Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ma azt mondta a testvérem,...

Ma azt mondta a testvérem, hogy gyűlöl engem?Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kiskorunkban nagyon jó testvérek voltunk a húgommal, de amióta az anya itthagyott minket, azóta megromlott a kapcsolatunk.Ennek már vagy 6 éve.Mára már gyakorlatilag nem telik el úgy nap, hogy ne veszekednénk, még úgy is, hogy alig látjuk egymást, mert ő suliba van én meg dolgozok.A mai vita is átlagosnak indult, de amit a fejemhez vágott az nagyon fáj még most is. A vita abból indult, hogy tegnap itt volt a barátja és megkért arra, hogy vigyem haza a baratját, mert lerobbant az autója.Én mondtam neki, hogy ez most nem fog menni, mert előtte 2 napig 12 órába dolgoztam és hulla fáradt voltam+ment volna busza is a gyereknek.Erre ő annyira berágott, hogy ma olyanokat mondott nekem, hogy egy nyomorék, antiszociális idióta vagyok és hogy mennyire gyűlöl engem.Korábban is mondott már nekem hasonlókat kb. minden nap, de az hogy gyűlöl....Őszinte leszek bent a szobámban el is sírtam magam, mert nagyon rosszul esett.Azt mondják, hogy amikor az ember indulatos, akkor őszinte.Remélem, hogy csak a harag beszélt belőle, bár nem úgy tűnik, hogy megbánta volna, mert azóta is csak cseszeget.A veszekedések 90%át ő kezdi és még a barátnőinek is azt szokta mondani, hogy egy lúzer, nyomorék vagyok.Fáj, mert én szeretem őt, de ahogy látom ő engem nem.
2023. aug. 31. 14:00
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Igen és ez csak egyetlen eset.Ha megengeditek elmesélek még egyet.Nyár volt és elment diákmunkázni.Este 10ig dolgozott háromnegyed 11kor ért haza és elkezdte üvöltetni a zenét zuhanyzás közben.Szóltam neki először szépen, hogy kapcsolja ki, mert én is és az apa is aludni szeretnénk.Természetesen még neki állt feljebb, aztán utána megkértem mégegyszer akkor már kicsit mérgesebben, mire nagynehezen kikapcsolta.Én van, hogy reggel érek haza a munkából, amikor ő még alszik.Nyilván először lezuhanyzok, reggelizek és csak utána megyek aludni, de ez így van rendjén.Nem voltam bent a zuhany alatt 5 percet és elkezdett ordítani velem, hogy mivel felkeltettem, ezért ő sem fog hagyni aludni délelőtt és elkezdett beszélgetni messengeren az egyik barátnőjével az ajtón előtt.Na akkor már nem álltam meg a szép szónál.Tehát ő lesz*rja, hogy más aludni akár, de őt hagyni kell aludni....
2023. aug. 31. 16:33
 12/33 A kérdező kommentje:
Holnap délben elmegyünk a családdal egy étterembe, hogy megünnepeljük a születésnapját.Hozzáteszem nekem csak a 18. születésnapomon volt ilyen összejövetel, de ez most mindegy.A haverjaimmal viszont már megbeszéltünk egy másik ebédet szóval most döntenem kell.Megmondom őszintén sokkal szívesebben lennék a barátaimmal, mint a testvéremmel, aki gyűlöl engem.Szerintetek mi a lenne a jó döntés?
2023. szept. 2. 09:47
 13/33 anonim ***** válasza:
80%
Menj a haverjaiddal.A zestvéredet meg jól pofozd fel legközelebb.De,ha tudod mi fáj neji a legjobban,azzal is odaszúrhatsz neki.Nagyon hagytátok elkanászodni,apádnak kellett volna még időben leállítani.
2023. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelműen menj a haverjaiddal. ha annyira utál, akkor örül is ha nem vagy ott. ha meg hisztizik, akkor mond meg neki, ne pofázzon.
2023. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, nem tudom, hány éves a testvéred, de elég gyerekesen viselkedik.


Azt sem tudom, hogy hány éves vagy te, de ha már dolgozol, szerintem elvárható tőled, hogy felnőttként figyelmbe vedd, hogy a tesód egy elkényeztetett kamasz hülyegyerek, aki egyelőre nem képes kontrollálni az indulatait.


Légy erre tekintettel, és gondolj arra, hogy 3-4-5 évvel később már ő is le fog nyugodni, és ha most teljesen elmérgesíted a kapcsolatot vele, akkor később lehet, hogy nem tudod majd helyrehozni vele.


A mai világban kevés az olyan ember, akire számíthatsz. Légy te az okosabb, felnőttebb MOST, hogy később legyen egy jó testvéred. Ezekre a f*szságokra jó esetben egyikőtük sem fog emlékezni 5 év után.

2023. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Ennyire nem akarok nyers lenni, de elmegyek a haverokkal aztán majd ha azt mondja, hogy nekem fontosabbak a haverok, mint ő, akkor megmondom neki, hogyha gyűlöl akkor miért maradnék a születésnapján?!
2023. szept. 2. 14:23
 17/33 A kérdező kommentje:
15-ös így legyen!
2023. szept. 2. 14:24
 18/33 anonim ***** válasza:
24%

#16 na pontosan ez az adok-kapok, amiről azt írtam, hogy elmérgesíti a kapcsolatot.


Ha most elmész a haverokkal, utána meg a fejéhez vágod, hogy ő azt mondta egyszer iszonyű dühében elvesztve a fejét, hogy gyűlöl téged, akkor mennyiben vagy felnőttebb nála??

2023. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
68%
Hány éves a kölyök? Írhatnám, hogy hülye korban van valószínűleg, hogy egy lányt jobban megvisel az anyja hiánya (meghalt?)de van egy határ,amit már nem szabad tolerálni. Menj a barátaiddal bulizni, a szülinapját meg szard le. Lesz nagy sértődés, de tényleg ha gyűlöl és azt mondta amit,ennek a kapcsolatnak vége. Legalább megmutatod, hogy nem vagy lúzer, hanem valaki, akit talán örökre elveszített. S ezt el is mondhatod neki.
2023. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Tegnap lett 17 én 19 vagyok


Régen nagyon jó testvérek voltunk, de amikor anyánk itt hagyott minket, akkor kezdett elkanászodni.Sajnos elég rossz társaság veszi körül, nincsenek rá jó hatással a haverjai.Nem egyik napról a másikra változott meg és lett olyan flegma és nagyképű, mint a mai fiatalok nagyrésze.Ez kb 3-4 év alatt alakult ki nála sajnos...

2023. szept. 2. 14:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!