogy már eleve ilyen tabusításban élsz, hogy hallgatnod kell, meg jajj mi lesz.... Ez önmagában mérgező! Tök jó lenne, ha a közoktatás része lenne beszélni az egészségtelen családi légkörről.

Miért ne írogathatnál a testvérednek? Azt csinálsz amit akarsz, nem vagy se anyád, se a tesód bábja! Csináld azt, ami téged előremozdít ebből a mocsárból. Az ő boldogságuk meg az ő dolguk, nem a tiéd. Ha nem mártíremberek lennének, nem csinálnának ebből problémát.

2023. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Bakker, 26 éves vagy, de úgy viselkedsz, mintha 12 lennél...
2023. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elmúltál 18 miért nem kérdezted meg?

Bár nekem - ha jó anyám volt - mondhatna a múltjáról bárki bármit, tojnék bele.

Legalább a beszélgetés alkalmával rendet tehetnél a bátyád fejében, mert lehet, hogy egy indokolatlan marhaság miatt bomlasztja a családot.

2023. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Így nőttél fel? Katasztrofa.


Állj már a sarkadra. Ha 10 éve megtetted volna már boldog lenne anyud is és neked sem ezen kellene rágódni.


Az nem szar kavarás ha bejelented anyudnak, hogy felveszed/felvetted a kapcsolatot a bátyáddal. Nem engedélyt kérsz, de a te cselekedeteidről tudjon mindenki vagy előtte vagy utána utólag. Azzal nem kavarsz semmit. Ha ezt teszed, talán már rég megnyugvást hoznal a szeretteid életébe.


Az meg hogy nincs közöd hozza a világ balfaszsaga. Akkor kinek van? Kihatott rad mert gyakori kérdéseken is írsz róla egy kérdést, tehát volt közöd hozza.

2023. aug. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igy latatlanba. Mondjuk gyerek volt meg, amikor uj ferje lett, es o az apjanal maradt. Vagy vitte magaval az anyatok, de ugy erezte, egy folosleges darab volt az uj ferjjel, es ahogy jottek a kozos gyerekek, o teljesen masodosztalyu volt. Esetleg?
2023. aug. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy tonkrement gyerekkor. Szar tud lenni. Nem voltal ott, kicsi voltal.
2023. aug. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy a bátyád sérelme a te 12 éves korodban kezdődött - amikor ő volt 26 éves, ha most 40 - és addig nagyon jóban és rendben volt veletek. Anyátokkal is és csak ezután szakította meg vele a kapcsolatot.

Én a helyedben nagyon kiváncsi lennék, hogy mit tudott anyátok elkövetni egy 26 éves, különélő, felnőtt ember ellen, ha addig minden rendben volt?

Beteg ez a történet a bátyád részéről, de ha egyszer ráveszed magad és kiderül, könyörgöm írd meg nekünk!

2023. aug. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd
2023. aug. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!